Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet GoClever TAB I101 co myślicie?

Danonek112 31 Lip 2011 21:12 53258 36
  • #1 31 Lip 2011 21:12
    Danonek112
    Poziom 10  

Mam pewien problem a mianowicie zamierzam kupić tableta o nazwie: GoClever TAB I101 bazujący na androidzie 2.2. Co myślicie tak ogólnie o tym tablecie?, czy 512mb ramów i 1ghz procesor wystarczy by płynnie wszystko działało?, jak z surfowaniem po internecie?, jak sobie radzi z aplikacjami?, według was do jakie ma przeznaczenie?

0 29
  • #2 31 Lip 2011 21:37
    Pontikos
    Poziom 38  

Przy tej ilosci RAM i mocy procesora bedzie trudno zachowac plynnosc odtwarzania obrazu (np. filmu) w rozdzielczosci HD (800x480) lub wyzszej...

Do odbierania e-maili sie na pewno przyda, przynajmniej Flash chodzi (na iPhone nie :) ),poszpanowac mozna przed kumplami na piwie, ale jak to trzymac, zeby na Skype pogadac? :) A BT nie obsluguje.. Przeciez chyba nie chodzi o pisanie palcem chatow na Skype na ekranie pojemnosciowym (nawet pisma odrecznego nie rozpoznaje)??..

Pisza tez - "wbudowany dysk".. Jesli to nie dysk SSD, to bedzie zarl prad jak konsola PS i zasypial jak na moim X7500 :)

Jesli stac Cie na licencje na IGO PRIMO, to i nawigacje dobra bedziesz mial w tym urzadzeniu :)

Specyfikacja sprzetu (Link) - obawiam sie ze to podobna nieudana konstrukcja jak GoClever Navio 500 HD :)

-1
  • #3 01 Sie 2011 01:44
    Danonek112
    Poziom 10  

Dzięki za ogólne info, ale mam jedno zastrzeżenie, mianowicie piszą że odtwarza filmy wiekszych roździałek o ile sie nie byle chyba do 720p, przynajmniej tak pisza...

0
  • #4 01 Sie 2011 01:50
    Pontikos
    Poziom 38  

Nie wiem kto tak pisze i na czym opiera swoje wnioski.
    Jednak jesli to prawda, to maksymalne powiekszenie filmu bedzie wyswietlane na polowie rozmiaru ekranu :)
    Zastanawiam sie po co kupowac wiec urzadzenie z tak duzym ekranem? ;) Czy producent zrobil by taka 'kuche'?

0
  • #5 01 Sie 2011 02:29
    Danonek112
    Poziom 10  

Widze że ładnie ogarniasz temat, więc jeśli możesz poleć mi jakieś tablety w podobnej cenie, mogą być używane :)

Dodano po 25 [minuty]:

Właśna, htc hd2 ma procesor snapdragon 1ghz i całkiem płynnie wszystko działa...

0
  • #6 24 Paź 2011 19:53
    eltorro

Poziom 12  

Witam.
    Jestem nieszczęśliwym posiadaczem tego "cuda". Niestety, trudno cokolwiek dobrego o nim powiedzieć. Jest bardzo powolny, mało pamięci a do tego awaryjny. Mój popsuł się po 3 tygodniach użytkowania. Mój kolega ma podobny i już trzykrotnie był w naprawie.
    Lepiej dołożyć kilka złotych i kupić np. Samsunga.

0
  • #7 24 Paź 2011 21:49
    koala106
    Poziom 39  

Ja to cudo oglądałem w Makro przez 10 minut i zdecydowanie na nie - ewentualnie dla masochistów:)

0
  • #8 25 Paź 2011 11:50
    Pontikos
    Poziom 38  

Ano wlasnie - Tablety GoClevera to badziewie jakich malo i bubel rynkowy!!

Tez sie nim bawilem w MediaMarkcie - IMHO, duzy ekran i napis "HD" (bo przeciez nie funkcjonalnosc HD..) to jednak zbyt malo, by rozsadny czlowiek dal sie nabrac na ten produkt.. (chyba ze nie-sztandarowy klient MediaMarktu - vide: "idiota" :P ) O BRAKACH pisalem w pierwszym poscie.
    A panel dotykowy urzadzenia jest tak dokladny i czyly jak zona Eskimosa z 40-letnim stazem..

Ina sprawa - jak ten wybryk natury trzymac?

1. Jak telefon?- zbyt duze. I dotyk uchem zawsze cos przestawi.. A Bluuetootha i wygaszania w trybie "call' (jak w HTC) niema ;/
    2. Jak palmtopa? - nieporeczne. Potrzebna mi reka i kolano, zeby druga reka do kochanki napisac SMS? .. ;/
    3. Jak laptopa/e-booka? - po co mi dwie rece do TRZYMANIA cudaka, jesli moge nimi OBIEMA pisac na e-booku? :P

Moze dziecku na glowie przylepic? ..
    A moze wystarczy ze soba w komplecie wlec taka zone-Muzulmanke (czy inna rownie wierna i przydatna Chinko-Tajke), coby zawsze przed Toba tego tableta trzymala na wysokosci oka i palca? ;P

Moze to taka dwuosobowa wersja "Hands-free" z amortyzacja terenowa 3D (uwaga-schody!), personal-trackingiem (idziem do auta Mei/Latifa) i IQ-routes (omijaj przechodniów) by GoClever :P

Za tydzien jade do Japonii - zobacze i opisze jak oni sobie z tym radza!! :)
    [i czy Japonki-malzonki nosza przed swoimi mezami-salermanami tablety GoClevera/Samsunga na glowach ;) ]

0
  • #9 04 Gru 2011 07:04
    Marychaaudi
    Poziom 9  

Witam wszystkich osobiscie tez jestem posiadaczem tego cuda chinskiej techniki i musze przyznac ze moj egzemplaz sprawuje sie calkiem przyzwoicie, wszystko dziala jak nalezy nie wiesza sie wszystkie aplikacje dzialaja dobrze.Tablecik moze nie jest mercedesem ale daje sobie rade,internet dziala dobrze nie ma tez problemu z dotykiem, mysle ze ze te 512 ramu wspuldzielne z grafika i 1 Ghz procesor w zupelnosci wystarczaja do plynnego dzialania.oczywiscie nie ma tez problemu z filmami i muzyka.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość.jever 23

0
  • #10 05 Gru 2011 10:47
    Pontikos
    Poziom 38  

To zapusc Kolego na tym cudzie film w rozdzielczosci HD [800x480 lub wyzszy] (taki z 480p lub 720p) - i potwierdz ze nadal niema problemow..

0
  • #11 06 Gru 2011 10:50
    _Vomit_
    Poziom 9  

Jeśli chcecie wyrzucić 500 zł w błoto to można śmiało ten sprzęt kupować.

Miałem styczność z 3 tabletami GoClever I101. Sam wygląd i sposób w jaki został zmontowany - porażka !!! Wybrzuszenia czarnej ramki wokół ekranu są katastrofalne. Sam ekran dotykowy przez folię też pozostawia wiele do życzenia. Strony internetowe na tym urządzeniu działają koszmarnie wolno. WiFi gubi zasięg. Filmów nie oglądałem, szkoda mojego czasu. na 3 sztuki 2 na dzień dobry zostały wysłane do serwisu. W jednym gubi zasięg sieć bezprzewodowa i bateria działa godzinę, drugi niby nowy a jest koszmarnie złożony, widać na nim ślady rozbierania choć dostałem niby nową sztukę...

Nie polecam.

0
  • #12 06 Gru 2011 17:26
    Marychaaudi
    Poziom 9  

Witam jak napisalem wyzej nie mam problemu z tym tabletem,wlasnie dzis zapuscilem fillm z pendraiwa w 720p i dzala plynnie z przegladarka tez nie ma problemu,strony laduja se szybko.Nie wiem dlaczego wszyscy tak krytykuja ten tablet ,ja z nim nie mam zadnego problemu.Ale jezeli ktos oczekuje od tableta za 500 Zl cudow to moze sie rozczarowac,co do wfi to nie gubi zasiegu i bateria trzyma napewno 4h przy ogladaniu filmikow na yutube.Niedlugo bedzie filmik jak to cos dziala.

0
  • #13 16 Gru 2011 19:02
    mati_sh
    Poziom 8  

Właśnie kurier dostarczył mi ten tablet. i mam taki problem: Nie chce się załączyć. Jak klikam na mechanicznych przyciskach slychac ze cos sie dzieje, ale na ekranie nic się nie pokazuje.. Wie ktoś o co chodzi ?

0
  • #14 16 Gru 2011 19:30
    Marychaaudi
    Poziom 9  

Witam na dole tableta jest reset moze to pomoze a pozqtym trzeba przytrzymac wlaczniktak 2-3 sekundy.

0
  • #15 16 Gru 2011 19:38
    mati_sh
    Poziom 8  

reset juz probowalem. zastanawiam sie .. moze jest cos takiego, ze jak jest słaba bateria to na ekranie się nic nie wyswietla ?

0
  • #16 16 Gru 2011 19:50
    Marychaaudi
    Poziom 9  

To go podlacz kolego powinna sie zapalic zielona dioda na dole,i wprubuj wlaczyc przytrzymaj jak napisalm wlacznik .po wlaczeniu powinien zawibrowac tablet i zaswiecic ekran z logo goclewer,jak nie ruszy to nie iem co moze byc.

Dodano po 5 [minuty]:

Ja mam ten tablet juz ponad miesiac i dziala wysmienicie, tylko raz mialem zwieche. A musze sie przyznac ze go nie oszczedzam nawet teraz z niego pisze

0
  • #17 16 Gru 2011 20:21
    mati_sh
    Poziom 8  

no mam go podłączony od jakiś 3-4 godzin. Ale jak włączam to ani nie wibruje, ani nic. Jedynie czasami jakies szumy pochodzą z głośnika, no i jak klikam na menu albo home . wtedy slychac odglosy.

Dodano po 2 [minuty]:

włącznik czyli power z boku ?

0
  • #18 16 Gru 2011 21:04
    Marychaaudi
    Poziom 9  

Tak ten z boku ale jak nie zaswiecil to pewnie mu cos dolegai nie mam pojecia co mozna by jeszcze zrobic twardy reset tez nic nie da jak nie swieci wyswietlacz.Jedyne co moge poradzic to odeslac sprzedawcy lub skontaktowac sie z serwisem.

0
  • #19 16 Gru 2011 23:31
    mati_sh
    Poziom 8  

Noo chyba tak będzie trzeba zrobić. W każdym razie dzięki .

0
  • #21 28 Sty 2012 21:25
    mobiletomek
    Poziom 14  

Mam taki tablet ,kupilem na probe bo nie chce wydawac 2000zl na cos co uznam ze jednak mi sie nie przyda,

ekran taki sobie

jakos wykonia tez , procek daje rade odpalem filmy po 1,4 gb i normalnie chodzily , skype itp

android market swietny - duzo alikacji

sadze ze warto go wybrac bo daja gwarancje 2 lata ,a nie jak na allegro jakies no name - gdzie padnie po miesiacu i lipa

jesli chesz kupic tani to kup ,jak masz kase to kup cos juz dobrego np samsunga tab 10.1 albo acera ale to zabawa juz za okolo 2000zl

0
  • #22 29 Sty 2012 23:33
    mmyszka89
    Poziom 1  

Witam,
    mam w/w tab-a i problem. Powróciłam do ustawień fabrycznych, wszystko skonfigurowałam i ustawiłam, a android market nie chce mi działać, pomimo zalogowania na gmail'u. Przy włączaniu market'u wyświetla się błąd serwera. Nie wiem już co mogę mieć nie tak. Mogę prosić o jakąć pomoc?

2
  • #23 17 Lut 2012 21:22
    kamwit19991
    Poziom 1  

Witam,wlasnie chce kupic tablet i mam pytanie do osoby (Marychaaudi) .Czy ten tablet ma BT?
    i gdzie go kupileś/aś?

Dodano po 8 [minuty]:

czy w ekran trzeba mocno przyciskac czy lekko?np.jak w xperia x8? :!: :!:

0
  • #24 12 Mar 2012 10:13
    Ajjj83
    Poziom 9  

Witam, osobiście polecam Samsung Galaxy Tab 7'' najlepsza zabawka jaką kiedykolwiek miałem.

0
  • #25 20 Mar 2012 13:31
    Vordon_pl
    Poziom 9  

Jeżeli już inwestujemy w tablet,to racja: bardzo fajnie sprawdza sie model Samsunga Galaxy Tab z przekątną ekranu 7. Ale zastanów się czy chcesz mieć takie urządzenie do wszystkiego,czy może raczej solidną nawigację z możliwością aktualizacji map.

0
  • #26 26 Cze 2012 12:48
    ralphiozo
    Poziom 2  

Witam. Niestety muszę Was przestrzec przed tego typu zakupem. Dwa tygodnie temu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Tab 103. Po dwóch dniach użytkowania urządzenie przestało się ładować oraz zaczęło wydawać dziwne bliżej nieokreślone dźwięki. Tablet zgłoszony do serwisu, z którym próbuję sie skontaktować lecz niestety nikt nie odbiera telefonu. Jestem rozdrażniony i podłamany. Nigdy więcej taniochy!!!

0
  • #27 04 Lip 2012 14:50
    ma88te
    Poziom 8  

Witam! W celu dokonania przywrócenia ustawień fabrycznych należy WYŁĄCZYĆ TABLET a następnie przytrzymać klawisze:
    Back (duży klawiasz na ekranie) + Menu + Power
    Trzymać klawisze do momentu pojawienia się informacji "recovery mode, please wait a moment" a następnie puścić. Ot i tyle :)

0
  • #28 06 Lip 2012 23:14
    kokesz
    Poziom 17  

Witam dostałem od znajomego Tablet jak w temacie i nie chce się załączyć po przyciśnięciu przycisku Power załącza się ekran powitalny i nic się nie dzieje jeśli znów wcisnę "Back (duży klawiasz na ekranie) + Menu + Power" pojawi się komunikat Recovery po chwili znika i nic się nie dzieje jest może ktoś w posiadaniu Softu do tego cudeńka lub zna jakaś stronę gdzie można pobrać soft z góry dziękuje za pomocne porady.

0
  • #30 07 Lip 2012 14:33
    kokesz
    Poziom 17  

Ściągnąłem ten soft i od ponad 2 godzin pisze update i nic się nie dzieje ?jest możliwe ze coś w tym tablecie już jest uszkodzone.

0