Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie sygnałów analogowych do WINCC

31 Lip 2011 13:15 972 2
  • Poziom 20  
    Mam pewien problem a mianowicie chce podłączyć sygnał analogowy ze Stepa 7 mam mianowicie przeskalowane wejście analogowe PIW254(INT) i funkcje FC105 gdzie na wyjściu mam sygnał MD20 (wartość real) w programie porównuje je z wartościami Real wpisanymi na sztywno w komparator ale nie w tym rzecz chciałem te sygnały poprzez PLCSIM i WINCC zobaczyć na wizualizacji tzn. zadać piw254 1000 i w WINCC zobaczyć jakąś wartość analogowa w okienku. Jak mam to zrobić??
  • SterControlSterControl
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    napisał:
    WinCC komunikuje się z PLC przez interfejs np. Ethernet. Odbiera dane z pamięci PLC z pod adresów zmiennych, które ma przypisane w tagach. Na wizualizacji możesz utworzyć pole i/o z jakimś tagiem. Podać adres dla taga bezpośrednio z wejścia analogowego sterownika? Musiałbym sprawdzić, ale pewnie się da, jeśli można wejścia cyfrowe przypisywać (np. E0.0).
    Ale jak chcesz zadać wartość na wejściu w symulatorze, jak komunikacja jest w realu? ;) Na karcie trzeba wymusić prąd.

Dodano po 21 [minuty]:

Prawdopodonie adres taga to E254

Ja zrobiłem to sobie tak że PIW daje na FC105 na wyjściu mam MD20 np gdzie jest wartość real niestety wincc nie ma czegoś takiego jak real komunikacje mam po MPI z adresem 3 adres 2 to symulator PLCSIM.W ogóle da się zadawać INT w PLCSIM i odebrać to jako jakąś wartość temperaturową w bloczku I/O Field mam WIN CC 6.2 bez SP