Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam urządzenia mieszającego ciepłą i zimną wodę. Do zmywarki.

30 Lip 2011 19:17 3744 11
  • Poziom 10  
    Cześć !

Szukam urządzenia, które mieszałoby ciepłą oraz zimną wodę i 'wypuszczała' tę wodę o określonej temperaturze. Niestety, nie jestem obyty w nomenklaturze i nawet nie wiem, jak zadać pytanie w google...
    A na co potrzebuje?
    Do podłączenia ciepłej wody w zmywarce. Maksymalna temperatura dopuszczona wynosi 60 stopni. Ciepłą wodę w kranie mam za darmo, o temperaturze często większej niż 60 stopni, stąd chciałbym wymieszać ją z zimną.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 34  
    Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to bateria termostatyczna natryskowa ( bo nie posiada wylewki tylko przyłącze gwintowane do podłączenia prysznica.
    Niestety nie jest to tanie.
  • e-miernikie-mierniki
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Po podłączeniu ciepłej wody większość zmywarek skraca cykl pracy i naczynia wychodzą nie domyte, także za bardzo temp. bym nie zwiększał.
    Można zdublować elektrozawór i napuszczać jednocześnie ciepłą i zimną, podregulowane zwykłymi kulowymi zaworami, albo kup zawór mieszający do c.o.
  • Poziom 39  
    czesiu napisał:
    Po podłączeniu ciepłej wody większość zmywarek

Czyli które?
  • Poziom 33  
    movzx napisał:
    czesiu napisał:
    Po podłączeniu ciepłej wody większość zmywarek

Czyli które?

Bosch u mnie na zimnej zmywa 2godz10min a u kumpla na ciepłej pozmywał w 1godz 30min. A jak bosch to na pewno siemens też.
    Zresztą przewijał się ten temat na forum, jak kupowałem zmywarkę to też chciałem podpiąć ciepłą ale zrezygnowałem.
    Tylko jak ktoś ma ciepłą wodę za darmo, to może wlewanie takiej w temp ok 30stopni nie jest głupie, grzałka zużyje mniej energii.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    A dodatkowo mycie od razu w ciepłej wodzie jest nieco skuteczniejsze, więc skrócenie czasu się równoważy. Prawie wszystkie zmywarki z elektroniką (z wyjątkiem chińskich szmelców i podobnych beków zapewne) są przystosowane do ciepłej wody i nie pozwalają sobie dowolnie skrócić programu. Na pewno jest tak w Whirlpoolu i po części w Boschu.
  • Poziom 14  
    Różnica pomiędzy tymi produktami jest zasadnicza:
    Bosch (Siemens) do SUSZENIA potrzebuje wody ZIMNEJ (pobiera ostatnią porcję wody do płaskiego zbiornika stykającego się z metalową ścianą zmywarki, i w tym miejscu kondensuje się na ścianie zmywarki wilgoć z naczyń), Whirlpool suszy turbowymiennikiem (też suszy nieco lepiej zimną, ale w wymianie mocno pomaga wentylator).
    Siemensa mam podłączonego do wody zimnej (przyznam, że do ciepłej nie próbowałem, ale w instrukcji jest mowa o możliwych gorszych rezultatach).
    W wolnej chwili podepnę przez miernik poboru energii, z ciekawości.
    Nowego Whirlpoola WP 122 mam zamiar podłączyć do wody ciepłej (c.c.w.) dla zaoszczędzenia na energii elektrycznej.
    A jeśli cykl się nieco skróci (o czas podgrzania wody), to tylko lepiej.
    Tak czy inaczej nie rozumiem, dlaczego na rynku nie ma zmywarek o podwójnym poborze wody i zimnej, i ciepłej (podobnie jak znikają takie pralki).
    Można sobie zawór trójdrozny zamontować.
    Trzeba uważac, żeby woda o wyższym ciśnieniu (zwykle zimna) nie wypierała z instalacji wody o niższym ciśnieniu, potrzebne są zaworki zwrotne.
    -----
    movzx napisał:
    Na pewno jest tak w Whirlpoolu i po części w Boschu.
  • Poziom 39  
    r.10 napisał:
    Whirlpool suszy turbowymiennikiem (też suszy nieco lepiej zimną, ale w wymianie mocno pomaga wentylator).
    Pojedyncze, bardzo stare modele miały wymiennik ciepła na zimną wodę. Równie pojedyncze modele miały wentylator, ale nie korzystał on z zimnej wody.
    Natomiast co to jest turbowymiennik (i po co mu zimna woda) - nie mam pojęcia, a parę Whirlpooli na oczy widziałem :)
    r.10 napisał:
    Nowego Whirlpoola WP 122 mam zamiar podłączyć do wody ciepłej
    I bardzo dobrze.
    r.10 napisał:
    nie rozumiem, dlaczego na rynku nie ma zmywarek o podwójnym poborze wody i zimnej, i ciepłej
    Bo nie ma takiej potrzeby. Jeśli zmywarkę można podłączyć do ciepłej wody to można i do zimnej, a po co montować dwa elektrozawory?
  • Poziom 14  
    -----
    movzx napisał:
    Natomiast co to jest turbowymiennik - nie mam pojęcia
  • Poziom 39  
    Ach, chodziło o układ suszący :) Wszystko się zgadza, ale jak wynika nawet z rysunku nie wymaga on zimnej wody.

PS. Wstaw ten obrazek poprawnie bo psuje stronę.
  • Poziom 14  
    Twierdzisz, że wg Ciebie zmywarki Whirlpool nie mają skraplacza?
    -----
    movzx napisał:
    Wszystko się zgadza, ale jak wynika nawet z rysunku nie wymaga on zimnej wody.
  • Poziom 39  
    r.10 napisał:
    Twierdzisz, że wg Ciebie zmywarki Whirlpool nie mają skraplacza?
    Bardzo nieliczne owszem mają, ale i tak chłodzone powietrzem a nie wodą.