Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-link 504T nie mogę zmienić MAC'a ani wejść do panelu konfiguracyjnego

31 Lip 2011 10:13 809 2
  • Poziom 9  
    Witam

Szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć rozwiązania mojego problemu.

Otóż mam internet z telewizji kablowej i posiadam router D-link 504T aby rozdzielić sygnał na 3 komputery.
    Problem mam w tym że: na dwóch kompach mam internet a na trzecim już nie.
    Do panelu konfiguracyjnego routera nie mogę wejść nawet nie wiem czemu.
    Robiłem upgrade firmware wyskoczył jakiś błąd i nie zaktualizował.
    Czytałem że w tym routerze nie da się zmienić Mac'a a potrzebuję właśnie po to aby był net na każdym kompie.
    próbowałem dostać się do routera wg. instrukcji obsługi i też się nic nie daje.
    zmieniałem na trzecim kompie adres DNS na routera i też nie mogę się połączyc z internetem.
    Tak jak mówię na dwóch kompach jest net na trzecim nie, na trzecim robiłem system i też nic to nie daje.
  • Poziom 43  
    To jest router do DSL a nie do kablówki, adresy IP nadaje Ci operator a nie ten router, najwidoczniej u operatora jest ograniczenie do dwóch PC wpiętych jednocześnie za danym modemem i nic nie zrobisz oprócz wymiany urządzenia na odpowiednie.

Zmiana MAC tutaj nie pomoże.
  • Poziom 9  
    Dokładnie jest tak że operator podczas zakładania netu, spisuje mac adres z karty sieciowej i puszcza sygnał na dany MAC adres. właśnie dlatego potrzebuje zmienić MAC'a na router.
    Drugi komp ma net gdyż jest podpięty na końcu kabla inny router który ma sklonowany mac mojej sieciówki, próbowałem to zrobić na trzecim kompie ale też nie może. Wiem że nie powinno być trzech urządzeń o tym samym macu. Dlatego proszę o jakąś radę jak zmienić mac na routerze albo jak przywrócić oryginalny soft. albo jedno i drugie :)