Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje WS 43121 łożysko bebna

Mirmur4 31 Lip 2011 20:04 2823 8
  • #1 31 Lip 2011 20:04
    Mirmur4
    Poziom 1  

Czy w tej pralce można wymienić łożysko bębna (które skończyło się po 4 latach użytkowania) i gdzie je można dostać ewentualnie ?

0 8
  • Pomocny post
    #2 01 Sie 2011 22:16
    andrzej1959
    Specjalista AGD

Mirmur4 napisał:
    Czy w tej pralce można wymienić łożysko bębna (które skończyło się po 4 latach użytkowania) i gdzie je można dostać ewentualnie ?

Można wymienić.
    Kupić można w serwisie lub w sklepie z łożyskami i uszczelniaczami.

0
  • #3 09 Paź 2011 03:18
    suicide666
    Poziom 10  

Witam.
    Brakuje mi danych by kupić co trzeba do wymiany łożysk. Wiem, że są to łożyska 6204 2rsc3 i 6205 2rsc3 pytanie tylko jaki uszczelniacz? Wiem tylko, że nr katalogowy to 163955. Gdzieś wynalazłem, że to może być Gufero PS-06. Tak czy siak w niczym mi to nie pomaga. Serwis każe czekać 2 tyg na sprowadzenie, a cena też nie jest ciekawa. Jest jakiś zamiennik np. Corteco?

Pozdro!

0
  • #4 19 Maj 2014 21:37
    janus_z
    Poziom 11  

Witam

Mam ten sam model pralki i również u mnie odezwały się łożyska - pralka zaczyna coraz głośniej pracować.
    Wymieniał ktoś łożyska w tym modelu i byłby tak miły aby rozpisać mi mniej więcej co i jak, oraz jakie tam są łożyska i uszczelniacz. Łożyska już zmieniałem wcześniej w pralkach Indesit, Ardo, więc jakieś tam pojęcie już mam.

0
  • #5 19 Maj 2014 23:11
    zhudomel
    Specjalista AGD

janus_z napisał:
    jakie tam są łożyska i uszczelniacz
    Były co najmniej dwie wersje, podaj Art.N.

0
  • Pomocny post
    #7 20 Maj 2014 12:29
    zhudomel
    Specjalista AGD

6204, 6205, 30x52x9,5/11,5

0
  • #8 20 Maj 2014 12:37
    janus_z
    Poziom 11  

Dzieki wielkie :)
    dzwoniłem do lokalnego sklepu z łożyskami i wszytko jest dostępne, tylko nie wiem czy wziąć lepsze łożyska FAG około 20zł szt, czy zwykle polskie wyjdą połowę taniej , jakie macie doświadczenia?
    A jak jeszcze w kwestii rozebrania tej pralki, jak się do tego zabrać najlepiej, ktoś się orientuje?

ps. ściągnąłem tylną osłonę i górną i bęben widzę że jest skręcony tak mniej więcej w 2/3 obudowy, bliżej strony drzwiczek, śruby na obwodzie tak co około 15cm. Tak na mój rozum nie obejdzie się bez odkręcenia wszystkiego tj. zbiornika na detergenty, górnego i dolnego betonu, odkręcenia silnika, odłączenia węża pompki, przewodów grzałki, zdjęcia fartucha gumowego itd. i próbowania wyjęcia bębna do góry.
    Poprzednią pralkę robiłem to miała zbiornik z nierdzewki i krzyżak z tyłu więc poszło szybko i obeszło się bez wyciągania całego bębna

Pozdrawiam

0
  • #9 26 Maj 2014 12:50
    janus_z
    Poziom 11  

łożyska zmienione :)
    Info dla innych zbiornik trzeba wyjąć do góry, przód niestety jest zgrzany na stałe, trzeba odkręcić: pojemnik na detergenty, elektrozawory, czujniki, przedni panel; Odkręcić i powiesić z boku pralki na przewodach, ściągnąć fartuch uszczelniający z obu stron, odkręcić koło pasowe (lepiej wyjmować zbiornik do góry), odkręcić górną przeciwwagę, silnik oraz przednią przeciwwagę oraz wiadomo rurki gumowe i amortyzatory, wyciągnąć grzałkę - aby jej nie uszkodzić później. Następnie rozkręcenie zbiornika, najlepiej wkrętarką, przy wybiciu łożysk chwilę mi zeszło, zwłaszcza przy tym większym - było zardzewiałe, zajęło mi to w sumie 4 godz., łożyska były 6204, 6205, z luzem C3 simering 30x52x10/12, ja zastosowałem łożyska polskie zamknięte oraz simering 30x52x10, koszt części 30 zł. W lepsze łożyska nie inwestowałem po rozmowach z serwisantami, że przyczyną "padnięcia" łożysk i tak zawsze jest cieknący simering i u mnie również to było przyczyną ich uszkodzenia.

2