Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeglądarka Baidu Browser, czyli chiński odpowiednik Chrome

lukasker 29 Lip 2011 21:17 3113 7
  • Przeglądarka Baidu Browser, czyli chiński odpowiednik ChromeChińczycy pozostają w natarciu - wczoraj świat obiegła informacja o chińskim odpowiedniku Androida o nazwie Aliyun OS, a dzisiaj firma Baidu, która jest największą wyszukiwarką w Chinach przedstawiła swoją własną przeglądarkę o nazwie Baidu Browser. Co ciekawsze - na pierwszy rzut oka widać podobieństwa do Chrome, choć okno wyszukiwarki kieruje do Baidu. Przeglądarka posiada również AppStore, w którym znajdziemy ponad 30 000 aplikacji. Co ciekawe - wszystkie aplikacje są dostępne w chmurze, więc nie ma potrzeby ich ściągać. Przeglądarka jest na razie w wersji beta, ale działa bez zarzutów. Ciekawostką jest, że obecnie liderem rynku przeglądarek jest w Chinach IE, a Baidu podpisało z Microsoftem umowę o współpracy w zakresie wyszukiwarki Bing i Baidu. Miejmy nadzieję, że pojawienie się na rynku przeglądarek nowego gracza, z którego potencjalnie może korzystać 1/5 ludzkiej populacji nie wstrząśnie rynkiem.

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker napisał 2900 postów o ocenie 134, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mick
    Poziom 15  
    suse1 napisał:
    Mam chiński odpowiednik butów i kilka innych odpowiedników czegoś tam.
    Nic nie nadaje się do użytku ,przełącznik kierunkowskazów działał tydzień a spodnie pękły w kroku zaraz po wyjściu z samolotu w Dortmundzie.
    Chwile zachwytu nad Chińskimi taniościami , u mnie już minęły bezpowrotnie.
    ,

Chińskie nie znaczy kiepskie!
    Jak się kupuje za grosze to nie oczekuj, że kupisz dobry towar.
    Dzisiaj wiele koncernów i firm produkuje w chinach i jest to wysokiej jakości towar ale nie kosztuje grosze!
    daavid117
    Poziom 42  
    mick napisał:
    Dzisiaj wiele koncernów i firm produkuje w chinach i jest to wysokiej jakości towar ale nie kosztuje grosze!

Tylko, że oni tym podwykonawcom stawiają warunki i wymagają, bo "najki" się po tygodniu rozlecieć nie powinny. Za to jeśli chińska firma "krzak" robi to dla siebie to wiadomo, że to idzie w ilość, bo nikt za markę "krzak" płacić nie będzie.
    isa1970
    Poziom 13  
    suse1 napisał:
    Mam chiński odpowiednik butów i kilka innych odpowiedników czegoś tam.
    Nic nie nadaje się do użytku ,przełącznik kierunkowskazów działał tydzień a spodnie pękły w kroku zaraz po wyjściu z samolotu w Dortmundzie.
    Chwile zachwytu nad Chińskimi taniościami , u mnie już minęły bezpowrotnie.
    ,

aja wprost przeciwnie niszczę buty jak chol..a kupowałem do tego czasu droższe aż sobie pomyślałem kupie tanie we wszystko po cztery zł chińskie bo i tak je zaraz rozwalę ,tak zrobiłem przechodziłem w nich dwa lata i nic. Teraz kupiłem druga parę a tamte dodzieram w pracy w tamtych nie starła się nawet podeszwa
    aj123
    Poziom 25  
    O jakości produktów marki "krzak" bardziej decyduje szczęście. Można kupić coś co się od razu rozleci, a można kupić coś co podziała kilka lat.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    w@mpir
    Poziom 18  
    Co kto lubi.
    Ja jak nie potrzebuje bardzo tylko sporadycznie to nie kupuje markowych sprzętów, a chińczyka w markecie z 3letnią gwarancją i jak się zepsuje to wymienią na inną sztukę.
    Jak czegoś potrzebuje bardzo to płace dwa razy tyle za markowy sprzęt i nie martwię się, że rozleci się kiedy będzie potrzebny najbardziej.