Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 nie odpala, przekaźnik pompy paliwa.

31 Lip 2011 19:28 16095 11
  • Poziom 19  
    Witam mam następujący problem z peugeotem 206 2000r 1.1 , wczoraj postawiłem auto pod domem i stało ok 5 godzin po tym czasie chcąc odpalić , przekręcając kluczyk w pozycje zapłonu usłyszałem dziwny szybkie stukanie otworzyłem maskę i okazało się że to przekaźnik (15 pin , pompa paliwa) tak jakby zwariował w ciągu sekundy kilka razy się włączy i wyłączy i tak przez cały czas oż do momentu wyciągnięcia kluczyka.

Ściągnąłem osłonę pompy paliwa pod tylną kanapą wyciągnąłem wtyczkę od pompy paliwa i stukanie ustało, jak podłącze to na nowo sie zacznie.

Czy spotkał się ktoś już z takim przypadkiem , jak usunąć usterkę?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 19  
    sprawdz wiazke idaca do ecu na wysokosci skrzyni biegow
  • Poziom 19  
    a może być to pompa paliwa ?? np. uszkodzenie lub zatkanie powstałe na skutek jazdy na rezerwie ?? bo ostatnio mi zabrakło paliwa i zassał aż do samego końca wraz z syfem . a wiązkę tą o której mówisz dziś postaram sie sprawdzić .

Przypominam że jak odepnę pompe to przekaźnik przestaje wariować
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 32  
    Sprawdź czy nie gubi masy na ten przekaźnik - często łamią się kable w przezroczystej odgiętce wtyczki tego przekaźnika.
  • Poziom 24  
    - sprawdź przekaźnik na sucho
    - sprawdź sterownie przekaźnika
    - w miejsce pompy podłącz żarówkę h4 50w i sprawdź jak będzie się zachowywać przekaźnik
  • Poziom 25  
    Przewalona wiązka od komputera tam gdzieś kolo ściany grodzowej w peszlu .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    sprawdzić akumulator ? czyli napięcie i prąd .ok sprawdzę ale ma siełę napędzić rozrusznik tak aby odpowiednio kręcić silnikiem jutro postaram się podłączyć tą żarówkę h5 50w . i dam znać jak sie przekaźnik zachowywał . prosze o pisanie swoich pomysłów na pokonanie tego problemu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Witam zdam szybką relacje .

1. Napięcie Akumulatora nie całe 13v
    2. Po podłączeniu żarówki h7 55w zamiast pompy paliwa przekaźnik zachowuje sie tak samo jak z pompą

georgesgr jutro sprawdze napięcie tylko powiedz w jaki sposób sprawdzić pomiędzy 3 i 1 czy 1i masa 3 i masa

EDIT

Zrobiłem pomiary tak jak chciałeś , zrobiłem wszystkie piny ,miałem kiepski miernik wiec podam niektóre pomiary w przedziałach:

1.MASA
    2.10 -12V
    3.BRAK PINU
    4.MASA
    5.MASA
    6.BRAK PINU
    7.MASA
    8.10-12V
    9.0V
    10.0V
    11.10-12V
    12.MASA