Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena na dachu i nie odbiera w domu

Verona 30 Lip 2011 15:06 1398 9
  • #1 30 Lip 2011 15:06
    Verona
    Poziom 23  

Witam. Parę dni temu pytałem tutaj, czy jak zamontuję antenę dookólną na dachu to czy będę też odbierał sygnał w domu - dostałem odpowiedź że tak, wiec antena kupiona i zamontowana.

Osiągnąłem to co chciałem czyli już znacznie lepiej odbiera na ogrodzie i w sąsiednim budynku, jednak poniżej czyli w domu mam 1-2 kreski. Router to pentagram p 6331-42.

Czy mogę jakoś może podłączyć dwie anteny pod jeden wtyk, i wtedy jedna by nadawała po za domem (na dachu), a jedna w domu?

Myślałem o kupnie punktu dostępowego i podłączeniu pod router, ale wtedy pentagrama i acces pointa będzie widziało jako dwie osobne sieci czy tak?

Bo chodzi o to, że robotem chcę jeździć zarówno po domu jak i ogrodzie, więc gdy wjedzie do domu i złapie sygnał z punktu dostępowego to wtedy połączy się do nowej sieci i przerwie mi połączenie :/

Więc czy da się jakoś zrobić by nadawać również w domu, z tego samego routera? Może jakiś trójnik do anteny, albo jakieś wzmocnienie...

0 9
  • #2 30 Lip 2011 15:23
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Verona napisał:
    temu pytałem tutaj,

Daj linka do posta

Verona napisał:
    jednak poniżej czyli w domu mam 1-2 kreski. Router to pentagram p 6331-42.

Pod anteną najgorszy odbiór. Pozatym im antena większej mocy tym węższa wiązka, to jakbys próbował czytać w nocy pod latarnią morską.

Dodano po 1 [minuty]:

Verona napisał:
    Bo chodzi o to, że robotem chcę jeździć zarówno po domu jak i ogrodzie, więc gdy wjedzie do domu i złapie sygnał z punktu dostępowego to wtedy połączy się do nowej sieci i przerwie mi połączenie :/

Zwiększanie pokrycia jedynie przez dodawanie punktów dostępowych.

0
  • #4 30 Lip 2011 16:38
    bogiebog

Tak na wszystko.

0
  • #5 30 Lip 2011 17:07
    Verona
    Poziom 23  

Ok a co Sądzisz o tym moim routerze? Czy możliwe że on nadaje z za małą mocą? Bo mimo tej antenki na dachu, to na ogrodzie super sygnału nie ma, taki sobie....

Czy jakbym kupił jakiegoś linksysa i lekko podniósł ustawienia mocy nadawczej to by było lepiej? Innych sieci bym nie zakłócał bo mieszkam na odludziu.. I czy nawet bez podnoszenia linksys by nadawał lepiej niż ten pentagram ?

Wtedy pentagrama wykorzystałbym jako acces point do mieszkania.

0
  • #6 30 Lip 2011 18:56
    bogiebog

Wszystkie routery nadają tak samo, w/g normy, 20dbi, a jak odbiera to jest wypadkowa anten i czułości układów WIFI.

Podaj, gdzie jest antena (wysokość) i gdzie komputer (odległość).
    Między anteną a kompterem nie ma żadnych przeszkód ?

0
  • #7 30 Lip 2011 19:14
    Verona
    Poziom 23  

Dom to parter + strych. Sufit to gips, ale problemem jest dach (blacha).

0
  • #8 30 Lip 2011 19:19
    bogiebog

Jak antena na dachu a dach z blachy to sygnał nie przebije się do domu. Masz jakieś resztki z odbić pewnie. DOdatkowy APek do domu i po sprawie.

0
  • #9 30 Lip 2011 20:48
    Verona
    Poziom 23  

Czy taki najtańszy starczy?

0
  • #10 30 Lip 2011 20:59
    bogiebog

Kupuj przez internet, masz 10 dni na zwrot.

0