Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica serii PC - nie działa

arkadiustr 29 Lip 2011 23:02 3945 7
  • #1 29 Lip 2011 23:02
    arkadiustr
    Poziom 15  

Witam. Pralka jak w temacie, w trakcie prania przestała działać (sprawdziłem, kabel, włącznik) Nie wiem jak sprawdzić blokadę drzwi?

Pralka Amica serii PC - nie działa

Siostra prała duży koc, w instrukcji napraw, mowa jest, że w takim przypadku mógł ulec awarii triak, co jutro sprawdzę. Jeszcze nie wiem czy uda mi się odczytać kody błędów, ponieważ pralka jest kompletnie martwa. Pomóżcie z tą blokadą!

0 7
  • Pomocny post
    #2 29 Lip 2011 23:24
    Dławik81
    Poziom 15  

Słuchaj blokada drzwiczek to nic innego jak zamek elektromagnetyczny z zapadką sprawdzenie raczej poprzez pomierzenie rezystancji multimetrem na przejście lub w też w inny sposób czy napięcie dochodzi do zamka pomiar napięcia woltomierzem . Bo może być tak ze zamek elektromagnetyczny nie zamyka zapadki i sterownik modułu procesor widzi jako otwartą i nie podaje napięcia dalej ze wględów bezpieczeństwa użytkownika sprawdź także triak, bo on jest odpowiedzialny za podanie napięcia głównego zasilania na silnik steruje praca silnika tak można by ująć, przekaźnik sterowany zwany triakiem jest sterowany jest impulsem z procesora i triak załącza główny prąd roboczy.

0
  • Pomocny post
    #3 30 Lip 2011 00:38
    Trull
    Poziom 28  

Dławiku od kiedy w Amica-ch montuje się zamki elektromagnetyczne? W amice od zawsze były bimetaliczno-warystorowe. W tej amice z dużym prawdopodobieństwem padła albo przetwornica zasilania lub (i) procesor.

0
  • Pomocny post
    #4 30 Lip 2011 07:47
    Dławik81
    Poziom 15  

Też oczywiście masz racje Arkadjust sprawdź bo tu głownie jest definitywny brak zasilania pralka ,nie daje oznak funkcjonowania należało by się sprawdzić tor zasilania modułu pewnie jest tam jakiś bezpiecznik dioda Zener na druku przetwornicy i sama przetwornica zasilająca powinna być uszkodzona któryś z elementów półprzewodnikowych ,na płytce zasilacza jest zwarty przebity wszelkie kondensatory elektrolityczne tracą swoje parametry i dochodzi do zwarć.A co do zamka to tam musi być zasilony żeby działał.

0
  • #5 30 Lip 2011 09:34
    arkadiustr
    Poziom 15  

Moduł mam wymontowany zaraz go obejrzę dokładniej, w zamku faktycznie występuje bimetal- jeszcze wczoraj go rozłożyłem ale nie mam pojęcia jak go sprawdzić. Koledzy, a co z kodami. Jak wprowadzić tą pralkę w "autotest"- rozumiem, że jeśli będzie uszkodzony moduł to ta opcja odpada. Ale faktycznie, coś zasilaniem, bo przecież jeśli była by to wina tylko zamka, to i tak "coś" powinno się świecić, prawda? Dziękuję za szybką odpowiedź!

0
  • Pomocny post
    #6 30 Lip 2011 16:56
    Dławik81
    Poziom 15  

Nie ma za co Arkodjust Ale i koledze Trolowi uważam należą się także punty za trafną diagnozę jako pierwszy , tą sugestie nasunął na myśl bo brak zasilania sterownika głównego uszkodzona przetwornica . A kodu nie z czytasz do puki, nie naprawisz przetwornicy i nie będzie to możliwe jeśli procesor uległ uszkodzeniu,wiec to połowiczny sukces bo nadal nie wiemy co niestety poszło. Może to być pojedynczy element lub uszkodzenie objęło lawinowo układ i na płytce uszkodziło się więcej elementów w tym także procka a mam nadzieje ze podzielisz się odkryciem co strzeliło w tej przetwornicy ?.

0
  • #7 31 Lip 2011 19:15
    arkadiustr
    Poziom 15  

Kolego, ja nie oszczędzam ikonki "POMÓGŁ", co na pewno zauważyliście. Niestety może dopiero jutro znajdę chwilkę i posiedzę nad modułem. Szukałem nowego ale niestety nic mi nie wpadło w oko. A o finale(mam nadzieje szczęśliwym) powiadomię. Pozdrawiam

0
  • #8 31 Lip 2011 22:37
    skryn
    Admin grupy AGD

Przecież tam padnięty procesor jest (bez zewnętrznego eeproma), a Wy chcecie naprawiać trupa...
    Do wymiany moduł.
    Temat zamykam.

0