Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobre kolumny oraz subwoofer

31 Lip 2011 21:57 5144 54
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich ponownie;)
    Mój problem polega dziś na tym ze poszukuje 2 pożądne kolumny podłogowe do 500zł oraz jakiś dobry subwoofer do 200zł ewentualnie do 250 jak jakiś fajny;).
    Myślałem nad frontami:
    http://allegro.pl/kolumny-magnat-motion-144-414b-stan-idealny-i1742489489.html?source=oo

http://allegro.pl/kolumny-magnat-projekt-4-1-super-okazja-180wat-i1738048517.html?source=oo

Czy któryś z tych modeli jest dobrym wyborem?

Ewentualnie poprosze o wasze propozycje:)

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    pokój 4 na 4 metry około
    Muzyka hip-hop,dance czesto cos z bassem
    Szukając znalazłem taki subwooferek JBL:
    http://allegro.pl/jbl-sub-125-subwoofer-aktywny-i1731043004.html
    czy to był by dobry wybór?
    Subwoofer ma stac 0,5 metra od słuchacza i dawac głęboki mocny bass czy ten JBL sie sprawdzi?

Dodano po 32 [sekundy]:

Tak oczywiście używane wchodzą w gre.
  • Poziom 19  
    Ja bym ci polecał z podłogowych kolumn to Tonsil Fenix fronty spokojnie znajdziesz w tej cenie ja nawet sam robiłem kupiłem oryginalną obudowę w sklepie tonsila we wrześni i kupiłem głośniki za obudowę zapłaciłem 25 zł a za wszystkie głośniki 110 zł też tonsila.
  • Poziom 14  
    I jak ci sie te Fenix-y spisują?,gdyż tymczasowo jestem bardziej nastawiony na zakup subwooferka;),lecz nie wiem co wybrać...
    Jakies sugestie?
  • Poziom 12  
    A może mildtony, które niedawno kupiłem i jestem bardzo zadowolony lub Eltax Symphony 6.2.
  • Poziom 14  
    Hmm co do kolumn to narazie jestem spokojny;),otóz chodzi mi teraz o to ze szczególnie potrzebuje subwooferka!.Poprosze kilka ofert dobrych subwooferków do max 250zł
    wymagam:dobrym miekki a zarazem niski bass
    był bym BARDZO ale to BARDZO!! wdzieczny za pomoc w wyborze dobrego subwoofera:).

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Kurcze a co Uzytownik19 powiesz na te alton-ki 70-tki?,pisałem ze sprzedawcą jest 1 właścicielem kolumny nigdy nie były katowane i są w bdb+ stanie a za 200zł moim zdaniem jest to oferta gdyż bede mieć większe kwoty na inne audio:).No ja był bym zdecydowany na te altonki a co ty na to?
  • Poziom 14  
    No rozumiem:)
    zawieszenia beda do wymiany lecz okazyjna kwota 200zł i stan idealny kolumn korci mnie do zakupu:).A co ty na altonki z wymienionymi głosnikami na inne zamienniki?jest to wogóle opłacalne?
  • Poziom 14  
    Hmm no przyznam ze nad tymi altonami zastanowie sie do 2 dni i chyba je wezme dlatego thx za podpowiedz:).
    Ok rzecz teraz w tym ze na dziś potrzebuje odpowiedzi na temat czy warto jest kupic subwoofer Philips fb 301 na głośniku tonsila gdn 20/100/4(sam głosnik 149zł),subwoofer stan idealny- 1 właściciel od nowości,nigdy nic nie grzebane i nic nie naprawiane.Subwoofer jest za 300zł a widac ze sporo osób szukało takiego sprzetu:)czy jest to opłacalny wybór?gdyz odpowiedz czy go biore czy nie mam max do jutra rano!!.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Kurcze no niby nie potrzeby ale jak bym miał te 2 altonki i subwooferek znacznie było by milej słuchac tą muzyczke prawda:)?
    A tak serio to te altonki mają mocny basik?
  • Poziom 14  
    Otóz zapytam sie ciebie tak:
    1-Czy te altony beda miały sporo głośność?
    2-Czy wydobywany z nich bass jest naprawde tak mocny ze subwoofera nie potrzeba?
    3-Który dokładnie mi polecasz model altonów/mildtonów gdyz szukał bym ich za max 400zł gdyz te 100zł wole przeznaczyc nawet na mini subka;).
    4-Czy był bym bardzo zadowolony z tych altonów/mildtonów ?
  • Poziom 38  
    Ciężko mi odpowiedzieć na twoje pytanie dotyczące ilości basu gdyż spotkałem w życiu już takie osoby którym nie dogodziły nawet Bolero 200 a te kolumny to już mają bardzo mocny bas, Mildtony80/Altony80 mają dobry bas, wystarczający aby dostać bulu głowy w 20m2, również ciężko mi powiedzieć czy głośno zagrają, dla jednego głośno zagrają głośniki komputerowe a dla drugiego Zeusy napędzane Sharpem x8800 to będzie wciąż mało.
    Jakiej wielkości pokój masz?
  • Poziom 14  
    Pokój około 3,5m szerokości i 4,2 długości:).
    Aha zapytam jeszcze:czy te 2 pierwsze propozycje tych magnatów to zły pomysł?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Zapewniam Cię, jeżeli weźmiesz altony czy mildtony na pewno będziesz miał naprawdę dużo głębokiego basu, przyjemnie nisko schodzi i wbrew opiniom nawet w naprawdę małym pokoju np. 10m2 nic nie dudni, a wysokie nie kłują, zresztą masz tam regulację średnich i wysokich więc regulujesz do swoich potrzeb.
  • Poziom 14  
    No racja jestem na to zdecydowany i raczej będe brac te altonki;)
    Ale mam do was pytanko:Subwoofer Philips fb 301 na głosniku tonsila gdn 20/100/4 jest za wasze oko ile wart? podobno do filmów DD 5,1 jest idealny a za swoich czasów kosztował 800zł:).Prosze o wypowiedz na temat tego subka czy warto jest go kupic oraz ile jest na oko wart?.

Dodano po 1 [minuty]:

PS:altony 70 beda dawac mi taki basik jak owo mowicie czy jakies inne modele?
  • Poziom 14  
    Panowie:)
    Co do altonów to jestem juz zdecydowany na kupno wiec ok:),poprosze teraz o popozycje subwooferka do max 300zł oraz co powiecie o subwooferku Philips fb 301 na głosniku Tonsil gdn 20/100/4?
  • Poziom 14  
    Ok sprawa brzmi tak:Altony 70 udało mi sie wytargować za 170zł i naprawde w serwisie za 130 zł wszystkie zawieszenia i membramki na oryginalne tonsila:) czyli idealnie 300zł:).Z racji ze posiadam amplituner Philips fr 970 5x 100 watt Match line w opcji Quadro!!!!mam nadzieje ze bede zadowolony z Altonków;).Teraz do pełnego szczęscia potrzebuje 2 rzeczy...
    -Głosnika centralnego: do 150zł
    -Subwooferka aktywnego: gdzies do 300zł

Poproszę o propozycje oraz dziekuje za podpowiedzi dotyczące wyboru kolum:)(oczywiście "Pomógł" )dla kazdego:).
  • Poziom 14  
    Qbass.95 przyznam ze jest on bardzo interesujacy dlatego więc pisze do sprzedawcy czy by mógł by bardziej opisac jego mozliwości:).

A jakies jeszcze inne propozycje masz:)?.