Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie telewizora jako monitora

30 Lip 2011 12:56 4834 4
  • Poziom 11  
    Witam
    Podłaczyłem kablem VGA telewizor do laptopa jako monitor. Wszystko dobrze działa, wyswietla obraz z laptopa, gry i aplikacje. Jest problem w ogladaniu filmów - na laptopie leci film a na telewizorze w miejscu filmu jest tylko czarne tło. Prosze o pomoc, ponieważ chciałbym obejrzeć sobie film bo po to kupiłem kabel a on sie odtwarza sie na telewizorze.
    Z góry dzięki!!!

A może żeby filmy sieodtwarzały na telewizorze trzeba użyć innego kabla (np. euro kabel, czy HDMI)
  • Poziom 18  
    Kabel jest ok ale w ustawieniach systemu trzeba ustawić czy mają być dwa różnie pulpity czy jeden wyświetlony na monitorze i telewizorze. Jaki masz system? Jak XP to z ustawieniem może być problem. W Siódemce jest dużo opcji ustawień pulpitu.

Dodano po 1 [minuty]:

Jakubex1996 napisał:
    bo po to kupiłem kabel a on sie odtwarza sie na telewizorze

To się odtwarza czy nie?
  • Poziom 15  
    Według mojego rozeznania jest to kwestia odpowiedniego ustawienia obu ekranów w rozbudowanym sterowniku karty graficznej. Na pewno po podłączeniu komputera i telewizora Twój system "widzi" dwa ekrany. Oba są obsługiwane, ale tylko na jednym, głównym ekranie jest wyświetlany obraz wideo. U mnie pomogła zamiana - telewizor ustawiłem jako ekran główny (pimary), a LCD laptopa jako dodatkowy ekran (secondary).
    Mój laptop automatycznie przy starcie wykrywa czy mam telewizor dołączony do gniazda SVGA, dzięki czemu zawsze wyświetla filmy na TV. Gdy rozłączę telewizor i zrestartuję laptop to obraz z filmów jest wyświetlany na ekranie laptopa.
    Poradzę Ci też, nie baw się w żadne klonowanie ekranów, itp...
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki, zaraz sprawdzę czy działa

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

obraz jest wyświetlany na telewizorze, ale komputer widzi tylko swój monitor, przy uruchamianiu systemu windows nacisnąłem Fn + F6 i telewizor stał sie jedynym monitorem, jednak jak już weszło na pulpit ekran laptopa znów jest jedynym a przycisk Fn+F6 przestał działać :(
  • Poziom 26  
    1. Sprawdź odświeżanie (czestotliwość) w ustawieniach karty. Zmiana częstotliwosci odświeżania na standard może coś pomóc. Zmienia się ją w ustawieniach karty - zaawansowane ( nie pamiętam jak w XP ale tam wchodziło się najprościej przez prawy klawisz myszy na pustym kawałku ekranu - właściwości -karta - zawansowane - zakładka "karta" - lista wszystkich trybów. Dobre jest to, że system najpierw ( chyba 10 sekund) próbkuje ustawienia na ekranie i w tym czasie trzeba się zdecydować i zatwierdzić wybór. Jak jest źle, to po 10 sek wróci do poprzednich ustawień SAM.
    2. W WIĘKSZOŚCI notebooków (laptopów) naciskanie klawisza Fn + monitor (u mnie F3) przebiega w fazie * 3. Pierwsze włącza odtwarzanie z LCD i monitora (ZEWNĘTRZNEGO) jednocześnie, drugie - sam monitor zewnętrzny, trzecie - powrót do LCD.
    3. Napisz jaki masz system operacyjny.
    4. Jeśli karta graficzna w ustawieniach (start -Panel sterowania - panel sterowania lub jak w p. 1 , nie widzi drugiego monitora (telewizora) to raczej nic nie zmienisz.
    5. WAŻNE JAKI MASZ TELEWIZOR. Stare (50Hz odświeżania - odchylania) chodzą tylko na częstotliwościach całościowych - 50 -60- 70 i czasami 75 Hz.