Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralko-suszarka ariston Margherita CDE12X nie konczy programow

29 Lip 2011 16:04 2251 4
  • Poziom 2  
    Ostatnio pralka zaczela sie dziwnie zachowywać. kilka dni temu zamiast kończyć program zaczela kręcić pokrętłem programatora i dioda mrugala (niestety nie sprawdziłem ile razy :( ). Wylaczylem pralke, zresetowalem program wlaczylem i nastawilem program jeszcze raz - zadzialala. Przez tydzien dzialala bez problemow (<10 prań) wczoraj wyprała ok, ale po nastawieniu suszenia znowu dyskoteka i kręcenie programatorem. Zresetowałem i nastawiłem wirowanie - pobuczala jakby odsysala wode i po paru minutach kreci programatorem i mruga. 2 kolejne proby nastawienia wirowania wciągu dnia spowodowała, że pralka jakby chciała zacząć wirować (rozpędzała się) i w trakcie rozpędzania się zatrzymywała i znowu sygnalizacja błędu programatorem i diodą. 3cia próba nastawienia wirowania - pralka odwirowała prawidłowo.
    Niestety nie wiedziałem, że liczba mrugnięć diody ma znaczenie, więc jej nie podam.
    Szukałem na forum i najbardziej prawdopodobne wydaje mi się kwestia wymiany szczotek w silniku. Czy macie może inne sugestie?
    pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Witam.
    Najpierw zrób coś sam, skontroluj. Nie idź na totalną łatwiznę.
    Jest prawdopodobne że to szczotki.
  • Poziom 2  
    No i dziś problem powrócił, przed wirowaniem programator kręci w kółko, a dioda mruga 5 razy. Czyżby popsuła się pompa spustowa? lub zablokował ją jakiś śmieć. czy żeby to sprawdzić to trzeba rozkręcić pompę, czy tylko ją wykręcić i przedmuchać/wydłubać śmiecia?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Kolego z reguły robię to tak rozkręcam filtr i sprawdzam czy coś jest w pompie czy nie jak nic nie ma to dla pewności rozbieram pompę i sprawdzam bo np. miałem kiedyś na osi silnika nawiniętą gumkę do włosów po wyjęciu filtra nic nie było widać dopiero jak wyjąłem pompę to zobaczyłem co i jak. Ale trzeba wszystko sprawdzać bo nie zawsze dany błąd oznacza że jest to podane uszkodzenie może być całkiem gdzieś indziej.
  • Poziom 2  
    No i problem się rozwiązał - w filtrze był klucz. Trochę problemów było z demontarzem filtra, ale pralka ruszyła.