Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie alarmu do skutera

28 Lip 2011 22:48 8732 6
  • Poziom 8  
    Witam,

Na wstępie chciałem z góry podziękować za jakąkolwiek radę...

Posiadam alarm Louis M+S TG 502
    Podłączenie alarmu do skutera

Model do którego ma być montowany to Yamaha X max 250 rocznik 07

Moje pytanie brzmi jak się zabrać do montażu, co będę potrzebował, gdzie najlepiej umieścić centralkę i syrenę i czy trzeba je jeszcze jakoś izolować przed wilgocią?
    Dodam że mam instrukcję napisaną po niemiecku, którą średnio rozumiem.

Dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam!

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Rezus30 napisał:
    jak się zabrać do montażu

Jeżeli nie znasz się na tym, to lepiej zleć usługę fachowcom.
    Rezus30 napisał:
    co będę potrzebował

Wiedza, doświadczenie, lutownica, cyna, kalafonia, narzędzia warsztatowe, miernik uniwersalny...
    Rezus30 napisał:
    gdzie najlepiej umieścić centralkę i syrenę

Centralkę - schować w suchym miejscu, "głęboko" pod plastikowymi obudowami skutera.
    W miejscu aby nie był narażona na wysoką temperaturę i bezpośrednie działanie wody.
    Syrenkę - schować w suchym miejscu, tak aby była słyszalna ale nie widoczna.
    W miejscu aby nie był narażona na wysoką temperaturę i bezpośrednie działanie wody, "wylotem" w dół.
    Rezus30 napisał:
    czy trzeba je jeszcze jakoś izolować przed wilgocią

To zależy od jakości wykonania alarmu, jakości i miejsca montażu, dostępnego miejsca w skuterze.
    Rezus30 napisał:
    instrukcję napisaną po niemiecku

Należy uczyć się języków lub zlecić tłumaczenie. Mając doświadczenie w montażu podobnych systemów założysz nawet z instrukcją w języku Aramejskim.
    Ważny jest schemat i pinologia połączeń.
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuje Panu za odp.

Założyłem alarm, ale nie jestem w stanie podpiąć przewodów do migaczy... przyczyna jest prozaiczna nie wiem, które to są te przewody...
    Proszę mi jeszcze powiedzieć w miarę możliwości czy postawienie syreny na centralce ma jakiś minus? Wydaje mi się że mam mało miejsc suchych w skuterze i zdecydowałem się na taki krok. Będę wdzięczny za odp.

Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    Nie fatygowałem Pana, udało mi się to podpiąć z kolegą.

Jednakże czułość tego alarmu pozostawia wiele do życzenia, NIE POLECAM!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli alarm ma wbudowany czujnik wstrząsowy, to należy go wyregulować. Wiele też zależy od samego montażu centralki. Ważna jest w takiej sytuacji pozycja i to, by była jak najsztywniej przymocowane do konstrukcji pojazdu. Dlatego też dobrze w takim wypadku zostawić dłuższe przewody połączeniowe i eksperymentalnie ustalić najwłaściwsze dla centralki miejsce.
  • Poziom 8  
    Alarm jest ustawiony na najwyższym stopniu czułości a jest ich 8.
    Natomiast miejsce, które wybrałem nie do końca jest idealne, zastanawiam się za radą Pana zmienić na bardziej sztywne. Mam tylko pytanie, w zestawie dostałem do przymocowania alarmu gąbkę pokrytą taśmą klejącą z dwóch stron, gdzie można się w taką zaopatrzyć? Jeśli odp. będzie brzmiała że w papierniczym to proszę wybaczyć nowicjuszowi;)

Pozdrawiam