Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z USB na telewizor kineskopowy

asdqwerty 01 Sie 2011 00:28 3235 14
  • #1 01 Sie 2011 00:28
    asdqwerty
    Poziom 21  

Jeżeli to zły dział, proszę o przeniesienie. Czy istnieje urządzenie/przejściówka/kabel, który pozwoli mi oglądać film z pendriva na zwykłym telewizorze. Wiem, że wystarczy kupić nagrywarkę dvd z wejściem USB, ale ja chciałbym jak najprościej i jak najtaniej. Telewizor ma jedynie wejście antenowe, lecz do dyspozycji mam solidny magnetowid.

• #2 01 Sie 2011 00:39
    vorlog
    Poziom 32  

Jako, że zabronione jest pakowanie linków do alledrogo, podaję numer przykładowej aukcji- 1724690667
    Kompletny, marki lipnej ale działający odtwarzacz z USB itd., całe 90 zł...
    Czy jest sens kombinować?
    Mam podobny do obsługi bajek dla dzieci- chodzi od dwóch lat, dzień w dzień..
    V.

• #3 01 Sie 2011 11:13
    egon42
    Poziom 36  

No tylko jest jeszcze 1 problem tv ma tylko wejście antenowe a Odtwarzacz DVD z reguły nie ma modulatora to trzeba by podłączyć do tv ten solidny magnetowid a do niego dopiero DVD ale chyba nic innego się nie znajdzie.

• #4 01 Sie 2011 11:13
    asdqwerty
    Poziom 21  

Myślałem, że rozwiązanie będzie proste. Jeżeli w tej cenie znajdziesz nie odtwarzacz a nagrywarkę (nie mówię tutaj koniecznie o nagrywarce z wbudowanym dyskiem, ale o nagrywaniu na płytę) to poważnie wezmę to pod uwagę.

• #5 01 Sie 2011 13:15
    egon42
    Poziom 36  

To kolego proszę sobie kupić tuner DVB-T2 będzie rozwiązanie przyszłościowe bo sygnał analogowy i tak ma być wyłączony a większość tunerów ma możliwość odtwarzania i nagrywania na usb.

• #6 01 Sie 2011 21:36
    bogi
    Poziom 28  

egon42 napisał:
    To kolego proszę sobie kupić tuner DVB-T2 będzie rozwiązanie przyszłościowe bo sygnał analogowy i tak ma być wyłączony a większość tunerów ma możliwość odtwarzania i nagrywania na usb.

Ale brak im modulatora.

• #7 01 Sie 2011 21:42
    irekr
    Moderator

Jeżeli masz solidny magnetowid to dekoder DVB podłączasz jako jedno z wejść AV w magnetowidzie (wyposażonym w modulator) i oglądasz tak jak z magnetowidu.
    Trochę okrężna droga, ale działa...

• #8 01 Sie 2011 22:02
    asdqwerty
    Poziom 21  

Skąd mam wiedzieć, czy posiada modulator :?:

• #9 01 Sie 2011 22:07
    irekr
    Moderator

Solidne magnetowidy miały wbudowane modulatory. Jak ogladałeś VHS-a na telewizorze...?

• #10 02 Sie 2011 15:14
    asdqwerty
    Poziom 21  

VHS oglądałem na dwóch telewizorach. W lepszym, podłączałem tylko kablem audio-video, natomiast w tym gorszym (który mam obecnie), kabel antenowy szedł do magnetowidu, a z niego drugi antenowy do telewizora i dzięki temu oglądałem z VHS.

• #11 02 Sie 2011 21:27
    bogi
    Poziom 28  

asdqwerty napisał:
    ... natomiast w tym gorszym (który mam obecnie), kabel antenowy szedł do magnetowidu, a z niego drugi antenowy do telewizora i dzięki temu oglądałem z VHS.

To znaczy, że masz modulator. Kasetę oglądasz na jakimś zaprogramowanym kanale w tv.

Resztę zgodnie z tym co napisał kol. irekr.

• #12 04 Sie 2011 19:27
    asdqwerty
    Poziom 21  

Czyli suma sumarum wystarczy zakupić odtwarzacz/nagrywarkę DVD z wejściem USB, wyposażonym w gniazda AV IN/OUT, dobrze zrozumiałem :?: Czy urządzenie znajdujące się na aukcji o numerze 1745144381 spełni moje oczekiwanie :?:

• #13 04 Sie 2011 22:15
    irekr
    Moderator

Tak.
    Odpowiednie zdefiniowanie wejść/wyjść w nagrywarce i będzie działać.

• #14 06 Sie 2011 23:38
    asdqwerty
    Poziom 21  

Myślałem nad kupnem MediaTech MT4160, jednak w opisach jakie znalazłem (właściwie jest to jeden i ten sam opis na wszystkich stronach) jest kilka niedomówień lub niezrozumiałych stwierdzeń, typu:
    - "Wbudowany tuner DVB-T2 umożliwia odbiór telewizji cyfrowej i cyfrowego radia" [czy będę mógł oglądać póki co kanały analogowe, ponieważ do mojego miasta nie dociera jeszcze sygnał cyfrowy]
    - "Port USB do podłączenia dysków zewnętrznych; Funkcja Timeshift (dostępna w przypadku połączenia z HDD lub kartą o minimalnej pojemności 4GB)" [skoro mowa o HDD, to dlaczego to urządzenie nie ma wbudowanego dysku, chyba że się mylę; czy urządzenie umożliwia nagrywanie na płytę DVD/port USB?]

• #15 07 Sie 2011 13:39
    hojlo1
    Poziom 35  

Ten "tuner" nie ma głowicy TV analogowej.
    Na/przez USB można nagrywać (ale nie ma nagrywarki DVD, tak jak ww. HDD - wszystko w cenie zawarte...).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME