Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instrukcja obsługi programu LinuxMove

iagre 30 Jul 2011 23:17 1289 2
 • #1
  iagre
  Level 35  
  Nie chce mi się pisać ale nie wszyscy sobie z tym radzą więc:

  W Linuxowym KDE można przesuwać okna chwytając myszą za dowolną część okna a nie tylko za sam pasek tytułowy jak to jest w windowsowym exploratorze. Oczywiście chwycenie okna myszką to za mało - najpierw należy nacisnąć klawisz Alt i mając go naciśniętego można chwycić okno myszą i je przesunąć. Takiej możliwości niestety nie ma w windowsie, ale na szczęście jest program LinuxMove który mozna pobrać ze strony http://totalcmd.pl/download/add. LinuxMove dodaje do windowsowego exploratora możliwość przesuwania okna podobnie jak to jest w KDE. Po pierwszym uruchomieniu LinuxMove pokaże się okno konfiguracji.
  Instrukcja obsługi programu LinuxMove
  Program nie jest spolszczony ale tu na potrzeby tej instrukcji część tekstów jest po polsku.
  W górnym lewym rogu jest kratka do zaznaczenia „Przesuń okno gdy wciśnięto:”. Jeśli nie będzie to zaznaczone to program nie będzie działać.
  Niżej jest 6 kratek do zaznaczenia kombinacji przycisków która służy do przesuwania okna chwytem w dowolną jego część. „Lewy PM” to lewy przycisk myszy, „Prawy PM” to prawy przycisk myszy, „Środkowy PM” to środkowy przycisk myszy”, pozostałe są wiadome... ;)
  Niżej w ramce „Test (shapes must change color on buttons press)” jest 6 kratek do testowania klawiszy/przycisków oznaczonych w górnej części okna. Trzy pierwsze kratki są do testowania przycisków myszy a trzy następne do testowana klawiszy. Naciśnięcie przycisku myszy lub klawisza spowoduje zmianę koloru ramki z białego na zielony a w przypadku dwukliku pojawi się kolor czerwony.
  Poniżej ramki testowej jest kratka do zaznaczenia „Ignoruj zmaksymalizowane okna”. Jeśli ta kratka będzie zaznaczona to przesuwać chwytem w dowolną część okna będzie można tylko te okna które nie są zmaksymalizowane, a jeśli usunie się zaznaczenie tej kratki to będzie można przesuwać również okna zmaksymalizowane.
  Niżej można wybrać język w którym będzie tekst okna LinuxMove. Do wyboru są języki: angielski, niemiecki i rosyjski. Jeżeli się chce to można sobie te teksty przetłumaczyć na język polski i samodzielnie/własnoręcznie dodać język polski.
  Na samym dole jest kratka „Autostart”. Zaznaczenie tej kratki spowoduje że program sam się będzie uruchamiał po każdym uruchomieniu windowsa. Oczywiście żeby program sam się uruchamiał to musi być wypakowany z archiwum, ...najlepiej do katalogu c:\windows\LinuxMowe
  Po zaznaczaniu tego jak ma funkcjonować nie zamyka się go „X” ale „_” ponieważ użycie „X” zakończy jego działanie a „_” schowa go do systrayu.
 • #2
  d3zynh
  Level 21  
  yyyy..... ale w czym tkwi problem? Bo jakoś nie mogę wywnioskować z powyższego tekstu. Tylko w 'X' i '_' ?? Nie rozumie....
 • #3
  iagre
  Level 35  
  d3zynh wrote:
  Tylko w 'X' i '_' ?? Nie rozumie....

  „X” i „_” to przyciski na pasku tytułowym (w prawym górnym rogu większości programów) służące do zamknięcia lub minimalizacji programu.

  Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

  Quote:
  iagre wrote:
  Instrukcja obsługi tego programu jest tu:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9776786#9776786


  Chyba nie umiem obslugiwac tego programu lub on nie dziala
  Mam poustawiane tak jak na screenie i gdy naciskam alt,shift,ctrl lub prawy klawisz touchpada lub lewy to nic sie nie przesuwa. W tescie kwadraciki zmieniaja kolory,minimalizuje okno programu LinuxMove i po wciaskaniu tych klawiszy nic sie nie dzieje.
  Instrukcja obsługi programu LinuxMove

  Jak widac w oknie nie ma calego widoku obrazu.

  W LinuxMove można wybrać te klawisze/przyciski których kombinacja służy do przesuwania okien. Do wyboru jest 6 przycisków i klawiszy ale to nie znaczy że trzeba je wszystkie zaznaczać. Trzeba sobie wybrać taką kombinację która wydaje się być najwygodniejsza a jednocześnie nie jest używana przez inne programy. Najlepiej wybrać jeden klawisz i jeden przycisk myszy, na przykład (można inne według własnego uznania) klawisz Ctrl i LPM (Lewy Przycisk Myszy). Po ustawieniu jaka kombinacja przesuwa okna wciśnięcie tej kombinacji i przesunięcie myszką spowoduje przesunięcie okna. Na przykład jeśli zaznaczę Ctrl i LPM to wciskając klawisz Ctrl i wciskając LPM mogę (mając je wciśnięte) przesunąć okno na którym jest mysz.

  Dodano po 57 [minuty]:

  Zmodyfikowany plik INI dodający dodający teksty w języku polski i ustawiający jako domyślne: język polski i Ctrl+LPM. Plik należy wypakować z archiwum i zastąpić nim oryginalny używany przez LinuxMove.
  Attachments: