Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnianie filmów na telewizor

Drutus 31 Lip 2011 12:28 3572 4
  • #1 31 Lip 2011 12:28
    Drutus
    Poziom 12  

Witam, mam problem, otóż mam połączenie radiowe z internetem(WiFi). Wygląda to tak:
    <kabel>PC
    TP-Link TL-WA500G AP <skrętka(zasilanie)> TP-LINK TL-WR543G <kabel>TV
    <WiFi>Laptop
    Problem tkwi w tym, że chcę udostępniać filmy z dysku PC na telewizor(Sony Bravia KDL40ex520), lecz co jakiś czas wyskakuję "Usługa Udostępniania Windows Media Player 11 przestała działać". System operacyjny to Windows Vista Home Basic.
    pozdrawiam

0 4
  • #2 31 Lip 2011 12:48
    irekr
    Moderator

A jak to działa jak pomijasz WiFi...
    ?

0
  • #3 31 Lip 2011 12:59
    Drutus
    Poziom 12  

trochę kiepsko to widać, no więc tak z AP idzie skrętka do routera, router przez WiFi udostępnia internet na laptopa, a po kablu do routera jest podpięty PC i telewizor:) zaraz wstawię rysunek poglądowy.
    Udostępnianie filmów na telewizor

0
  • #4 31 Lip 2011 16:33
    irekr
    Moderator

Sprawdziłbym czy PC nie ma problemów z dostępem do telewizora. Zapuść ping TV z PC podczas odtwarzania i będziesz wiedział czy komunikacja jest, czy są jakieś schody.
    Jak ustawiona sieć?
    Najpewniej będzie działało jak poustawiasz w karcie sieciowej PC-ta 100 Mbs half duplex. Trochę prędkość wolniejsza od full duplex ale będzie stabilniej...

0
  • #5 31 Lip 2011 18:15
    Drutus
    Poziom 12  

Pozmieniałem ustawienia na PC i działa stabilnie ping <1ms. Wcześniej jeszcze wyskakiwało "Program COM Surrogate przestał działać". Zainstalowałem nowe kodeki resetnąłem PCta i śmiga aż miło jeszcze chwile poobserwuję jak będzie O.K to zamknę temat.
    Dzięki za pomoc

0