Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

California Acces 2700T problem po włożeniu procesora

Adamosa133 30 Jul 2011 14:08 1076 8
    Adamosa133
    Level 9  
    Witam!
    Dostałem od kolegi laptopa California Acces 2700T. Działał mu bez zarzutu aż do momentu gdy wyjął a potem włożył zpowrotem procesor. Przy próbie uruchomienia zielona lampka zasilania mruga a laptop nie uruchamia się lecz restartuje po około 5 sekundach. W czym może być problem? Uszkodzony procesor?
    Jest to Intel Celeron 1.3Ghz
    Proszę o szybką odpowiedź.
    Damis16
    Level 15  
    wygląda mi to własnie na uszkodzony procesor... zobacz czy wszystkie wystające końcówki z laptopa są niepozaginane albo jakiejś nie brakuje( te złote)..
    Adamosa133
    Level 9  
    Procesor z tymi wystającymi końcówkami wydaje się być nieuszkodzony, końcówki są proste.
    Damis16
    Level 15  
    a uruchom go bez procka, jeżeli tak samo się zachowa jak z tym Prockiem to masz odpowiedz - procesor będzie do wymiany
    Adamosa133
    Level 9  
    Bez procesora wogóle nie reaguje. Ale w podstawce na procesor w płycie głównej widzę pare pozaginanych styków inaczej ustawionych niż inne. Może to jest przyczyna...

Dodano po 10 [minuty]:

Wszystko zrobiłem jak należy , włączam lapka, procesor grzeje ale dioda zasilania i tak mruga.
    Damis16
    Level 15  
    wyprostowałes te styki tak?
    hmm to że procesor się grzeje to nic nie znaczy...
    i tak nadal sądze ze procek do wymiany... ale jeszcze spróbowałbym zresetowac bios ale nie wiem czy będziesz szukał abterii od biosu na płycie...
    mogą to być również pamieći ram... jeżeli masz 2 kosci to wyjmij jedną i sprawdz czy działa a potem drugą... chodzi o to aby jedna kosci była wsadzona na przemian i napisz czy coś sie zmieniło
    Adamosa133
    Level 9  
    Kość pamięci ram mam jedną, przemieniałem miejscami- jest tak samo. Bateria od biosu była wyjęta, gdy włożyłem to nic nie dało. Mam zdjętą obudowę od góry tak więc mam dostęp do każdej części lapka. W sumie faktycznie procek może być uszkodzony ale nigdy nic nie wiadomo...
    Damis16
    Level 15  
    taki intel to groszowe sprawy... kup drugi taki sam i się dowiesz :) albo już kup klepszego procka zeby zwiększyć wydajnosc tylko dowiedz sie jaki będzie odpowiedni pozdrawiam
    Adamosa133
    Level 9  
    Problemem okazał się wadliwy procesor. Po wymianie na inny zakupiony z internetu działa jak należy.
    Temat uważam za zakończony
    Dziękuję i pozdrawiam