Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mildton 110 - wytłumienie

31 Jul 2011 16:09 2937 10
  • Level 12  
    Witam dzisiaj wyjąłem głośnik niskotonowy w moich mildtonach z ciekawości. Wewnątrz obudowy ujrzałem nieciekawy widok.
    Mildton 110 - wytłumienie Mildton 110 - wytłumienie

Co tu z tym zrobić czy kupić nowe maty i wytłumić?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 43  
    Usuń stare wytłumienie do zera, zainwestuj w nowe bądź jeśli masz gdzieś pod ręką gąbkę czy watolinę to ją zastosuj. Tylko nie pchaj ile wlezie a delikatnie, tylną ściankę i może boczne. Z resztą dobierz eksperymentalnie na słuch. Na początek zobacz jak grają bez wytłumienia a później w razie potrzeby dokładaj aż do uzyskania dobrego efektu.
  • Helpful post
    Level 43  
    Może być. Np Butapren, może Wikol też by się nadał, jednak najprościej dostać butapren.
  • Helpful post
    Level 28  
    Hmm... Może się mylę, ale ta "wata" przypomina typową "watolinę" (watę) poliestrową.
    I raczej nią jest. Szerokość się zgadza... 1,60 m. Gramatura 300gr/m2.
    Dostępna jest w niemalże każdej Hurtowni Tkanin w cenie około 6-ciu zł za metr bieżący, a nie 25-ciu.
    Czy to dobry pomysł na wytłumienie? Wybacz "wariato", ale moim zdaniem... niekoniecznie . Wytłumienie "Mildton 110" ma inną gęstość niż ta "wata".
    Sugerowałbym wizytę w jakiejkolwiek "Hurtowni Tkanin", lub u typowego "tapicera"- "qbass.95", po pierwsze - zaoszczędzisz kasę, a po drugie - efekt może być lepszy...
    Proponowałbym (nikogo nie obrażając) również rozsądne "obchodzenie się" z butaprenem... Cienka warstwa na ścianki kolumn i również skromna na wytłumienie.
    "Filcowe" wytłumienie, co właśnie "qbass.95" zauważyłeś, dość łatwo się rozpręża.
    Można temu częściowo zapobiec, "pikując" je przed wklejeniem. Igła, elastyczna nitka i delikatne zszycie (bez ściskania) w kilkunastu
    miejscach na ściankę, powinno pomóc.
  • Level 12  
    Aha, no to popytam tam gdzie mówiłeś. A jaka grubość by była najlepsza? Nie znam przeszłości moich Mildtonów, ale jak to otworzyłem to zobaczyłem na ścianach takie dziwne wytłumienie z dziwnego materiału i coś co wyglądało jak gąbka było porozwalane w całej kolumnie, nawet w bass-reflexie było troche tego i rozlatywało się jak mokre ciastko.
  • Level 28  
    Z grubością, zgodnie z sugestią "wariato" ja również trochę bym poeksperymentował. W granicach zdrowego rozsądku oczywiście, w końcu to BR.
    Pozdrawiam
  • Level 12  
    ok, temat zakończony