Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AutoCom CDP PRO TRUCK opinie

Piechus 04 Feb 2012 21:45 323910 594
Texa Poland
  • Texa Poland
    malisz1981
    Level 10  
    A co tu myśleć ja po wymianie kabla nie mam żadnych problemów łącze się z każdym volvem nawet fl chadzą może twój sprzęt jest wadliwy
    hubert04
    Level 25  
    kolego troche mi sie metlik w głowie zrobił czy mógł byś podaj jeszcze raz pinologie tego kabelka.
    górny rzad -|-|-|-
    dolny rzad -|-|-|-
    Z góry dzieki Pozdrawiam
    volttan
    Level 2  
    Na początek sprawdz czy działa Ci z Renuald DXI ze złączem diagnostycznym po lewej stronie kierownicy gniazdo OBDII Renuald DXI to prawie Volvo architektura elektroniki jest taka sama diagnoza odbywa sie po J1708.
    A jak sobie nie poradzisz to zapraszam do mnie, do Sokołowa masz niedaleko
    transss
    Level 2  
    Mariusz1981 czy ten kabel od delpch śamiga bez żadnych przeróbek w VOLVO FH 12 ? czy przerobiłeś coś w pinologi jeżeli tak to podziel się z nami narysuj shemat lub opisz go
    dklkubo
    Level 2  
    sprawdziłem jeden interfejs chodzi na osobowych i ciężarowych trzeba tylko zmienić klucz na podany przez kolegę wyzej
    janusz2008
    Level 33  
    Volvo Fh-16, też nie łączy. Chyba kable żle zrobione?
    szybki120
    Level 10  
    Panowie bo cały dzień straciłem i nie moge połączyć się z VOLVEM zasilanie zrobiłem tak jak było mówione wyżej ale pojazd nie odpowiada na połączenie z interfejsem ,prosze o pomoc gdzie mają być podpięte piny z gniazda 8 pinowego pod OBD skorzystałem ze zdjęcia kolegi i opisałem numerkami
  • Texa Poland
    malisz1981
    Level 10  
    Najprawdopodobnie nieda się dorobić takiego kabla zrobiłem duplikat przewodu delphi z taką samom pinologią i nic nie działa nie łączy sie kolega elektronik podpowiedział ze nie raz spotkał się z sytuacą kiedy to w kostce jest zalany dodatkowy układ scalony czy coś w tym stylu i sie nie da tak łatwa podrobić ja kabla nie potne bo mam pożyczony ale zamówiłem taki w serwisie delphi cena to połowa interfejsu przewód mam dostać po 20 lutego
    szybki120
    Level 10  
    Koledzy bo mnie pokręci żeczywiście jeden interfejs jest wstanie działać na CAR i TRUCK i to obydwa programy są na płycie od skośnych ustalane przez ID ale nie mam wszystkich części kluczy bo coś mi się wiesza znaczy się albo łączy się po ogólnym a nie łączy po konkretnym aucie a jak nie to znowu po ogólnym nie działa ,i tak w koło macieju to wyskoczy że niewłaściwy klucz albo numer seryjny albo coś innego. a druga żecz to taka że jes pewnie kilka rodzai tych kluczy w zależności od tego czy to wersia demo czy pełna bo chińskie to wyglądają na demo bo jak pamiętam w orginale było wiele więcej funkcji a nie tylko kasowanie błędów i podgląd parametrów więc moja prośba o to jeśli ktoś ma jakieś pomysły albo informacje to prosze o pomoc można na pw. A odnośnie tego kabelka delphi to gdzie o niego uderzyć
    lukasso90
    Level 11  
    Witam u mnie też dorabiałem kabel do volvo i nic, renówki chodzą dziwna praca tego urządzenia podczas łączenia volvami dosłownie pstryknie i koniec .Co do wersji truck chodzi też na osobówkach.
    dklkubo
    Level 2  
    różne klucze do wersji car i truck trzeba je wpisać przy próbie łączenia inne niż normalne do wersji car lub truck są w jakimś poście wyżej
    janusz2008
    Level 33  
    Sprawdzałem i jest ,,spaprany" kabel 8-pin. Autocom nie. Ciekaw jestem,czy wszystkie kable do Volva /8pin/ żle zrobili?.
    hubert04
    Level 25  
    Najprawdopodobniej w kablu do volva siedzi coś w stylu RP1210
    brandy-p
    Level 31  
    A korzystał ktoś z wersji PDA ? Ma te same możliwości co na laptopie?
    hubert04
    Level 25  
    Witam koledzy i po tak długiej przerwie nikt nic nie wymyślił
    a ja coś mam

Dodano po 3 [minuty]:

Otóż PrawdoPodobniE przyczyną nie łączenia sie z volvoem jest jeden mały rezystor SMD o wartości 470 ohm a powinien być 47 ohm ale pewności nie mam Jeszcze
    zasadam
    Level 11  
    podobno na allexxo.pl są uwalone kable do ciężarówek ale nie długo mają się pokazać poprawione
    malisz1981
    Level 10  
    Rozmawiałem z kilkoma dilerami chińskiego testera każdy ściemnia to samo że nikt nic nie zgłaszał i niema takiego problemu.Jak już wczesniej pisałem kabel taki można dostać u dilera delpchi za 500 netto w carsie komplet kabli 4500 netto.Ja taki kabelek zamówiłem 3tygodnie temu i diler twierdzi że napoczątku tygodnia go dostane.
    tronix_1
    Level 15  
    Witam.

Również mam problem z połączeniem sie z Volvem FH12 za pomocą interfejsu Autocom Truck.Tak jak kolega wyżej wspominał zastanawiało mnie zatrzaskiwanie sie jakby przekaźników multipleksera podczas próby podłączenia.I tak wykorzystując tachograf z Renault Magnum, a dokładnie jego szynę CAN dokonałem kilku prób podłączenia sie pod wtyk OBD w interfejsie z podłączonym w szynę diagnostyczną oscyloskopem 2 kanałowym. Po sprawdzeniu kilku konfiguracji ustaliłem że jedyne sygnały pojawiają sie na pinie 10 i 2 przy ustawieniu FH12 i na 12, 13 przy FE.

Poniżej przedstawiam wyniki mojego doświadczenia na zdjęciach:

AutoCom CDP PRO TRUCK opinie AutoCom CDP PRO TRUCK opinie

Pozostaje tylko pytanie czy piny 10 i 2 nie musza być połączone z inna para pinów.
    janusz2008
    Level 33  
    Wg. twojego rysunku/OBD2/ pin2i 10 to jest linia K i L i one do ,,truck" są niepotrzebne.
    tronix_1
    Level 15  
    W gnieździe OBD piny 2 i 10 to szyna danych. Gwiazdka oznacza (*) Uzależniona od producenta. Przepraszam za zamieszanie zapomniałem dodać że wtyk (CDP) jest opisany i narysowany od strony pinów a nie przewodów(dotyczy to również gniazda).

AutoCom CDP PRO TRUCK opinie AutoCom CDP PRO TRUCK opinie
    janusz2008
    Level 33  
    A tu masz J-1850 i ta transmisja jest do osobówek i dostawczych.Tobie jest potrzebny protokół J-1708.
    tronix_1
    Level 15  
    Tak oczywiście masz rację ale w tym miejscu może być również inny protokół diagnostyczny. Dlatego obok nazwy szyny danych jest gwiazdka(*). Dodatkowo tylko i wyłącznie na te piny multiplekser kieruje sygnał. Niestety nie mam u siebie żadnego Volva FH12, wtedy mógłbym dokonać próby połączenia.
    hubert04
    Level 25  
    Wlutowany jest 470 a powinien chyba według orginalnego CDP być 47
    malisz1981
    Level 10  
    ja w interfejsie nic nie zmieniałem i tobie też nie proponuje znień kabel na orginalny i wszystko działa łączysz się z każdym volvo
    janusz2008
    Level 33  
    Czyli dokupiłeś kabel z delphi za 500zł?.
    zasadam
    Level 11  
    kolego gdzie kupiłeś ten kabelek ?
    lukasso90
    Level 11  
    Ogólnie jeśli volvo ma taki sam protokół na renault to tak samo powinna wyglądać jego praca przy łączeniu ja u siebie sprawdzałem oscyloskopem i żadnych sygnałów nie ma a powinno coś być, przy łączeniu tester wysyła zapytanie do sterownika dziwne że tego nie ma chyba ,że jest luka programie i czegoś brak.
    jolekmisia
    Level 13  
    Witam a ja mam pytanie z trochę innej beczki , może ktoś wie czy w owych interfejsach jest coś takiego jak licznik podłączeń lub blokada po roku , czy po innym czasie ?? Słyszałem różne opowieści więc najlepiej jeśli wypowie się ktoś kto używa tego sprzętu już jakiś dłuższy czas.