Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gamepad Shark SH814 - zmniejszenie czułości, ustawianie gałek od pada

Brianek 31 Jul 2011 15:51 38398 5
 • #1
  Brianek
  Level 8  
  Witam. Kupiłem sobie pada PC Shark SH814 PC USB PAD http://www.in4.pl/news_SHARK_SH814_PC_USB_PAD_oraz_SH822_PS2_GAMEPAD,23217.htm specjalnie wydałem kasę, żeby pograć przez neta na padzie ze względu na ''gałki'', którymi można sterować jakim kątem się chce - tylko istnieje problem, iż czułość jest za duża, lekko ruszę w prawo gałką i od razu skręca na maxa, muszę na prawdę lekko gałką ruszać żeby lekko skręcał. Czy jest może jakiś sterownik, ew. program do zmiany czułości analogów? mam sterownik, który zainstalowałem, ale ten sterownik jest tylko do wykrywania pada, nie ma żadnego .exe żeby odpalić i sobie pogrzebać. Bardzo bym prosił o pomoc, specjalnie wydawałem pieniądze, żeby kupić sobie pada i pograć z kumplami przez neta, nie mogłem kupić kierownicy, a oni mają - to na padzie chciałbym pojeździć na tych analogach i chciałbym zmniejszyć ich czułość, mam nadzieję, że istnieje jakiś program/dodatek do F1 2010 żeby ustawić gałki od pada.

  Pozdrawiam.
 • #3
  Brianek
  Level 8  
  Tak, czerwona lampka się pali, co jest symbolem włączonych analogów. Zaś w grze nie ma takich ustawień. Jest tylko czułość kierownicy, a kierownicy mi nie wykrywa. - Normalne.
 • #5
  raul79
  Level 2  
  DriverMSG wrote:
  Nie wiem jak w grze F1, ale w Dirt3 sprawdza się emulator z załącznika - sprawdź.
  Emuluje kontroler z XBox'a w grach adoptowanych z tej konsoli.


  witam, emulator się sprawdza i gra działa na padzie.
  Problem pojawia się jak chcę zagrać na 2 padach na splitscreen'ie...
  Mam 2 takie same pady i pomimo, że pod np. FIFĄ działają oba i można jednocześnie grać na obu, to tutaj jest problem...
  W chwili gdy trzeba wcisnąć start na drugim padzie nie ma żadnej reakcji... wygląda tak jakby gra czekała na "start" od innego pada, bo oba moje widzi chyba jako jeden... (w trybie na 1 gracza można grać zarówno na jednym jak i drugim padzie, ale w trybie na 2 już niestety nie...)

  czy jest na to jakieś magiczne wyjście?

  (dodam, że jeśli wciśniemy ten "start" np. klawiaturą to splitscreen działa i idzie grać ale tylko w wersji pad+klawiatura)