Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Siemens TC 55001 jak pozbyc sie napisu DECALCIFY odwapnianie

DawiDD 28 Lip 2011 22:16 2625 2
  • #1 28 Lip 2011 22:16
    DawiDD
    Poziom 28  

Witam
    Mam problem z ekspresem Siemens TC55001 (bardzo podobny do ROYAL CAPPUCCINO SUP 016 ) Od jakiegoś czasu pokazuje sie napis DECALCIFY. Zrobiłem odkamienianie, ale napis nie zniknął, zrobiłem jeszcze raz i nic nie pomogło. Korzystam z instrukcji do royala, ale w niej jest napisane ze komunikat ten trzeba skasować w manu - w siemensie niestety takiej opcji nie ma. Pamiętam ze kiedyś już robiłem to odkamienianie i komunikat sam zginał - teraz nie chce. Wygląda to tak: w menu wchodzę w DECALCIFY, odkręcam dysze pary, stopniowo woda jest przelewana - gdy jej braknie wyskakuje napis Finish decalcife. Zamykam zawór pary, wciskam enter i pojawia sie komunikat ze trzeba ekspres przepłukać - zalewam go na full woda, odkręcam zawór pary i woda leci (jednym ciągiem) aż do wypompowania całego zbiorniczka. I tu jest problem bo moim zdaniem jak woda sie skończy to powinna się pompka zatrzymać a ona chodzi cały czas aż do zamknięcia ręcznie zaworu pary. Wtedy wyskakuje napis ze płukanie zakończone - wychodzę z menu i dalej napis DECALCIFY
    Co z tym dalej zrobić, co robię nie tak?

1 2
  • #2 10 Kwi 2015 15:08
    skil3d
    Poziom 9  

Witam
    Miałem tak samo, dopiero wówczas, kiedy do odwapniania użyłem pełny zbiornik wody i do płukania pełny, pojawiały się kolejno komunikaty: decalcifity finish, rinsing finish. Związane jest to pewnie z tym, że podczas odwapniania i płukania ekspres mierzy ilość przepływającej wody, więc jak nie uzbroimy się w cierpliwość, i poszczególne etapy skrócimy zamykając zawór pary, to komunikat decalcifity nie zniknie. Pełny proces trwa ok. 1,2 godz. za każdym napełnieniem zbiornika wodą czekamy aż zbiornik będzie pusty lub prawie pusty i pojawi się odpowiedni komunikat.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów.

0
  • #3 16 Kwi 2015 11:50
    DawiDD
    Poziom 28  

OK, chociaż temat stary to dzięki

0