Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie alarmu do skutera

28 Jul 2011 22:48 9530 6
  • Level 9  
    Witam,

Na wstępie chciałem z góry podziękować za jakąkolwiek radę...

Posiadam alarm Louis M+S TG 502
    Podłączenie alarmu do skutera

Model do którego ma być montowany to Yamaha X max 250 rocznik 07

Moje pytanie brzmi jak się zabrać do montażu, co będę potrzebował, gdzie najlepiej umieścić centralkę i syrenę i czy trzeba je jeszcze jakoś izolować przed wilgocią?
    Dodam że mam instrukcję napisaną po niemiecku, którą średnio rozumiem.

Dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam!
  • TermopastyTermopasty

• Moderator of Vehicle Security
    Rezus30 wrote:
    jak się zabrać do montażu

Jeżeli nie znasz się na tym, to lepiej zleć usługę fachowcom.
    Rezus30 wrote:
    co będę potrzebował

Wiedza, doświadczenie, lutownica, cyna, kalafonia, narzędzia warsztatowe, miernik uniwersalny...
    Rezus30 wrote:
    gdzie najlepiej umieścić centralkę i syrenę

Centralkę - schować w suchym miejscu, "głęboko" pod plastikowymi obudowami skutera.
    W miejscu aby nie był narażona na wysoką temperaturę i bezpośrednie działanie wody.
    Syrenkę - schować w suchym miejscu, tak aby była słyszalna ale nie widoczna.
    W miejscu aby nie był narażona na wysoką temperaturę i bezpośrednie działanie wody, "wylotem" w dół.
    Rezus30 wrote:
    czy trzeba je jeszcze jakoś izolować przed wilgocią

To zależy od jakości wykonania alarmu, jakości i miejsca montażu, dostępnego miejsca w skuterze.
    Rezus30 wrote:
    instrukcję napisaną po niemiecku

Należy uczyć się języków lub zlecić tłumaczenie. Mając doświadczenie w montażu podobnych systemów założysz nawet z instrukcją w języku Aramejskim.
    Ważny jest schemat i pinologia połączeń.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 9  
    Bardzo dziękuje Panu za odp.

Założyłem alarm, ale nie jestem w stanie podpiąć przewodów do migaczy... przyczyna jest prozaiczna nie wiem, które to są te przewody...
    Proszę mi jeszcze powiedzieć w miarę możliwości czy postawienie syreny na centralce ma jakiś minus? Wydaje mi się że mam mało miejsc suchych w skuterze i zdecydowałem się na taki krok. Będę wdzięczny za odp.

Pozdrawiam!

• Moderator of Vehicle Security
    Rezus30 wrote:
    czy postawienie syreny na centralce ma jakiś minus

Nie ma to znaczenia.
    Zamieść zdjęcia tej instalacji.
  • Level 9  
    Nie fatygowałem Pana, udało mi się to podpiąć z kolegą.

Jednakże czułość tego alarmu pozostawia wiele do życzenia, NIE POLECAM!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli alarm ma wbudowany czujnik wstrząsowy, to należy go wyregulować. Wiele też zależy od samego montażu centralki. Ważna jest w takiej sytuacji pozycja i to, by była jak najsztywniej przymocowane do konstrukcji pojazdu. Dlatego też dobrze w takim wypadku zostawić dłuższe przewody połączeniowe i eksperymentalnie ustalić najwłaściwsze dla centralki miejsce.
  • Level 9  
    Alarm jest ustawiony na najwyższym stopniu czułości a jest ich 8.
    Natomiast miejsce, które wybrałem nie do końca jest idealne, zastanawiam się za radą Pana zmienić na bardziej sztywne. Mam tylko pytanie, w zestawie dostałem do przymocowania alarmu gąbkę pokrytą taśmą klejącą z dwóch stron, gdzie można się w taką zaopatrzyć? Jeśli odp. będzie brzmiała że w papierniczym to proszę wybaczyć nowicjuszowi;)

Pozdrawiam