Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung le19a650a1 obraz zanika

29 Lip 2011 00:33 2171 5
  • Poziom 2  
    Witam!

Z góry mówię, że nie znam się za bardzo na tego typu rzeczach dlatego zwracam się uprzejmie o pomoc do ekspertów :D

A więc do rzeczy. Postanowiłem, że podłącze sobie do komputera monitor LCD (model w nazwie tematu) za pomocą kabla VGA (a więc tylko 2 kable, zasilanie oraz VGA komputer<->monitor) i tutaj sprawa się komplikuje. Podczas rozruchu komputera obrazu NIE MA natomiast pojawia się po odłączeniu i ponownym podłączeniu kabla zasilającego, ale przy jakiejkolwiek próbie zmiany rozdzielczości oraz uruchomieniu jakiejkolwiek gry obraz ponownie zanika, a na ekranie gości magiczny napis w stylu że nie ma żadnego sygnału z komputera (nie pamiętam teraz dokładnie tego komunikatu) i wtedy pomaga jedynie reset. Karta graficzna to ATI Radeon HD 2400 i z tego co się orientuje obsługuje ona rozdzielczość 1440x900 (bo taką mam maksymalną do wyboru).

Proszę bardzo o pomoc bo nie mam pojęcia w czym tkwi problem :cry:

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Witam.
    Najprostszym rozwiązaniem na diagnozę byłoby podłączenie tego monitora pod inny komputer lub podmiana - jedynie do testów - samej karty graficznej.
    Powodzenia.
    Mateusz.
  • Poziom 2  
    Nie mam ani 2 komputera ani 2 karty graficznej, ale jeszcze powiem, że gry działają normalnie w trybie okienkowym a na 'ful skrin' w każdej rozdziałce mam komunikat PC Tryb Niedostępny. Czy to naprawdę wina karty graficznej? :cry:
  • Poziom 29  
    Witam.
    smeik9 napisał:
    ... na ekranie gości magiczny napis w stylu że nie ma żadnego sygnału z komputera ...

smeik9 napisał:
    ... a na 'ful skrin' w każdej rozdziałce mam komunikat PC Tryb Niedostępny...

Jak dokładnie wygląda cała sytuacja? Komunikat pojawia się na ekranie monitora zamiast dotychczasowego obrazu? Jeśli tak, to stawiałbym na przełączanie prze grę rozdzielczości i/lub szybkości odświeżania spoza zakresu monitora.
    Pozdrawiam.
    mateusz.
  • Poziom 2  
    Sprawa jest dosyć skomplikowana bo obrazu (lecz bez żadnego napisu) nie ma też przy włączaniu komputera. Czyli włączam komputer - ok, monitor jest podłączony lecz dioda się nie świeci i obrazu nie ma, wtedy pomaga odłączenie i włączenie kabla zasilającego, wtedy obraz jest ale znika zaraz po załadowaniu się windowsa i przejściu do ekranu logowania, wtedy znowuż trzeba odłączyć i podłączyć kabel. Dalej normalnie się loguje i obraz jest. Podczas próby włączenia gry w rozdzielczości 800x600 oraz 1440x900 pojawia się komunikat (bądź się nie pojawia... co mnie bardzo dziwi, nie widzę logicznego wytłumaczenia dla tego czy komunikat się pojawi czy też nie) czyli tryb PC w lewym górnym rogu monitoru oraz na środku napis Tryb Niedostępny. Zazwyczaj pomaga alt + f4 czyli wyjście z gry i powrót na pulpit a czasami tylko reset co za tym idzie kolejne dwukrotne odłączenie kabla zasilającego aby był obraz. Nie mam zupełnie pojęcia o co chodzi. Również co mnie bardzo dziwi to to, że w CCC (catalyst control center) ten monitor LCD jest pokazywany jako monitor CRT który również używam (w tej chwili bo w tym LCD wciąż Tryb Niedostępny) kabel VGA którego używam jest raczej sprawny bo na tym monitorze działa wszystko OK. Kurczę nie wiem o co chodzi.

@EDIT

Ostatnie dwa zdania troszkę pogmatwane. Chodzi o to, że również używam przeciętnego plazmowego monitora philipsa tym samym kablem i na nim wszystko od 2 lat działa poprawnie :D.

Nie wiem czemu pokazuję mi, że to monitor CRT (tak samo w samsungu)... może to wina sterowników ?

Odnośnik skasowałem. Proszę zapoznać się z sposobem wklejania zdjęć. [ogryz]