Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technics sa-ax540 i problem z overload

sam84 22 Lis 2004 11:35 4773 9
  • #1 22 Lis 2004 11:35
    sam84
    Poziom 10  

witam od 4 lat mam juz wzmacniacz technics sa-ax540 oraz kolumny tonsil 110 8ohm. od jakiego czasu gdy daje glosnie wyst komunikat overload na ekranie amplitunera i sie wylacza. sprawa o tyle dziwne ze dzialo sie to gdy przekraczalem ok 40 procent mocy a przy 30 procentach to nawet nie smial sie wylaczyc, sprawdzilem kable bo myslalem ze to ich wina, wyczyscilem koncowki i dalej zaczal wyst ten problem. nigdy nie dawalem na full sprzetu wiec nie wiem czy moglem go w jakis sposb spalic, zawsze od niego dbalem i tym bardziej mnie to zalamuje i denrewuje. czy mozliwe jest to ze w jakis sposob dostal sie do srodka kurz i in wszystkiemu jest winien? prosze o pomoc
    zdesperowany jestem bo moje cudo nie chce poprawnie dzialac.

0 9
  • #2 22 Lis 2004 12:10
    tik_tak
    Poziom 36  

Odłącz głośniki od sprzętu ,wybierz jakieś źródło dźwięku i sprawdź jak się zachowuje przy zmianie głośności-zwiększając głośność przyglądaj się wentylatorowi czy zaczyna pracować.

0
  • #3 22 Lis 2004 12:22
    sam84
    Poziom 10  

tik_tak napisał:
    Odłącz głośniki od sprzętu ,wybierz jakieś źródło dźwięku i sprawdź jak się zachowuje przy zmianie głośności-zwiększając głośność przyglądaj się wentylatorowi czy zaczyna pracować.

co jezeli nadal sie bedize wylaczac ten sprzet? co moze byc kolejna przyczyna jego wyalczania? a zy mozna sprawdzac wentylator przy podlazconych kolumnach czy trzeba wylaczyc bo jestes jakas znaczna roznica

teraz sprawdzilem wentylator przy wlaczonych gloscnikach i przy wydobywajacej sie muzyce chodzi dmucha w moja strone

czy mam jeszcze odlazcc kolumny i sprawdzac wentylator?

0
  • #4 22 Lis 2004 15:31
    tik_tak
    Poziom 36  

Czy przy odłączonych głośnikach się wyłącza?Ma pracować wpierw poprawnie bez kolumn.

1
  • #5 22 Lis 2004 22:37
    sam84
    Poziom 10  

tik_tak napisał:
    Czy przy odłączonych głośnikach się wyłącza?Ma pracować wpierw poprawnie bez kolumn.

sprawdzilem i nie wiem czy to dobrze czy zle ale wylaczylem kolumny, dalem na wiecej niz ful glosnosci i chodzi ani razu sie nie wylaczyl, wiec co teraz jaki z etgo moral, kable? cos spalone? zle podlaczone chociaz to bylo sprawdzane, odlaczylem nawet sobwoofer bo myslalem ze to jego wina ale jednak nic dalej sie wylacz. pozdrawiam i czekam na dalsza pomoc.

0
  • #6 23 Lis 2004 11:43
    tik_tak
    Poziom 36  

Podłączaj pojedynczo kolumny -możliwe ,że któraś z nich jest przywarta.

0
  • #7 23 Lis 2004 12:44
    artb1
    Poziom 16  

witam.błąd o którym piszesz pojawia się często z powodu zimnych lutów na płycie głównej oraz uszkodzonego wentylatorka.to drugie raczej ok-z tego co piszesz po odłączeni kolumn wzm.działa więc stawiam na zimne.pozdrawiam.

0
  • #8 23 Lis 2004 16:09
    sam84
    Poziom 10  

artb1 napisał:
    witam.błąd o którym piszesz pojawia się często z powodu zimnych lutów na płycie głównej oraz uszkodzonego wentylatorka.to drugie raczej ok-z tego co piszesz po odłączeni kolumn wzm.działa więc stawiam na zimne.pozdrawiam.

hmm moze jestem laikiem albo napewno jestem laikiem, prosze powiedz mi co to znaczy ze mam zimne luty poniewaz z tego co rozumiem to kabelki od kolumn mam skrecone i nie ma na nich zadnych spawow, niedawno nawet je ucinalem i od nowa skrecalem bo myslalem ze cos jest z nimi.
    -------------
    tik_tak napisał:
    Podłączaj pojedynczo kolumny -możliwe ,że któraś z nich jest przywarta.

a czy moze byc wina w tym ze jeden zacisk nie trzyma za dobrze kabla i to powoduje zwarcia? jest to leciutkie odchylenie ale widac ze nie trzyma się idealnie mimo to ciagnac za kabel nie ucieka on z dziury.

0
  • #9 04 Gru 2004 22:53
    zyziotm
    Poziom 15  

zagadaj na priv to pomogę

0
  • #10 04 Gru 2004 23:24
    ALTON
    Poziom 38  

Niewiem czy wiecie ale tonsile mają coś do siebie.Przewody doprowadzające miejsce lutownicze do cewki przy wychyleniach membrany zwierają się o kosz!!.Było to szczegulnie przy GDN25/60/1 które pracowały w altonach 80,altusach,mildtonach itd.Prawdopodobnie to ich wina że ampli sie wyłącza.Swoją drogą bardzo podobają mi sie zabezpieczenia TECHNICS-a bo niewiem co trzeba zrobić to najwyżej sie wyłączy :)

0