Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox tp instalacja oprogramowania i opóźniony zanik sygnału?

Mroki13 31 Lip 2011 20:11 1203 1
  • #1 31 Lip 2011 20:11
    Mroki13
    Poziom 1  

Nie bardzo wiem do którego dzialu to sie nadaje, jako że problem nieoczekiwanie pojawil się zarówno na komuterze, jak i telewizorze, lecz może przejde do rzeczy.

Zaczne od tego, że pare dni temu "przygarnąłem" nie najnowszy, ale wciąż na chodzie, komputer od znajomego. Pecet wczesniej wyczyszczony, ozostawiony jedynie system windows xp.

Wczoraj podszedłem do próby uruchomienia na nim uslugi internetowej poprzez livebox od tp (1Mb). Niestety, podczas instalacji natknałem sie na problem w momencie kiedy instalator wymagał ode mnie odłączenia modemu do peceta oprzez kabel usb - najwyrazniej nie wykrywajac takiego polączenia, mimo że kabel podpinalem. w końcu - po paru próbach - uznalem, że kabel uszkodzony wiec dziś podłączyłem do liveboxa drugi kabel, któy akurat był w moim posiadaniu.
    Instalacja przebieła sprawnie, połączenia modemu wykryte, internet działa, zdazyłem nawet ustawić stroen startową, zapamietac hasło do maila (komputer docelowo dla ojca) ściągnac, zaisntalwoac i zarejestrować avasta (free) no i zainstalować jedna gre (która nie może mieć przeciez na nic wplywu, wymieniam by stworzyc dokladny obraz sytuacji).

Niestety, po pewnym czasie ojciec stwierdzil,ze internet znikł 0 rzeczywiście, chwile pozniej zobaczylem, ze internet rzeczywiscie przestał działac. Nie jestem informatykiem - wlasciwie to jestem laikeim, jedyne czego probowalem do ikona od konfiguracji livebox tp (konfiguracja zkonczone niepowodzeniem) oraz poprzez komenda cmd - i tu niespodzianka, bowiem nie wyswietlilo praktycznie zadnych cyfr, poza 0.0.0.0 (cosw ten desen, w kazdym razie same zera) przy dwoch pozycjach (w tym maska podsieci na pewno).

Równoczesnie niemal dostałem informacje, że "telewizja nie działa" - dekoder nie mogl uzyskac polączenia z liveboxem, sugerowane sprawdzenie konfiguracji (sprawdzona, wg instrukcji wszystko sie zgadza) i restart - restart nic nie dał, wiec postanowilem reinstallowac oprogramowanie od tp pod usb by chocia internet odzyskac - bez skutku - wyskoczyłem bowiem bład przy probie polaczenia sie z liveboxem (okienko zaraz po tym, które nakazywało podłączenie kabla usb, a wiec przy nowym kablu zaszlo nieco dalej, przynajmniej stwierdzajac jego obecnosc).
    Obecnie wiec nie działa ani internet pod usb, ani telewizja - działą za to internet u mnie, podlaczony kablem ethernet (bez żadnego oprogramowania od tp). Dziala tez zapewne wifi, ale nie moge tego teraz potwierdzic (laptop siostry, nieosiagalny na ten moment)

I jeszcze jedna ciekawostka - kiedy zrestartowalem komputer by zainstalowac ponownie oprogramowanie od tp (tuz po stwierdzenia nie działania telewizji) zauwazylem, ze diodka kotrolna kamerki web swieci sie swiatelkiem, jakby była wlaczona - po nieudanych probach instalacji oprogramowania tp zainteresowalem sie tym blizej, i okazalo sie ze oprogramowanie kamerki nie "znajduje jej", mimo że chwile po zakonczonym sukcesem podlaczeniem internetu (zanim "znikl) kamerka działała - zainstalowana zaraz po nim oraz avascie.

Mam nadzieje, że ktos z was ma jaksi pomysł, dla mnei bowiem jest to co najmniej dziwna sytuacja (kabel miedzy routerem i liveboxem był kupowany wraz z tym poprzez ktory ja sie lacze z internetem)

• #2 08 Sie 2011 23:30
    mateo1b
    Poziom 13  

zadzwoń pod 800102102 lub 801505505 a tam ci pomogą

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME