Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaio FW21Z, matryca Sharp 2CCFL jak założyć podświetlenie

JaroGa 28 Lip 2011 19:55 854 1
 • #1 28 Lip 2011 19:55
  JaroGa
  Poziom 10  

  Witam
  Przeczyściłem matrycę laptopa Sony Vaio VGN-FW21Z ( sharp LQ164M1LA4A full HD 2xCCFL) wyjmując podświetlanie - dwie świetlówki w metalowym korytku spięte na końcach silikonowymi kształtkami.
  No i proszę i radę i pomoc- jak to założyć -prawidłowo?
  Profil - korytko kształtu U był założony tak, że obejmował pleksę rozpraszacza na wcisk (na głębokość około 1mm). Profil jest zbyt wiotki aby założyć go "na raz" (zniszczyłem w ten sposób parę świetlówek) ani też kształt obudowy matrycy i kolejność jej montażu (najpierw rozpraszacz z foliami, potem szkło z jednej a świetlówki z drugiej strony) uniemożliwia wsuniecie tego korytka na rozpraszacz... Także niemożliwe jest wmontowanie rurek CCFL po zamocowaniu profilu (siedzi twardo w obudowie).
  Czy ktoś zna sposób, jakiś "myk" jak można zmontować to podświetlenie?
  Może jakiś patent na utrzymanie korytka w stanie "rozwartym" aby założyć a potem jakoś "zamknąć" ?
  Ja stanąłem wobec problemu zupełnie bezradny, proszę o pomoc !

  Z góry dziękuję i pozdrawiam
  Jaro

  0 1
 • #2 28 Sie 2011 02:33
  JaroGa
  Poziom 10  

  Witam
  Reasumując problem - po paru próbach założenia podświetlenia skutecznym okazało się jedynie kompletne rozłożenie do elementów pierwotnych, założenie podświetlenia z świetlówkami, wmontowanie "pleksy" oraz folii oraz matrycy - czyli kompletny demontaż i montaż. Dużo czystej roboty ale udało się zmontować bez kurzu i innych "atrakcji".
  Próby rozginania, zaginania, wciśnięcia itp kończyły się nierównym podświetlaniem, świeceniem na krawędzi, cieniami - jedynie skuteczną była ta najradykalniejsza i najtrudniejsza.

  Pozdrawiam
  Jaromir

  0