Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Wirpool awt7125/P1

arturq654 30 Lip 2011 17:47 2114 5
  • #1 30 Lip 2011 17:47
    arturq654
    Poziom 7  

Bardzo proszę o pilną pomoc przy usunięciu awari pralki AWT7125/P1(ładowana od góry).Awaria polega na tym,ze pralka "Whirpool" nie wchodzi wcale na wysokie obroty i nie odwirowuje prania pozostawiajac jednoczesnie niewielka ilosc wody po zakonczeniu prania.Poszczegolne cykle zmienia prawidlowo.Beben kręci sie w prawo i w lewo,a pompka dziala prawidlowo.Wchodzi na cykl wirowanie lecz nie wchodzi na obroty i nie odwirowuje(dodam jescze ,ze pralka pomimo wielokrotnego poziomowania w czasie cyklu wirowania zawsze bardzo drgala przesuwajac sie po podlodze)Slyszalem ze za brak wirowania moze byc odpowiedzialny hydrostat,lecz nie wiem gdzie on sie znajduje.Prosze o dobra i szybka pomoc.Z gory dziekuje

0 5
  • #2 31 Lip 2011 15:41
    sujka5
    Poziom 26  

układ hydrostatyczny musi być czysty , tak jak cały układ spustu wody ( śledząc od zbiornika do końcówki węża spustowego) dopiero wtedy możesz szukać dalej.

0
  • #3 31 Lip 2011 18:50
    Trull
    Poziom 28  

Sprawdź odpływ i układ pompy. Aby wirowała pralka musi opróżnić zbiornik z wody w przeciwnym razie hydrostat nie dopuści do wirowania (wejście na wirówkę z wodą może nawet rozerwać zbiornik).

0
  • #4 31 Lip 2011 20:32
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oczyść kubek hydrostatu. My tu w trójkę piszemy w zasadzie o tym samym więc masz od nas " dobrą i szybką pomoc " .

0
  • #5 15 Sie 2011 11:50
    arturq654
    Poziom 7  

ok wszystko dobrze.tylko ja nie mam pojecia gdzie ten hydrostat sie znajduje:D

0
  • #6 15 Sie 2011 12:11
    movzx
    Poziom 39  

Podpowiem że w środku. Jak nie rozkręcisz to nie znajdziesz.
    A jak ci się nie chce męczyć to wezwij fachowca.

0