Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaio FW21Z, matryca Sharp 2CCFL jak założyć podświetlenie

JaroGa 28 Lip 2011 19:55 854 1
  • #1 28 Lip 2011 19:55
    JaroGa
    Poziom 10  

Witam
    Przeczyściłem matrycę laptopa Sony Vaio VGN-FW21Z ( sharp LQ164M1LA4A full HD 2xCCFL) wyjmując podświetlanie - dwie świetlówki w metalowym korytku spięte na końcach silikonowymi kształtkami.
    No i proszę i radę i pomoc- jak to założyć -prawidłowo?
    Profil - korytko kształtu U był założony tak, że obejmował pleksę rozpraszacza na wcisk (na głębokość około 1mm). Profil jest zbyt wiotki aby założyć go "na raz" (zniszczyłem w ten sposób parę świetlówek) ani też kształt obudowy matrycy i kolejność jej montażu (najpierw rozpraszacz z foliami, potem szkło z jednej a świetlówki z drugiej strony) uniemożliwia wsuniecie tego korytka na rozpraszacz... Także niemożliwe jest wmontowanie rurek CCFL po zamocowaniu profilu (siedzi twardo w obudowie).
    Czy ktoś zna sposób, jakiś "myk" jak można zmontować to podświetlenie?
    Może jakiś patent na utrzymanie korytka w stanie "rozwartym" aby założyć a potem jakoś "zamknąć" ?
    Ja stanąłem wobec problemu zupełnie bezradny, proszę o pomoc !

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Jaro

0 1
  • #2 28 Sie 2011 02:33
    JaroGa
    Poziom 10  

Witam
    Reasumując problem - po paru próbach założenia podświetlenia skutecznym okazało się jedynie kompletne rozłożenie do elementów pierwotnych, założenie podświetlenia z świetlówkami, wmontowanie "pleksy" oraz folii oraz matrycy - czyli kompletny demontaż i montaż. Dużo czystej roboty ale udało się zmontować bez kurzu i innych "atrakcji".
    Próby rozginania, zaginania, wciśnięcia itp kończyły się nierównym podświetlaniem, świeceniem na krawędzi, cieniami - jedynie skuteczną była ta najradykalniejsza i najtrudniejsza.

Pozdrawiam
    Jaromir

0