Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica Tracer Road Star + karta dĽwiękowa (port gier)

muni3kpl 29 Jul 2011 20:30 2540 3
 • #1
  muni3kpl
  Level 9  
  Witam. Dzi¶ odkopałem star± kierownicę Tracer Road Star. Problem jest tego typu, że jest ona podł±czana przez port gier. Nie posiadam takiego w swoim komputerze a przy składaniu zestawu gdy o to zapytałem powiedziano mi, że już tego nie montuj±. Wiem, że s± specjalne przej¶ciówki GamePort > USB ale kosztuj± one ponad 30zł. Można dołożyć 20zł i mieć now± kierownicę. Czytałem czy mogę w domowym zaciszu przerobić te zł±cze ale niestety nie da rady. Zatem wyszperałem star± kartę dĽwiękow±. Ma ona Port Gier więc powinna się nadać. Doł±czam zdjęcia, je¶li kto¶ by rozpoznawał to cudo. My¶lę, że jest to model CMI-8738 od firmy C-Media. Niestety mój Windows 7 Ultimate 64 bit nie wykrywa żadnych nowych urz±dzeń. Zablokowałem moj± zintegrowan± kartę dĽwiękow± w BIOSie ale to nic nie dało. Przeinstalowałem też sterowniki od mojej płyty głównej - Asus M4A87TD ale nadal nic. My¶lałem, że może jako¶ mam zablokowane zł±cza PCI na płycie głównej ale nie bardzo wiem jak je odblokować i czy może tak być. Proszę o jak±¶ pomoc i sugestie w tej sprawie.
  Pozdrawiam, Muniek.

  Kierownica Tracer Road Star + karta dĽwiękowa (port gier) Kierownica Tracer Road Star + karta dĽwiękowa (port gier) Kierownica Tracer Road Star + karta dĽwiękowa (port gier) Kierownica Tracer Road Star + karta dĽwiękowa (port gier)
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwi±zania w przemy¶le. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  muni3kpl
  Level 9  
  Witam. Zmieniłem parę ustawię w BIOSie i wykryło te kartę. Następnie zainstalowałem sterowniki od niej i niby jest wszystko OK. Ale niestety Port Gier nadal nie działa. Znalazłem ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797205.html ale niestety nic nie dało zainstalowanie tego programu. Czy kto¶ ma jakie¶ pomysły żeby to działało?
 • #3
  Kolobos
  IT specialist
  Zmien system, wtedy powinno dzialac bez problemu.

  Ten sterownik jest do kart Creative'a.
 • #4
  muni3kpl
  Level 9  
  Dobra, kupilem sobie porzadna kiere pod USB i tyle w temacie. Czarnej goraczki przy tym Tracerze mozna dostac.