Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny komputer do sklepu

m4xon 28 Lip 2011 20:22 1635 5
  • #1 28 Lip 2011 20:22
    m4xon
    Poziom 15  

Witam,

Proszę Was drodzy użytkownicy o poradę. Potrzebuję kupić komputer stacjonarny, który będzie obsługiwał funkcjonowanie średniej wielkości sklepu spożywczego. Do jego głównych zadań będzie należała współpraca z kasami za pomocą odpowiedniego oprogramowania (przesyłanie i odbieranie stanu towarów). Poza tym funkcjonowałby na nim system monitoringu. Zależy mi na tym, żeby taka maszyna była bezpieczna, czyli mało awaryjna, ponieważ strata danych, które będą znajdować się na jego dysku byłaby ogromnym problemem. Może istnieją jakieś zabezpieczenia danych dodatkowe?

Jako, że nie zajmuje się rynkiem sprzętu stacjonarnego od dobrych kilku lat, ponieważ stałem się użytkownikiem notebooków bardzo prosiłbym o poradę jakie elementy wg Waszego uznania są ważniejsze, a które mnie ważne. Dla mnie wydaje się, że karta graficzna czy też dźwiękowa jest akurat w tej maszynie mało istotna, zaś chyba ważniejszy procesor, pamięć i dysk, tylko jaki najlepszy by był procesor, jaka pamięć, jaki dysk, żeby to wszystko sprawnie funkcjonowało?

Oczywiście mam ograniczone fundusze. Potrzebuję wyłącznie jednostki stacjonarnej bez monitora itp i chciałbym się zmieścić w 2000zł, ale jako, że kompletnie nie orientuje się cenach bardzo proszę o przybliżenie mi rzeczywistości w tym zakresie.

Będę wdzięczny za wszelkie racjonalne i konstruktywne porady i opinię.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 28 Lip 2011 20:53
    fiend_
    Poziom 43  

Podstawa to dwa pojemne dyski ustawione w raid 1 (w razie awarii jednego, na drugim są wszystkie dane ) minimum o pojemności 1tb i na pewno ups w razie awarii prądu. Nie mam pojęcia, ile ramu potrzeba na takie zastosowania, ani czy 4 rdzeniowy procesor to konieczność, ale składałbym coś opartego o i3-2100 i do tego 4gb ramu.

0
  • #3 28 Lip 2011 21:06
    artaa
    Poziom 43  

m4xon napisał:
    Zależy mi na tym, żeby taka maszyna była bezpieczna, czyli mało awaryjna, ponieważ strata danych, które będą znajdować się na jego dysku byłaby ogromnym problemem

Kiedy ludzie się nauczą, że bezpieczeństwo kosztuje? I są do tego dedykowane rozwiązania z pełnym supportem (co najmniej 3Y NBD)
    Poczytaj:
    http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/09_10/05.aspx
    http://www.microsoft.com/poland/gotowydopracy/index.aspx

I nie narzekaj, bo w odróżnieniu od kilenta końcowego odliczasz VAT i koszty.

0
  • #4 29 Lip 2011 13:31
    m4xon
    Poziom 15  

Nie potrzebuję nie wiadomo czego, to będzie dość proste wykorzystywanie komputera, zwykłego komputera. Interesuje mnie jedynie na co powinno się zwrócić uwagę gdy będę chciał go złożyć. Jakie procesory teraz są warte uwagi, czy też płyty główne

0
  • #5 29 Lip 2011 17:18
    artaa
    Poziom 43  

Wszystko czego potrzebujesz jest w linku powyżej. Należy ( zgodnie z Regulaminem ) zadać sobie trochę trudu, przeczytać i pomyśleć.

1
  • #6 22 Paź 2011 10:46
    m4xon
    Poziom 15  

Do zamknięcia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo