Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterka zamka drzwi w Golfie IV TDI, kombi, model 2000 r.

28 Lip 2011 21:23 3235 5
  • Poziom 35  
    Od niedawna jestem właścicielem ww. auta, które ma fabryczny zamek centralny i dokładany sterownik zdalnego zamykania. Ostatnio zauważyłem, iż kluczykiem mogę zamknąć tylko drzwi kierowcy, natomiast kluczyk w drzwiach pasażera zamyka prawidłowo wszystkie zamki. Z pilota zamyka również wszystkie zamki. Dodaję, że chcąc zamknąć i zaryglować zamki (aby dioda migała) muszę czynić wiele prób pilotem, lub zamknąć kluczykiem drzwi pasażera i nacisnąć pilot (zamknięcie) i wówczas dioda sygnalizuje zaryglowanie zamka.
    Przypuszczam, iż siadł mikrowyłącznik w zamku drzwi kierowcy i czeka mnie ich rozbiórka. Dodaję, że pomimo tej usterki nie zdarzyło się, abym np. po nocy zastał drzwi-zamki otwarte. Obawiam się, że opisana usterka może się pogłębiać.
    Mając na uwadze powyższe - proszę szanownych kolegów o informacje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Temat wałkowany na tym forum dziesiątki razy.
    Zresztą sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
    Staszek49 napisał:
    proszę szanownych kolegów o informacje

Nie bardzo zrozumiałem czego oczekujesz.
    Wystarczy użyć przycisku [szukaj].
  • Poziom 21  
    Podstawowe pytanie : Czy lampka oświetlenia wnętrza działa prawidłowo przy otwieraniu się zapala a po zamknięciu gaśnie? jeśli nie to wina mikrowyłączika odpowiadającego sygnalizowanie do modułu komfortu o zamkniętych bądź otwartych drzwiach, bo mikrowyłaczników w zamku jest kilka . Bez rozebrania drzwi i wyjęcia zamka się nie obędzie, bywa że udaje się naprawić zamek, bo przyczyną są zimne luty, chyba że sytuacja jest mocno zaawansowana i nie ma już co tam naprawiać .
  • Poziom 35  
    Dzięki za zainteresowanie sprawą. Przeglądałem wypowiedzi na ten temat, ale człowiek zawsze myśli, iż jego kłopot różni się nieco się od innych. Nadto, aby zbędnie nie rozbierać i przy okazji przypadkiem nie uszkodzić jakiegoś detalu lepiej pytać, bo jak ktoś mądry powiedział, kto pyta ten itd..
    Dodaję, że przeoczyłem podanie informacji na temat świateł wewnętrznych i tak: otwarcie zamków z pilota zapala światła sufitowe, natomiast po ich zgaśnięciu i otwarciu drzwi kierowcy nie zapalają się one. Zapalają się jednak, gdy otworzymy drzwi pasażera. Wiem, że zamek posiada chyba trzy mikrowyłączniki, ale cóż to dla mnie za pociecha, jak kiedyś trzeba będzie i tak rozebrać drzwi i zamek.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834 co prawda passat ale na tej samej zasadzie. ps. jak będziesz robił to pierwszy raz to można się zamotać , mówię o rozebraniu zamka później na stole, ewentualnie możesz wymienic zamek caly, zamienniki nie są drogie bo oryginał od 400zł.