Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siła sygnału TV a połączenie internetowe

however 31 Lip 2011 00:10 1582 1
 • #1 31 Lip 2011 00:10
  however
  Poziom 9  

  Witam, mam nadzieję, że to dobry dział na moje pytanie gdyż zasadniczo chodzi o sprawy nadawania sygnału.
  Jestem abonentem TK Vectra i posiadam u nich Internet, TV i telefon. Do TV posiadam dekoder PVR. Dla pewności topologia: kabel do mieszkania, rozdzielony za pomocą Telmora do: dekodera PVR, do modemu (CISCO EPC3212), internet po kablu do routera, dalej po kablu do komputera. TV odbieram za pomocą wspomnianego dekodera, na jednym odbiorniku.

  Treść zasadnicza:
  Na początku tygodnia zauważyłem, że siła sygnału jest na poziomie 28-30% a jakość sygnału na 100% - nie wiem jak było wcześniej, jednak zwróciłem na to uwagę po tym jak na obrazie zaczęły pojawiać się znaczne zakłócenia w postaci przycinek i pikselizacji. Zadzwoniłem do Vectry, przyjęli zgłoszenie i dwa dni później po wizycie techników obraz się poprawił mimo, że siła sygnału spadła na 11-12% (jakość dalej 100%). Jak się okazało, obraz w trybie analogowym zaczął lekko śnieżyć. Co gorsze, przy połączeniu z internetem pogorszyły się pingi i pojawiły utraty pakietów. Czy to może być spowodowane osłabieniem sygnału? Czy jeśli korzystam z dekodera cyfrowego mogę reklamować jakość sygnału analogowego? I dodatkowe pytanie techniczne (zapewne uwarunkowane lokalizacją) czy operator/monter ma jakiś wpływ na wartości pingu (poza oczywiście modernizacją infrastruktury)? Czy jeśli namówię pana technika to zmieni coś żeby było lepiej z tym pingiem?

  Czekam na ewentualne dodatkowe pytania

  0 1
 • #2 31 Lip 2011 10:41
  gregorio27
  Poziom 31  

  Cytat:
  Czy jeśli namówię pana technika to zmieni coś żeby było lepiej z tym pingiem?
  Tak poprawi jakość sygnału do gniazdka aboneckiego ! Poprawa/ połączenie wewnętrznej instalacji to już prywatnie na fuchę, wykonywali pomiary sygnału w gniazdku? Oczywiście że można zakwestionować odbiór analogowy, tylko że jakość to rzecz względna...
  Cytat:
  kabel do mieszkania, rozdzielony za pomocą Telmora do: dekodera PVR, do modemu (CISCO EPC3212
  Podział wykonany przez operatora?

  0