Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nagrywarki stacjonarnej do komputera

hoerl 31 Lip 2011 18:22 2775 5
  • #1 31 Lip 2011 18:22
    hoerl
    Poziom 7  

Witam, mam pytanie związane z podłączeniem nagrywarki stacjonarnej do komputera. Zależy mi na tym, by materiał nagrany na dysku nagrywarki móc zgrać na dysk twardy komputera. Niestety, jak dotąd nie znalazłem sposobu na przesłanie nagrań do komputera. Czy istnieje możliwość podłączenia nagrywarki do karty telewizyjnej WinFast TV2000 XP Expert i dzięki niej oglądania/nagrywania materiałów z dysku nagrywarki?

0 5
  • #2 31 Lip 2011 18:36
    Drutus
    Poziom 12  

Można by spróbować, wyciągnąć dysk i użyć jakiejś obudowy. Ceny zaczynają się od 20zł. Teoretycznie powinno działać o ile system plików rozpozna Windows.
    pozdrawiam

0
  • #3 31 Lip 2011 18:53
    hoerl
    Poziom 7  

Co do Winfasta, chodziło mi o podłączenie nagrywarki do karty telewizyjnej odpowiednimi przewodami (np. kabel chinch-chinch z nagrywarki do przejściówki i przez s-video do karty, albo może kablem euro s-video). Materiał odtwarzany z dysku nagrywarki mógłbym też oglądać na komputerze i jednocześnie go nagrywać na dysk twardy.
    Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy ma ono przysłowiowe "ręce i nogi"?

0
  • #4 31 Lip 2011 21:33
    hojlo1
    Poziom 35  

Co to za model nagrywarki?
    ........................
    Szkoda utraty jakości.
    Najprościej nagrać z HDD na płytę (zapewne nagrywarka to potrafi) i takie nagranie DVD-Video już nie stanowi problemu dla PC.
    Część nagrywarek potrafi też wypuścić sygnał przez FireWire.
    Z drugiej strony - po co robić, jak można edytować nagrania i na nagrywarce

Ps - nie próbuj demontować dysku gdyż każda firmowa nagrywarka ma zabezpieczanie przed kopiowaniem danych.

0
  • #5 15 Mar 2012 11:56
    maryann
    Poziom 37  

Podłączę się do tematu- a co z niefirmowymi? Mam mantę DVD029 i też chciałem zgrać zawartość na PC... Nawet muszę, bo nagrywarka w niej padła. Podłączony przez PATA dysk nie ma partycji, a próba utworzenia kończy się problemem.
    Co gorsza, nie mogę tak podłączyć dysku z innego komputera, w którym rozbiegał się zasilacz. Dysk jest w menedżerze, a nie do odczytania.

0
  • #6 05 Maj 2014 13:00
    jurand1953
    Poziom 7  

Odgrzewam temat, bo znalazłem, metodą prób i błędów, takie oto rozwiązanie :

z nagrywarki do PC - fonia - chinche do LineIn, "przelotka" na mini jack, obraz - wyjście s-video.

Do tego program Ulead Video Studio 8 SE - dostałem kiedyś do kamery, przechwytuje materiał na dysk twardy, duże możliwości ustawień parametrów, lub przechwytywanie w Nero. Różnica jakości po przechwyceniu dla mnie niedostrzegalna. A, żadnych internetów w tym czasie, bo - przynajmniej u mnie - obraz zapisywał się z migotaniem w górnej części. Najlepiej pozamykać wszystkie zbędne programy na czas przechwytywania.
    Kto chce, niech spróbuje i ocali swoje nagrania.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo