Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie z zewnątrz na kilka adresów IP wewnątrznych - DSL

PAWLOO1989 30 Lip 2011 08:40 1612 7
  • #1 30 Lip 2011 08:40
    PAWLOO1989
    Poziom 19  

Witam
    Sieć DSL a wewnętrzna sieć oparta jest na serwerze.
    Wewnątrz sieci są 3 rejestratory kamer - różnych firm z różnym oprogramowaniem do obsługi
    Czy jest możliwość podglądania z zewnątrz sygnału wybiórczo z wszystkich trzech rejestratorów? Czy tylko przekierowanie można zaprogramować na jeden rejestrator?

Konkretnie czy np właściciel będąc poza zakładem może sobie z dowolnego komputera w danej chwili (posiadając program do przeglądu) obejrzeć w jednej chwili nagrania jednego sprzętu a w drugiej z drugiego. Oczywiście mowa bez konieczności programowania przekierowania na serwerze po każdej zmianie wyboru urządzenia.

0 7
  • #2 30 Lip 2011 09:34
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Wszystko to jest możliwe.

0
  • #3 30 Lip 2011 09:57
    hermes-80
    Poziom 43  

Warunkiem jest posiadanie publicznego IP oraz prawidłowej konfiguracji routera brzegowego w twojej sieci (przekierowanie portów ustawia się tylko raz na routerze - potem nie ma konieczności tego zmieniać - zmienia się tylko port w aplikacji obsługującej z zewnątrz).

0
  • #4 30 Lip 2011 11:48
    piterus99
    Poziom 43  

Generalnie to zależy. Nie zawsze się da, jeśli rejestrator nie pozwala na zmianę portów nasłuchu to raczej nici z tego. W niektórych modelach routerów można określać internal/external ports, aczkolwiek oprócz portu stricte HTTP rejestratory przesyłają obraz innymi, stąd tutaj może być problem.
    Nie chcę szerzyć jakiegoś pesymizmu, ale trzeba być przygotowanym na wszystkie sytuacje.

0
  • #5 30 Lip 2011 12:55
    PAWLOO1989
    Poziom 19  

bogiebog napisał:
    Wszystko to jest możliwe.

Pomocna odpowiedź

A w jaki sposób to da się zrobić. W każdym rejestratorze moge zmieniac IP oraz porty oraz ustawiać je w programach. Czy mogę dodać kilka przekierowań i po prostu w zależności od tego jakim portem się łącze to mnie "odeśle" do konkretnego rejestratora?

Powiedzmy czy w przypadku gdy w tej sieci jest router a nie serwer to jest to wykonywalne ? w jaki sposób?

0
  • #6 30 Lip 2011 13:03
    hermes-80
    Poziom 43  

Cytat:
    o prostu w zależności od tego jakim portem się łącze to mnie "odeśle" do konkretnego rejestratora?
    Dokładnie tak jak piszesz.
    Router to mini PC oczywiście, że da się ustawić - tylko czasem tani sprzęt (router) ma kiepskie firmware, które ogranicza lub uniemożliwia pewne operacje.
    Jak to zrobić ??
    Najpierw każdy z rejestratorów musi mieć przypisane stałe IP - potem definiujesz porty w każdym z nich tak aby się nie pokrywały.
    Dobrym rozwiązanie jest router który pozwala zdefiniować porty zewnętrze i wewnętrzne (poruszył to piterus99) ale to nie jest konieczne.

Potem przenosisz odpowiednio ustawienia każdego rejestratora do zakładki port forwarding w routerze i definiujesz porty z zewnątrz dla każdego z rejestratorów.

Najważniejsze czego nie podałeś to model routera i parametry usługi charakteryzujące twojego ISP.

0
  • #7 30 Lip 2011 13:13
    PAWLOO1989
    Poziom 19  

a w którym miejscu to sie ustawia forwarding -> dmz, virtual serwer?

0
  • #8 30 Lip 2011 13:15
    hermes-80
    Poziom 43  

A na pralce to ustawiasz czy w opiekaczu - pisałem o łamaniu regulaminu elektrody przez ciebie??
    Virtual serwer.

0