Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczona łączność lub brak łączności na stacjonarnym

tomo7-91 29 Lip 2011 13:24 1038 0
    tomo7-91
    Poziom 1  
    Witam mój problem polega na tym, że dziś rano jak odpaliłem komputer przywitała mnie informacja ograniczona łączność lub brak łączności co zdarzyło mi sie pierwszy raz. Mam 2 komputery stacjonarny i laptop łączone ruterem tp-link dostawca to UPC. Na laptopie internet normalnie pracuje poprzez połączenie bezprzewodowe z rutera. Natomiast na stacjonarnym wyskakuje wyżej opisany błąd.

Starałem się już robić kilka rzeczy znalezione na tym forum z podobnym problemem ale nic nie przyniosło rezultatu pozytywnego.

Zmieniałem MAC
    Wpisywałem ipconfig /release i renew (wystał błąd podczas odnawiania interfejsu. Połączenie lokalne 1 :nie może skontaktować sie z serwerem DHCP. Upłynął limit żądania)
    Odinstalowywałem sieciówke i instalowałem ponownie
    Łączyłem stacjonarny bezpośrednio z modemem i nadal nic.
    Zrobiłem diagnostykę sieci błąd jaki mi wynalazło to (DHCPServer = 255.255.255.255 (nieprawidłowy adres IP)) tutaj chyba powinno być 255.255.255.0 o ile się nie mylę.

Za każdym razem jak wcześniej robiłem reinstal systemu wszystko automatycznie mi sie konfigurowało wiec myślę że konfiguracja ręczną nie przejdzie (brak danych DNS itp.)

Starałem się opisać najdokładniej jak mogłem liczę na szybką odpowiedz