Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pod¶wietlenie LED Berlingo II 2005

Seebass 29 Jul 2011 15:35 3587 8
    Seebass
    Level 9  
    Posiadam Berlingo II z 2005 roku. Chciałem zamontować pod¶wietlenie LED miejsc na nogi tak jak w AUDI, MERCEDESACH itp. Pytanie brzmi gdzie mam się podpi±ć żeby działało to ? Nie chce tez mieć wszystkiego w jednym tzn. jak otworze drzwi kierowcy to żeby podswietlało tylko tam, zamykam drzwi, ga¶nie... My¶lałem żeby się wpi±ć w kable od zamka ponieważ w koło drzwi nie ma tego przycisku odcinaj±cego dopływ pr±cy po zamknięciu drzwi. Paru ludzi mnie naprowadzło na ten zamek i rzeczywi¶cie, jest tam 6 pinów...tylko w który się wpi±ć ? Jest jeszcze jaka¶ inna opcja wpięcia sie w kable oprócz tego zamka ? Od razu mówię ze wpięcie kabli pod lampki odpada. Niżej zamieszczam foto zamka kierowcy.

przem27
    Level 30  
    Najpro¶ciej dołożyć krańcówkę, ewentualnie miernik i sprawdzić na których pinach masz wł±cznik w zamku, tyle że jak podł±czysz bezpo¶rednio to będzie sterownik szalał.
    pozdr
    Seebass
    Level 9  
    Przy wykorzystaniu krańcówek to gdzie się wpi±ć jeżeli chodzi o pr±d ?
    przem27
    Level 30  
    Jaki pr±d? zasilasz led-y z np. skrzynki bezpieczników krańcówk± zamykasz obwód, tyle.
    pozdr
    Seebass
    Level 9  
    Dobra, skompletowałem rzeczy do instalacji ledów. Ale dalej nie wiem gdzie się wpi±ć ... może kto¶ ma jaki¶ pomysł gdzie moge ?
    Seebass
    Level 9  
    Może ma ktos schemat pinów w kompie, bo tam wypadało by się wpi±ć
    Zico63
    Level 37  
    Kolego! Masz nadmiar kasy, jak widać! Sterownik bym zostawił w spokoju we francuzie.
    Otrzymał Kolega poradę, a nawet porady - a dalej kombinuje...
    Seebass
    Level 9  
    Czy kto¶ może powiedzieć gdzie mogę się podł±czyć na podstawie poniższego schematu ?