Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Perkins 6 cyl. zapowietrza się

29 Lip 2011 22:21 6054 7
  • Poziom 10  
    Mam problem z claasem dominatorem 80 a dokładnie z zapowietrzającym układem się paliwowym. Pompa wtryskowa jest ok., ale za to pompka paliwowa była zepsuta wymieniłem ją podpompowałem paliwo kombajn odpalił, lecz po 20-30 min zgasł a w wężykach było widać pęcherzyki powietrza. Sprawdziłem przewody wszystkie są szczelne, więc z kąt powietrze. Dodam iż po kolejnym podpompowaniu paliwa znowu zapalił.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi sie ze moze byc to wina pompki zasilajacej moze zasysac powietrze do przewodow.
  • Poziom 9  
    jaki silnik i pompa paliwa?
  • Poziom 2  
    U mnie też ciągle zapowietrzał się kombajn, CLAAS Protector Perkins 4 cyl. Sprawdziłem wszystkie przewody, wymieniłem uszczelki i zaworki w pompce ręcznej, przed pompką ręczną założyłem zaworek zwrotny by mieć pewność że paliwo się nie wróci, niestety nie pomagało. Powodem okazała się rurka ssąca w baku paliwa, była pęknięta na gwincie,wymieniłem i skończyło się zapowietrzanie.
    Róbcie sobie test, butelka z 5l ON Włóżcie do niej przewód ssący i powrotny ON, odpowietrzcie układ i zobaczcie czy wciąż będzię się zapowietrzał.
  • Poziom 23  
    Na odkreconym wlewie paliwa tez sie zapowietrza?
  • Poziom 15  
    Jeżeli ma filtr paliwa to również szukał bym tam, niestety dosyć często mi się zdarza że koleś z serwisu firmowego wymienia filtry paliwa dokręca je ręką a po 1-2 dniach maszyna staje i nie chce odpalić, muszę dokręcić takim narzędziem do filtrów z gumową opaską.
  • Poziom 10  
    Też miałem problem z zapowietrzającym sie perkinsem - rozwiązałem to w taki sposób - trzeba wykręcić pompke paliwa (ręczną) - w miejscu jej wkręcenia znajduje się plastikowy grzybek (zaworek) należy jego powierzchnię przeszlifować na papierze ściernym P 600 ale na płaskiej powierzchni, tak zeby powierzchnia po szlifowaniu była płaska i gładka, tak samo gniazdo zaworka przeszlifować (jezeli widać ślady zużycia ) - ja to robiłem na trzpieniu równo uciętym. po tym zabiegu pompkę oczyścić z opiłków i koniec z zapowietrzaniem się perkinsa

Dodano po 1 [minuty]:

działa tylko w przypadku gdy kombajn nie chce odpalać po kilku dniach stania.
  • Poziom 9  
    No właśnie... „Działa tylko w przypadku gdy kombajn nie chce odpalać po kilku dniach stania.” U mnie to nie pomogło i musiałem oddać maszynę do serwisu. Na szczęście serwis mam sprawny (BU Power) i szybko uwinęli się z problemem nie hamując prac.