Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Kierownica Tracer Road Star + karta dźwiękowa (port gier)

muni3kpl 29 Lip 2011 20:30 2126 3
  • Kierownica Tracer Road Star + karta dźwiękowa (port gier)

Poziom 8  

Witam. Dziś odkopałem starą kierownicę Tracer Road Star. Problem jest tego typu, że jest ona podłączana przez port gier. Nie posiadam takiego w swoim komputerze a przy składaniu zestawu gdy o to zapytałem powiedziano mi, że już tego nie montują. Wiem, że są specjalne przejściówki GamePort > USB ale kosztują one ponad 30zł. Można dołożyć 20zł i mieć nową kierownicę. Czytałem czy mogę w domowym zaciszu przerobić te złącze ale niestety nie da rady. Zatem wyszperałem starą kartę dźwiękową. Ma ona Port Gier więc powinna się nadać. Dołączam zdjęcia, jeśli ktoś by rozpoznawał to cudo. Myślę, że jest to model CMI-8738 od firmy C-Media. Niestety mój Windows 7 Ultimate 64 bit nie wykrywa żadnych nowych urządzeń. Zablokowałem moją zintegrowaną kartę dźwiękową w BIOSie ale to nic nie dało. Przeinstalowałem też sterowniki od mojej płyty głównej - Asus M4A87TD ale nadal nic. Myślałem, że może jakoś mam zablokowane złącza PCI na płycie głównej ale nie bardzo wiem jak je odblokować i czy może tak być. Proszę o jakąś pomoc i sugestie w tej sprawie.
    Pozdrawiam, Muniek.

Kierownica Tracer Road Star + karta dźwiękowa (port gier) Kierownica Tracer Road Star + karta dźwiękowa (port gier) Kierownica Tracer Road Star + karta dźwiękowa (port gier) Kierownica Tracer Road Star + karta dźwiękowa (port gier)

0 3
    Poziom 8  

Witam. Zmieniłem parę ustawię w BIOSie i wykryło te kartę. Następnie zainstalowałem sterowniki od niej i niby jest wszystko OK. Ale niestety Port Gier nadal nie działa. Znalazłem ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797205.html ale niestety nic nie dało zainstalowanie tego programu. Czy ktoś ma jakieś pomysły żeby to działało?

0
    Spec od komputerów

Zmien system, wtedy powinno dzialac bez problemu.

Ten sterownik jest do kart Creative'a.

0
    Poziom 8  

Dobra, kupilem sobie porzadna kiere pod USB i tyle w temacie. Czarnej goraczki przy tym Tracerze mozna dostac.

0