Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TDA100 + ISDN PRI 30 + 110 DDI - jak sterować wychodzeniem na miasto?

30 Lip 2011 08:28 1003 1
  • Poziom 10  
    Witam,

W naszej firmie przechodzimy z łączy analogowych (10 numerów) na ISDN PRI 30B (110 DDI - 100 nowych + 10 numerów miejskich starych). Jeśli chodzi o numery przychodzące, to sprawa wydaje się prosta - każdy numer miejski przypisuję w tabeli DDI dla konkretnych numerów wewnętrznych.
    Mam tylko problem z rozwiązaniem kwestii wychodzenia numeru wewnętrznego na miasto. Chciałbym, aby grupa numerów wewnętrznych (np. cały dział handlowy B2B) wychodziła na miasto jako jeden z numerów miejskich, inna grupa (np. cały dział handlowy detal), jako inny numer miejski. W rozwiązaniu analogowym przypisywałem każdemu numerowy wewnętrznemu numer 'COS', potem w tabeli 'External Call Block' odblokowywałem danemu numerow 'COS' określony 'TRG'. W tabeli numerów 'CO line settings' przypisywałem każdemu numerowi miejskiemu inny 'TRG'. Jak to zrobić w przypadku ISDN? W "CO line settings" widzę wszystkie numery analogowe i tylko 30 kanałów ISDN, a nie 110 numerów miejskich.
    W przyszłym tygodniu przyjeżdżają ze sprzętem i chciałbym mieć do tego czasu już to opanowane.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    W zakładce Extension - Wired Extension wyszukaj opcję CLIP ID i tam dla danego numeru wewnętrznego przypisz jaki numerem miejskim ma się prezentować i po kłopocie.