Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Avila GT-S5230 włącza się, ale pasek postępu zatrzymuję się pod koniec.

29 Lip 2011 17:59 2373 4
 • Poziom 10  
  Witam, mam Avile, która niefortunnie mi spadła z wysokości ok. 0,5m po czym została dodatkowo zachlapana niewielką ilością napoju =] Telefon przestał działać, po kilku dniach go otworzyłem i przetarłem spirytusem płytkę i styki, wtedy odżył, lecz nie do końca. Sprawa w chwili obecnej wygląda tak, że telefon się włącza, pasek postępu zaczyna się ładować, a w pewnym momencie [pod literą "n" w napisie Samsung] zaraz przy końcu się zatrzymuje i w takim stadium zostaje. Poproszę o sugestie co należy z nim zrobić i czy w ogóle są jakiekolwiek szanse odratowania go.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Wanienka ultradźwiękowa i izopropanol. Na końcu grzanie HOT AIR`em..
 • Poziom 10  
  Nie posiadam nic z podanych rzeczy, więc pytam, ile taka usługa kosztuje? oraz czy jest to pewne rozwiązanie problemu?
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Żadna naprawa nie jest całkowicie pewna, bo jeśli to nie pomoże, to trzeba kombinować dalej :). Ceny napraw są różne w każdym innym serwisie. Orientacyjnie 40 - 60 zł. Najtaniej wyjdzie oddanie do serwisu..
 • Poziom 10  
  Zaryzykowałem jednak naprawę na własną rękę domowym sposobem =] Wyglądało to w ten sposób, że rozebrałem telefon, odłączyłem płytę główną i umieściłem ją na ok 2-3 godziny w denaturacie, tak aby była w całości zanurzona, od czasu do czasu potrząsałem pojemnikiem. Następnie wyciągnąłem ją i miękkim pędzelkiem omiotłem, później jeszcze raz przepłukałem denaturatem i położyłem płytę do wyschnięcia na ręcznikach papierowych, odczekałem ok 1,5 godziny po czym zmontowałem wszystko jak trzeba i okazało się że telefon działa. Mam nadzieję, że nie jest to poprawa przed śmiercią =] Pozdrawiam i dzięki za pomoc.