Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran w Carminat Navigation Informée 1 (CNI 1)

30 Lip 2011 16:29 8392 18
  • Poziom 2  
    Witam kupiłem ostatnio samochód z nawigacją Carminat Navigation Informée 1 (CNI 1) jednak jest z nią coś nie tak na ekranie nic się nie pokazuje jest cały czas czarny a gdy wkładam jakąś płytę z mapami to na 5 sekund pojawia się logo renault i ginie a na wyświetlaczu są czarne rozmazane paski i nic więcej nie można zrobić wiecie może w czym tkwi problem??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    dolaczam sie do pytania u mnie ciemno po niewlascimym upgradedzie, jest jakas szanasa?
  • Poziom 2  
    tez sie dołanczam
    pokazało error cd
    probowałem wyciagnac plytke i nic wyciagłem kostki ekran sie schowal właczylem spowrotem kostki i czarny ekran radio nie wyłancza sie martwe
  • Poziom 25  
    Po prostu nie umijętnie wgrywaliście soft, lub ktoś to zrobił z was.
    Czytniki są do zresetowania/przeprogramowania wszystko zależy w jakim stopniu są uszkodzone... . Ale większość jest do naprawienia. Więcej informacji na PW.
  • Poziom 12  
    Jeżeli potrzebujecie jeszcze pomocy to proszę o kontakt na priv 99% czytników jest do uratowania.
  • Poziom 10  
    Ja miałem taki sam przypadek ale sam sobie byłem winny.
    Moja navi to Carminat 8000 w Renault Megane 2003
    Po kupnie autka zaktualizowałem soft i zmieniłem język na angielski ale zachciało mi się eksperymentować i szukać polskiego menu.
    Navi zgasła. (Czarny ekran)

Pomoc znalazłem na forum renault Espace.
    Wymontowałem czytnik, rozkręciłem, wyjąłem płytę metodą brutal force :D a następnie włożyłem poprawną płytę z której kiedyś robiłem upgrade softu.
    Po kilku minutach navi ruszyła.
    Osoby, które mają wiedzę na ten temat nie chcą się nią dzielić. Wolą skasować delikwenta 200zł za naprawę, do której bardzo często jak się okazuje wystarcza 1h, wkrętak torx, soft ze strony producenta + czysta płyta CD.

Powodzenia!
  • Poziom 12  
    Oby było tak jak mówisz ale w 99% nie da się wgrać softu z płyty i wtedy już nie wystarczy Ci płytka tylko programator za nie małe pieniądze wiedza umiejętność lutowania i odpowiednie pliki do programowania.
  • Poziom 10  
    Prawdę mówisz :)

Miałem do czynienia kiedyś z takim programowaniem i nie jest to wiedza, którą się zdobędzie w jeden wieczór przed komputerem.

Poza tym każdy sam podejmuje decyzję czy chce ryzykować i to rozbierać czy zlecić to specjaliście. Zawsze istnieje ryzyko, że uszkodzicie urządzenie jeszcze bardziej i naprawa będzie droższa.

Mi pomogło takie rozwiązanie jak opisałem. Mam nadzieję że wam też pomoże. :)
    Oczywiście wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia tak jak napisał Antur66 który pewnie zna się na tym dużo lepiej ode mnie i więcej przypadków widział na swoje oczy.
  • Poziom 9  
    cześć.ostatnio chciałem spolszczyć sobie navi i sie nie udalo,musiałem nagrywać nowy soft i podmieniać płytę.Udało się i navi śmigała lecz czasem się wieszała albo nie załączała.więc nagrałem kolejny soft,tym razem ze strony producenta.I tak jak każe procedura wyjąłem czytnik podmieniłem na płytę z nowym softem,podpiąłem,odpaliłem silnik i ruszyło...instalacja zakończona wypluło płyte i restart no i nie zdążyłem zabrać płyty połknęło ją i ekran już nie wstał kolejne próby nic nie dają ale dziwne jest to że czytnik reaguje na wsuń/wysuń płytę bo w 2 poprzednich razach nie reagował i właśnie trzeba było zdemontować i podmienić a teraz reaguje ale nic się nie dzieję..ekran czarny.Pomocy.. co robić?
  • Poziom 10  
    Sprawdź może czy wszystko dobrze złożyłeś bo jak piszesz parę razy to rozkręcałeś.
    Rzeczywiście dziwna sprawa.
    Niestety nie mam żadnej mądrej rady.

Powodzenia
  • Poziom 9  
    rozbierałem tzn.wyjmowałem,odpinałem kable i wysuwałem mechanicznie płytę..tyle..potem odwrotna kolejność.
  • Poziom 37  
    Jakie masz dokładnie navi ?

Informe czy carminat ?

Jeśli carminat to jaki ?

Becker czy philips ?

Temat dotyczy informe a ty masz jak mi się zdaje carminat philips .
  • Poziom 9  
    Carminat 8000 (Siemens) i z tego co wyczytałem na stronie gps-carminat oznaczony jako CNI1.
  • Poziom 1  
    Witam

Jestem Nowym użytkownikiem forum więc Witam Wszystkich.
    Mam problem z moją navi Carminat Informee 2. Otóż jakiś czas temu miała wgrany soft PL. Następnie zaktualizowałem mapy do v.28 chyba. Jeździłem tak z rok i nic się nie działo , wszystko było OK. Następnie nawi od czasu do czasu zaczęła gasnąć aż zgasła na amen. Nic tylko czerny ekran. Oczywiście radio działa. Ściągnołem sobie oryginalny soft 2.18. I moje pytanie jak wgrać ten soft po omacku? Czy jest jakaś metoda?

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam. Próbowałem dzisiaj zaktualizować nawigację niestety coś poszło nie tak i teraz ekran nawi jest czarny, panel sterowania mruga, a czytnik nie chce oddać płyty. Wyczytałem że należy rozkręcić czytnik ale mam problem z jego wyjęciem. Mam pytanie czy po włożeniu np. gwoździ w 4 dziury po bokach powinny mi odblokować czytnik czy może jest on jeszcze gdzieś zablokowany? Czarny ekran w Carminat Navigation Informée 1 (CNI 1)
  • Poziom 37  
    apostol85 napisał:
    czy może jest on jeszcze gdzieś zablokowany?

Nie.
  • Poziom 9  
    Musisz rozebrać czytnik i wyjąć płytę na "siłę", następnie włożyć płytę z oryginalnym softem i czekać :D

Potrzebna płyta z oznaczeniem Renault 259207348R !!!

• Poziom 37  
    @ntek napisał:
    Musisz rozebrać czytnik i wyjąć płytę na "siłę", następnie włożyć płytę z oryginalnym softem i czekać :D

Potrzebna płyta z oznaczeniem Renault 259207348R !!!

Bzdura.

Ta płyta pasuje tylko do jednej wersji czytnika a są 1 , 3 , 4 , 5.

Skąd wiesz jaka jest teraz w aucie ?
  • Poziom 9  
    Pomyliłem bo myślałem, że chodzi o informee 2

Ta płyta pasuje do Carminat Informee 2 i jest na niej najnowszy soft oryginalny SW 0218

Do starszej wersji Carminat 8000 softy oryginalne do danej wersji są tu:

http://www.gps-carminat.com/v3/carminat-navigation-informe-1/mise-a-jour/mise-a-jour-systeme/

Należy nagrać na płytę CD-R (najlepiej Verbatim) (nagrywam x10), tak nagrywam spolszczenia i wszystko gra. Tak samo nagrywamy oryginalny soft w razie wtopy :D

Jeśli ktoś szuka pewnego spolszczenia do Carminata to na priv chętnie odpowiem ...