Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HTC desire hd, kontakt z ciecza

blineek 30 Jul 2011 14:12 5630 8
    blineek
    Level 9  
    HTC wpada do wody, o ironio do wiadra. spedza tam 1-2sec, przez przypadek naciskam jakis przycisk okazuje sie ze on dalej dziala. Szybko wyjmuje baterie - nastepuje suszenie domowymi sposobami (lezy w domowej temperaturze). Trwa 6 dni do dzisiaj. W miedzy czasie go odpalalem i prawde mowiac po 6 dniach wyglada to identycznie co przy wczesniejszym odpaleniu. Czyli zasieg, net, aparat, ladowanie, gps, glosniki, mikrofon i co najwazniejsze wyswietlacz dotykowy dziala :) jedyny mankament jak widac na fotce pod wyswietlaczem sa plamki/cienie cokolwiek. Nie widac tego na ciemnym tle lecz na jasnym. Woda? Uszkodzenia? Jestem laikiem ale wg mnie ciecz pomiedzy szybka a matryca ale moge sie mylic. Telefon na gwarancji orange/htc lecz po kontakcie z ciecza zakladam utrate.

Chcialbym sie tego pozbyc/naprawic/wysuszyc. Zaczalbym od tego co moge zrobic sam ale oczywiscie jesli polecacie serwis bedzie to serwis (najchetniej oddalbym go do realizatora mojej gwarancji i im zaplacil jesli to mozliwe. Zajmuje sie tym regenersis. nic o nich niewiem). Jestem z okolic trojmiasta (w razie polecenia dobrego seriwsu). A wiec co polecacie? Moge zrobic cos by temu pomoc domowymi sposobami ?

HTC desire hd, kontakt z ciecza
    1st
    Level 22  
    6 dni? Bez rozbierania? Czyszczenia? Rdza robi swoje.... nie masz już gwarancji więc niewiele ryzykujesz rozbierając go i dokładnie czyszcząc, najlepiej jeśli masz wannę ultradźwiękową, jeśli nie to moczenie w spirytusie, pędzelek itp. albo jakiś serwis w Twojej okolicy. Nie wysyłaj telefonu do Regeneris bo odeślą Ci go z powrotem z opisem "zalany"
    blineek
    Level 9  
    teoretycznie nie ryzykuje tak jak mowisz ;) ale w praktyce wyglada to troche gorzej... boje sie ze go bardziej uszkodze.

Mowisz ze rdza robi swoje. czyli zostawienie tego w takim stanie tylko pogarsza jego stan ? w koncu padnie? ;/

Moczenie w spirytusie co masz dokladnie na mysli?. Nigdy nie bylem w takiej sytuacji a nie nie stosowalem takich metod.

co do wysylania do regenersis nie mowielm o gwarancji a o serwisie. Nie sa w stanie za oplata mi go naprawic? tylko odesla?
    1st
    Level 22  
    1. znajdź w necie jak go się rozbiera,
    2. na razie działa, nie wiadomo kiedy przestanie, niestety...
    3. na ostatnich wakacjach moja e51 zaliczyła basen, nie miałem jak jej rozebrać i wysuszyć, tydzień spędziła w spirytusie (wódce) w woreczku, oczywiście bez baterii. Po powrocie wyjęcie ze spirytusu czyszczenie i jakoś działa,
    4. wg mnie się nie opłaca

nie podłączaj baterii, oddaj do jakiegoś serwisu który ci ten telefon wyczyści, ewentualnie czeka Cię wymiana ekranu dotykowego, bo na fotkach widać że woda jest pomiędzy jego warstwami, chyba że się mylę.
    blineek
    Level 9  
    1. znalazlem. dosc ciezko i tego sie boje
    3. jak go zaleje spirytusem bez baterii oczywiscie, to nic mu sie nie stanie ? jak to wyglada. moglbys cos przyblizyc?
    1st
    Level 22  
    spirytus to tylko tymczasowe rozwiązanie,

..."nie podłączaj baterii, oddaj do jakiegoś serwisu który ci ten telefon wyczyści, ewentualnie czeka Cię wymiana ekranu dotykowego, bo na fotkach widać że woda jest pomiędzy jego warstwami, chyba że się mylę"...
    KRY5PIN
    Level 36  
    Płyta główna to kąpania w ultra dźwięku oraz lcd do wymiany, bo tych plam juz się nie pozbędziesz. Za nim nie jest za późno zanieś telefon do serwisu.
    blineek
    Level 9  
    KRY5PIN wrote:
    Płyta główna to kąpania w ultra dźwięku oraz lcd do wymiany, bo tych plam juz się nie pozbędziesz. Za nim nie jest za późno zanieś telefon do serwisu.

ciekawe co piszesz ;) bo sie pozbylem...
    Bardzo nas cieszy że kolega pozbył się problemu- ale może byłby łaskaw uświadomić w jaki sposób to mu się udało- umieścić jakieś zdjęcia popierające wypowiedź kolegi?
    jever 23

Odpowiedz : sorry, poprostu jego odpowiedz byla bardzo irytujaca i troche niezgodna z prawda DLATEGO TAKA RIPOSTA. juz pisze.

Mam znajomego ktory zajmuje sie pieczeniem w wysokich temperaturach roznego rodzaju miesa dziczyzny etc. zaproponowal aby zostawic telefeon w pomieszczeniu kiedy piec bedzie sie chlodzil. jest to temperatura od 50-30 stopni. Umiescilem telefon na poduszczce w tym pomieszczeniu. po 10godzinach woda wyparowala z 80% wyswietlacza (wszystkie funkcje telefonu dzialaja). Dzis popoludniu jade odebrac telefon i powiem czy calkowicie problem minal (i wtedy mialem wszystko opisac) oczywiscie zostaje czyszczenie osadu ale najwazniejszego udalo mi sie pozbyc.
    blineek
    Level 9  
    Woda pod wyswietlaczem odparowala w 99,9%. Zostaly kropeczki (moze z 4) w dolnym rogu ekranu o srednicy niewiem... wlosa/nitki. Postanowilem go juz wyciagnac bo ani mi to nie przeszkadza ani nie sprawi pewnie wiekszej szkody. Pozostaje czyszczenie z osadu. Dziekuje za pomoc. dobranoc