Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG FLATRON W2252TQ Dynamiczny Kontrast

dd230 30 Lip 2011 13:10 2282 4
 • #1 30 Lip 2011 13:10
  dd230
  Poziom 12  

  Witam.
  2 Dni Temu kupiłem sobie ten monitor. Słyszałem że w nim jest funkcja Dynamicznego Kontrastu. Przeszukałem wszystkie opcje w monitorze i nie mogę znaleź tej funkcji. Prosze o pomoc w odnalezieiu tej funkcji.

  POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

  0 4
 • #3 30 Lip 2011 15:05
  dd230
  Poziom 12  

  Nigdzie nie ma jak to włączyc.

  0
 • Pomocny post
  #4 30 Lip 2011 15:21
  Andrzej Borowiec
  Poziom 20  

  W czwartym linku: w modelu LG W2252TQ-PF wylączamy kontrast dynamiczny ustawiając go na 'normal' w opcjach.

  "Kontrast dynamiczny nie jest funkcją tylko parametrem. Kontrast określa różnicę pomiędzy najciemniejszym a najjaśniejszym punktem na ekranie. Jeśli więc dla monitora wartości te wynoszą odpowiednio 200,4 i 0,4 cd/m2 to kontrast wynosi (200,4 – 0,4)/0,4 = 500:1. Wysoki kontrast można uzyskać albo czyniąc czerń jeszcze czarniejszą, albo biel jeszcze bielszą. Przy czym zwiększanie kontrastu poprzez podnoszenie jasności nie czyni wcale obrazu bardziej wyraźnym, co najwyżej jaśniejszym. Kontrast dynamiczny – producenci monitorów coraz częściej podają kontrast dynamiczny, który ma bardzo wysokie wartości, jest jednak uzyskiwany programowo. Ponieważ nie zdefiniowano jeszcze standardów, jakimi należy się kierować przy pomiarze tej wielkości, należy traktować ją jedynie w kategoriach "marketingowych". W przypadku kontrastu dynamicznego dzięki wszelkiego rodzaj sztuczkom możemy mieć wrażenie poprawy kontrastu. Pamiętać należy, że najczęściej jest to sztuczka marketingowa, której podstawą jest zawyżanie wartości kontrastu. Część modeli posiada kontrast dynamiczny a część nie, aczkolwiek znawcy twierdzą, ze nie ma to większego znaczenia! Kontrast statyczny jest wartością realną, którą można zmierzyć (taką jaką fizycznie posiada dany model telewizora). "

  Duży kontrast dynamiczny uzyskuje się po włączeniu odpowiedniej funkcji w menu monitora, w samsungach jest to MagicBright->Dynamic Contrast (i tylko gdy jest włączona ta opcja kontrast dynamiczny wynosi np 10000:1, bez włączania kontrast dynamiczny=standardowy kontrast statyczny), w LGikach, jak ktoś napisał, przy opcji Normal kontrast dynamiczny jest wyłączony, w innych monitorach zazwyczaj też jest opcja w menu.

  Jak to działa? : standardowy kontrast statyczny wynoszący około 1000:1 jest podnoszony do np 20000:1 przez zmianę jasności podświetlenia wraz ze zmianą wyświetlanego obrazu. Stąd nazwy: statyczny przy stałym/nieruchomym obrazie, dynamiczny przy zmieniającym/ruchomym się obrazie.

  Przykład: masz włączony kontrast dynamiczny i oglądasz film, przy ciemnych scenach monitor sam redukuje jasność lamp podświetlenia co pogłębia czerń, analogicznie przy jasnych scenach zwiększa jasność podświetlenia na maximum, w efekcie różnica między ciemną sceną a jasną (w kontraście) powiększa się dając wrażenie dużego kontrastu.

  Zarówno kontrast dynamiczny jak i statyczny można zmierzyć:
  http://img411.images.../statdyneq1.png

  W praktyce duży kontrast dynamiczny = gwarancja szerokiej regulacji podświetlenia - taki jest zysk z tej marketingowej funkcji.

  0
 • #5 30 Lip 2011 15:28
  dd230
  Poziom 12  

  To tylko w ustawieniach ustawic na np.film a wyłączyc na normalny?

  0