Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 1.9 cdti Z19DT - szarpie, przerywa, poszarpuje przy 1700 obr

28 Lip 2011 23:44 28049 13
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    Otóż jest problem z moim autkiem generalnie jeździ, ale od pewnego czasu zaczęło mi się troszku poszarpywanie przy przyspieszaniu od 1,700 obrotów, do 3 tys tak zauważyłem wystepuje ten problem.
    Przejrzałem internet od A do Z (te strony które moglem to odwiedziłem i je przeczytałem) - dużo osób wskazało na to iż problemem może byc zabrudzony EGR przepustnica albo kolektor. Wiec dalem mechanikowi auto. Po 2 dniach mowi mi ze to wszystko powyczysczal (choc pewnosci nie mam bo jaka?), ale problem wciąż nie został rozwiazany.
    Zadal mi dodatkowe pytanie, czy nie mialem problemu z zapalaniem, a ja mowie ze troszke dluzej musze krecic niz wszyscy, a on mi mowi ze to jest problem pompki pomocniczej tej co zasysa paliwo z baku i dalej leci do filtra paliwa. Wymiana tej pompki rozwiazuje problem odpalania i poszarpywania??? Z tego wzgledu ze sie zabardzo nie znam na rzeczy mysle ze mechanik chce mnie naciągnąć, a dlaczego? ponieważ chce za ta pompke 2 tys zl.

Ja kazałem mu sie wstrzymać i na własna reke zacząłem jej szukać. Na 3 wykonane telefony do roznych serwisow usłyszałem, z dwóch ze takowej pompki w moim baku nie ma w starszych autach owszem ale ni tu?, w jednym serwisie powiedzieli ze jest i kosztuje 1 tys zl. tak wiec juz polowe taniej??

Moge zamowic i po sprawie zamontuje i sprawdzimy czy problem minie, ale wacham sie dlatego że wlasnie 90 % odpowiedzi do mojego problemu brzmialo - prosze przeczyscic przepustnice egr badz kolektor??

Prosze o pomoc mial ktos z tym problem i jak go rozwiazal?
    I czy może ktos z was wymieniał ta pompke w baku? i czy ona wogole istnieje bo juz sam nie wiem :(?

Aha komputer nie pokazuje żadnych błędów. Nie pali sie żadna dioda ostrzegawcza podczas jazdy jak i postoju.
  • Texa Poland
  • Poziom 15  
    Podjedź na porządną diagnostykę - nie sprawdzenie błędów, tylko podgląd parametrów podczas jazdy.

Wygląda jak problem z EGRem ale trzeba się upewnić.
  • Texa Poland
  • Poziom 20  
    mazbasi dobrze radzi podgląd parametrow jazda testowa
  • Poziom 9  
    Witam jutro jade do diagnosty, bedzie wiedzial co nieco wiecej, co dolega autku , pozdrawiam. i napisze co i jak.
  • Poziom 32  
    Witam, a masz DPF? i który rocznik i ile km ma przejechane?, a one lubią jak od czasu do czasu się je przegoni .
  • Poziom 9  
    Ok juz pisze jest to Vectra 1.9 CDTI GTS (jest to wersja angielska wiec jest to SRI) pazdziernik 2006 rok, przejechalem juz nia troche bo mam ok 180 tys km, na postoju jakies 3 tyg temu przedmuchalem autko tak do 4-5 tys obrotow i tak przez pare minut , no i jechalem tez na trasie dosc dlugo, to egr przepustnica i kolektor powinny sie przeczyscic choc nie do konca jestem pewien czy tak jest, no ale przy takim przebiegu mysle ze to co mialo sie w nim odlozyc to sie odlozylo i moze przerywa jutro bede wiedzial troche wiecej, skrzynka boscha taki komputer diagnostyczny wysoki na ponad metr bedzie leczyl moja vectrunie. zobaczymy jaka bedzie recepta jutro napisze.
  • Poziom 9  
    Swinoujscie, Wolin, Szczecin w tych miastach jestem dostepny:)

Dodano po 0 [sekundy]:

Swinoujscie, Wolin, Szczecin w tych miastach jestem dostepny:)
  • Poziom 9  
    Bylem u tego znajomego, vectra była podłączana, no i co wskazało dwa błędy, jeden jakiś tam błahostka od wycieraczek - nierówno chodzą.
    drugi blad to p1481, [url="http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/117111-blad-p1481/"]opis bledu[/url] no ale mysle ze to nie ma nic wspolnego z tym moim problemem? prawda?
    auto bylo przez 1,5 h podpiete, sprawdzany byl kazdy parametr, tak wiec, nie wiem juz co

mam cala diagnostyke w raprocie pdf tylko nie wiem jak to tutaj wrzucic zaraz cos wykombinuje
  • Poziom 32  
    Witam, ale nie napisałeś czy masz filtr DPF? te filtry były montowane wybiórczo.
  • Poziom 15  
    Ale sprawdzaliście tylko na postoju czy w czasie jazdy jak problem się pojawiał?
  • Poziom 9  
    Tylko podczas jazdy, miedzy 1700 obrotow a 2900 to sie dzieje?
  • Poziom 1  
    Witam, dołączam się do tematu mam taki sam problem w swojej Vectrze 1.9 GTS 2007r.

Czy już coś wiadomo czym to jest spowodowane??
  • Poziom 25  
    Witam, Opel Vectra C 1.9 CDTI GTS 110kw / 2005r. Na biegu jałowym przy dodawaniu gazu brak mocy !, auto bardzo powoli przyspiesza, na kompie błąd "nieszczelność układu dolotowego". Pytanie moje czy przyczyną braku mocy może być problem z kanałami wirowymi bo listwa sterująca spadła a z pierwszego kanału przy wciśniętym pedale gazu wylatują gazy !