Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kino domowe czy stereo? Co jest lepsze? Po co produkują stereo?

arti13 29 Jul 2011 20:42 5077 3
    arti13
    Level 32  
    Kiedyś wybór był prosty, jeśli do filmów, kino jeśli muzyka to stereo jednak teraz gdy dzwięk jest nagrywany w formacie 5.1 jaki jest zatem sens zakupu stereo? Poza aspektem cenowym oczywiście i bez skrajności typu kino za 100tyś zł. Sam osobiście nadal jestem za stereo, jednak zastanawiam się po co tak naprawdę jeszcze to produkują (poza odsłuchem starych płyt). Mam nadzieję, że zawiele nie namieszałem
    Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    AUDlO Freak
    Level 11  
    A po co komu 5.1, jeżeli ktoś nie fascynuje się zakupem filmów i marnowaniem czasu na ich oglądanie ? Od 5.1 wolę swoje słuchawki...
    Zapowiada się dyskusja typu:
    Przewaga świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi :D
    arti13
    Level 32  
    Właśnie cały sęk w tym że w kinie domowym niby słyszy się więcej instrumentów, wiadomo słyszy się przestrzennie, wiadomo jak orkiestra jest ustawiona np.
    Pozdrawiam
    Pablo1964
    Moderator
    arti13 wrote:
    w kinie domowym niby słyszy się więcej instrumentów

Nonsens. Scena muzyczna jest dwuwymiarowa, z wyjątkiem nielicznych nagrań realizowanych w systemie 5.1 (SACD, DVD). Płyty audio CD wydawane są wyłącznie w wersji stereo. Systemy dźwięku przestrzennego nie są rozwinięciem stereofonii, ich przeznaczenie jest zgoła inne. Oczywiście, jeżeli podstawą odsłuchu mają być nagrania w formacie 5.1, należy się zaopatrzyć w sprzęt wielokanałowy.