Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 300 z GDN 30/120/1. Opłacalność wymiany głośników. Diora WS 504.

30 Lip 2011 21:12 2378 14
  • Poziom 9  
    Mam pytanie w sprawie kolumn. Chcę zmienić moje Altusy 140 na nowsze Altusy 300 i wymienić w nich głośniki basowe na GDN 30/120/1 (głośnik z Tonsil ZEUS), i pytanie brzmi czy mi się to opłaca, czy będzie jakaś większa różnica między starymi na nowymi kolumnami. Podpięte by to było pod Diore WS 504 którą w ostateczności tez mógł bym zmienić ale tylko na wzmacniacz z pilotem.

Pozdrawiam
  • Moderator Akustyka
    radzim111 napisał:
    pytanie brzmi czy mi się to opłaca

Nie.
    radzim111 napisał:
    czy będzie jakaś większa różnica między starymi na nowymi kolumnami

Nie. Według mnie, to zagra gorzej niż oryginał.
    radzim111 napisał:
    Podpięte by to było pod Diore WS 504

Która, tego GDNa nie wysteruje odpowiednio.
  • Poziom 43  
    Były już tematy o próbie takich modyfikacji wystarczyło poszukać. Zabawa nieopłacalna, GDNy są dość drogie a samo włożenie nic nie wniesie i kolumny nie dostaną ani większego ani lepszego basu.
    Już lepiej zainwestować pieniążki w kolumny o kilka klas wyższe od Altusów, które zagrają jak na kolumny przystało.
  • Moderator
    radzim111 napisał:
    czy mi się to opłaca

Nie.
    radzim111 napisał:
    czy będzie jakaś większa różnica między starymi na nowymi kolumnami.

Może być nawet spora, niestety na niekorzyść.

W jakim pomieszczeniu chciałbyś umieścić swoje kolumny?
  • Poziom 9  
    Jak nie Altusy to co mi polecicie, pokój mam malutki około 12m ale będę je brał na wakacje nad jeziorko jakieś czy coś w tym stylu, i wtedy będą pokazywać to co potrafią. A jeśli chodzi o mój budżet to wynosi około 1400zł, i prosił bym o niepodawanie mi propozycji jakiś satelitek ponieważ chce mieć głośniki które będą duże gabarytowo a nie wyglądały jak zwykłe głośniki od komputera.

Pozdrawiam!!
  • Moderator Akustyka
    Jakiej muzyki kolega słucha ?
  • Poziom 9  
    Jeśli chodzi o muzykę to słucham bluesa i rocka ale czasami lubię sobie włączyć coś dyskotekowego, jakieś techno itp.
  • Moderator Akustyka
    Do 12 metrów Altusy 300, to stanowczo za dużo. Abstrahując od ich dźwięku, to są szafy. Zajęłyby Koledze kawał pokoju.
    Polecam Alton 70 albo Mildton 70. Może też Blues 150.
  • Poziom 9  
    Ale ja już mam altusy 140, rozmiar też mają dość pokaźny i nie chciał bym ich zmieniać na coś mniejszego i słabszego.
  • Moderator Akustyka
    Kolumny które Ci wypisałem, zagrają o niebo lepiej od Twoich Altusów.
    Napędzasz to WS 504, która do Altusów jest za słaba, a do tego co podałem, będzie idealna.
  • Poziom 9  
    Ale o to chodzi, że wzmacniacz też mogę zmienić na mocniejszy, kiedyś też się zastanawiałem na czymś 5.1 ale to chyba za drogi koszt by był.

Pozdrawiam!!
  • Moderator Akustyka
    radzim111 napisał:
    Jak nie Altusy to co mi polecicie, pokój mam malutki około 12m ale będę je brał na wakacje nad jeziorko jakieś czy coś w tym stylu,

To czego Kolega od nas oczekuje ? Podałem propozycję kolumn, kolega teraz mówi, że nie chce zmieniać Altusów.
  • Moderator
    radzim111 napisał:
    pokój mam malutki około 12m ale będę je brał na wakacje nad jeziorko

Czy mają grać dobrze w pokoju czy nad jeziorkiem? Bo tu i tu się nie da.
  • Poziom 9  
    A jakie były by dobre do pokoju a jakie nad jezioro? Może jak jakieś propozycje zobaczę to się zdecyduje.
  • Moderator
    Załóż wątki w odpowiednich działach: do domu i/lub na estradę. Ten jako wyczerpany zamykam.