Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta do czegoś, tylko do czego?

22 Lis 2004 17:56 825 1
  • Poziom 28  
    Otóż znowu zagrzebałem się w stare komputery. Ostatnio dostałem skądś bardzo dziwną kartę rozszerzeń, pod 8 bitową ISA. Wygląda to jak wersja testowa jakiejś karty, której konfiguracja mogła być zmieniana podczas testów.

Karta ma na śledziu 5 ledów upchanych całkowicie w jedną ramkę, gniazdo nieco większe niż w karcie dźwiękowej opisanie "V-IO" oraz coś w rodzaju portu drukarkowego tylko nieco dłuższe opisane "DIAG". Poza tym na końcu karty znajduje się dość duża powierzchnia pokryta regularnie wolnymi dziurkami w laminacie, gdzieś popodłączanymi ścieżkami. Na górze karty są 2 gniazda nieco podobne do IDE oraz 4 LEDy. Poza tym są 2 bloki mikroswitchów i jedna zworka. Karta nie ma żadnych napisów, na układach znajdują się wyłacznie cyfrowe kody. Z tyłu można zauważyć "DECISION COMPUTER".

Jeszcze dziwniej wyglądał komputer, z jakim wygrzebałem tę kartę (niestety, nie mam go przy sobie). Był to 3- albo 486 z dziwną kartą graficzną (okrągły wtyk) i 32 MB RAMu. W obudowie SLIM (Desktop?) widoczny był otwór, przez który można było łatwo manipulować kartami rozszerzeń.

Co to za karta? Do czego to służyło?