Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana laptopa - migracja danych i błąd aktywacji

LeniVietz 29 Lip 2011 23:13 1018 4
  • #1 29 Lip 2011 23:13
    LeniVietz
    Poziom 16  

Dostałem od znajomych 2 komputery - popsutego Acera, którego uruchomić się nie da (uszkodzenie układu graficznego czyli innymi słowy płyty głównej) i Della (czysty system - tylko sterowniki), którego mają zamiar teraz używać. Na obu laptopach jest Windows XP Home.
    Chcę przekopiować możliwie dużo (dokumenty, programy, ustawienia itp.) na Della i tu jest problem:
    1. metoda 'transfer plików i ustawień' odpada, bo nie mam jej jak uruchomić spod Acera, po przełożeniu tego dysku do Della nawet w trybie awaryjnym nie działa
    2. metoda przełożenia dysku twardego i instalacji naprawczej systemu kończy się tym, że na ekranie logowania system pyta o aktywację (którą oczywiście chcę zrobić) ale po kliknięciu na nazwę użytkownika pokazuje tapetę i przestaje ładować. Z kolei tryb awaryjny nie działa (system mówi, żeby go aktywować w nie-awaryjnym) czyli sytuacja jest patowa.

Laptopy mają bardzo zbliżone parametry, Acer ma nawet większy dysk (80GB vs 30GB), co mnie skłoniło do przemontowania go i kombinowania z instalacją naprawczą.
    Poszukuję porady czy da się którąś z powyższych metod coś zdziałać w tej sprawie? ;)

0 4
  • #2 30 Lip 2011 01:04
    D214d3k
    Poziom 39  

Ja bym podpiął te 30 GB w obudowie USB i przerzucił zawartość całego dysku w folder na nowy. Dokumenty wyciągniesz z łatwością, profil przeglądarki. W zasadzie zainstalowanie na nowym kompie czystego programu (wpis rejestru) i zamienienie w program files na stare pliki powinno się udać ale programy przechowują dane w najróżniejszych miejscach więc i tak i tak grzebanie. Program monitorujący zmiany na dysku pozwolił by zaobserwować gdzie program tworzy pliki co pozwoli na wyciągnięcie ich z analogicznych miejsc.

0
  • #3 30 Lip 2011 09:50
    LeniVietz
    Poziom 16  

D214d3k napisał:
    Ja bym podpiął te 30 GB w obudowie USB i przerzucił zawartość całego dysku w folder na nowy. Dokumenty wyciągniesz z łatwością, profil przeglądarki. W zasadzie zainstalowanie na nowym kompie czystego programu (wpis rejestru) i zamienienie w program files na stare pliki powinno się udać ale programy przechowują dane w najróżniejszych miejscach więc i tak i tak grzebanie. Program monitorujący zmiany na dysku pozwolił by zaobserwować gdzie program tworzy pliki co pozwoli na wyciągnięcie ich z analogicznych miejsc.

Problem w tym, że nie mam obudowy usb, do której mogę podłączyć dysk IDE, mam tylko przejściówkę IDE 2,5 -> 3,5 za pomocą której na dyski backupowałem przed próbą instalacji naprawczej.

Metodę ręcznej zabawy traktuję jako ostateczność i zanim ją zastosuję chciałbym chociaż wiedzieć, co ważnego na tym komputerze było bez przegrzebywania każdego katalogu (spojrzeć do Autorun'a, zobaczyć listę zainstalowanych programów).
    Dokumenty nie są żadnym problemem, szczególnie że konto nie miało hasła ;)
    Problem jest taki, że na 30GB nie ma tyle miejsca, by pomieścić chiciażby same dokumenty.
    Zapomniałem dopisać, że przed jakąkolwiek ingerencją w którykolwiek dysk zrobiłem moim ładnym oryginalnym Ghost'em kopię zapasową obu ;)

0
  • #4 30 Lip 2011 11:51
    iagre
    Poziom 35  

Jeżeli zawartość obu dysków jest skopiowana ghostem to zamiast się bawić w próbę przeniesienia/skopiowania zawartości 30 GB do 80 GB lepiej wypakować zawartość kopi (ghosta) 30 GB na dysk 80 GB

0
  • #5 30 Lip 2011 12:01
    LeniVietz
    Poziom 16  

iagre napisał:
    Jeżeli zawartość obu dysków jest skopiowana ghostem to zamiast się bawić w próbę przeniesienia/skopiowania zawartości 30 GB do 80 GB lepiej wypakować zawartość kopi (ghosta) 30 GB na dysk 80 GB

To dane zostana nadpisane systemem operacyjnym i nic mi to nie da.

0
  Szukaj w 5mln produktów