Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SDI; padł modem

esem 22 Lis 2004 18:21 909 8
  • #1 22 Lis 2004 18:21
    esem
    Poziom 17  

Wszystko wskazuje jak w temacie. Sprawdzane na kilku komputerach: modem nie odpowiada.
    Chyba muszę sie pogodzić z faktem, że oryginalny modem z TPSA padł po paru latach intensywnej pracy. Czy może ktoś go naprawić albo lepsze pytanie: czy jest coś na rynku do kupienia aby mogło go zastąpić?

0 8
  • #2 22 Lis 2004 19:07
    adamjur1
    Poziom 39  

Po pierwsze to nie jest twój modem tylko TPSA. i jak padł to raczej ich problem. Przecież po rezygnacji z usługi musisz go zdać.
    Po drugie:
    mam taki modem ericssona w oryginalnym pudle ale został mi po sdi w poprzednim domu. Teraz od roku mam neo i nikt o niego nie pyta :-)
    zostały mi po czasach sdi też dwa routery IAS 660 asmax we rs wy lan 10Mb/s
    Pozdr.J.

0
  • #3 22 Lis 2004 19:53
    esem
    Poziom 17  

To jest mój modem a nie TPSA: zapłaciłem za niego i stałem sie jego właścicielem. Kupiłem go (od TPSA) ponad 5 lat temu.
    Tak sie składa, że nie chcę zgłaszać uszkodzenia modem u do TPSA: mam istotne powody ku temu.
    Szukam na rynku innego modemu, który by mi zastąpił HISa w ostateczności HISa.

0
  • #5 26 Lis 2004 15:23
    Borowima
    Poziom 11  

esem napisał:
    To jest mój modem a nie TPSA: zapłaciłem za niego i stałem się jego właścicielem. Kupiłem go (od TPSA) ponad 5 lat temu.
    Tak się składa, że nie chcę zgłaszać uszkodzenia modem u do TPSA: mam istotne powody ku temu.

Modem z całą pewnością nie jest twój wygrzeb protokół przekazania sprzętu i dokładnie go przeczytaj, zajrzyj równierz do regulaminu usługi.
    Zapłaciłeś za aktywaję nie za modem.

Poniżej masz linka

www.tp.pl/dom/internet/sdi/

0
  • #6 26 Lis 2004 15:28
    esem
    Poziom 17  

Borowima napisał:
    esem napisał:
    To jest mój modem a nie TPSA: zapłaciłem za niego i stałem się jego właścicielem. Kupiłem go (od TPSA) ponad 5 lat temu.
    Tak się składa, że nie chcę zgłaszać uszkodzenia modem u do TPSA: mam istotne powody ku temu.

Modem z całą pewnością nie jest twój wygrzeb protokół przekazania sprzętu i dokładnie go przeczytaj, zajrzyj równierz do regulaminu usługi.
    Zapłaciłeś za aktywaję nie za modem.

Poniżej masz linka

www.tp.pl/dom/internet/sdi/

Ten modem kupiłem ponad 6 lat temu, więc Twój link jest tyle wart co... 6 letni śnieg albo... liście.

0
  • #7 26 Lis 2004 15:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 27 Gru 2004 21:06
    DIEGO22
    Poziom 1  

Jeżeli drogi kolego mechanicznie go zniszczyłeś to teoretycznie musisz za niego zapłacić (chodzi tu np. zalanie kawą, zrzucenie na podłoge i takie tam). Jeśli uszkodził się z winy tpsy to powinni Ci go wymienić mimo wygaśnięcia gwarancji. Jeśli nie ma zadrapań to nie masz się co stresować. Tylko go nie rozkręcaj, naruszenie plomb jest równoważne ze zniszczeniem.
    Sprawdz jeszcze RS-232 bo ten port przy zbyt intensywnym użytkowaniu może się uszkodzić (sporadyczne przypadki) ale warto sprawdzić :)
    Proponuje abyś przeszedł na neo jeszcze zdążysz 1 zł z vat zapłacisz i 3 miechy za friko 512Kb kosztuje 99 zł! a twoje SDI 101zł przy prędkości 128 Kb. Co prawda od nowego roku ograniczenie jest do 5 GB na miesiąc ale to naprawde dużo.

0
  • #9 27 Gru 2004 21:28
    esem
    Poziom 17  

DIEGO22 napisał:
    Jeżeli drogi kolego mechanicznie go zniszczyłeś to teoretycznie musisz za niego zapłacić (chodzi tu np. zalanie kawą, zrzucenie na podłoge i takie tam). Jeśli uszkodził się z winy tpsy to powinni Ci go wymienić mimo wygaśnięcia gwarancji. Jeśli nie ma zadrapań to nie masz się co stresować. Tylko go nie rozkręcaj, naruszenie plomb jest równoważne ze zniszczeniem.
    Sprawdz jeszcze RS-232 bo ten port przy zbyt intensywnym użytkowaniu może się uszkodzić (sporadyczne przypadki) ale warto sprawdzić :)
    Proponuje abyś przeszedł na neo jeszcze zdążysz 1 zł z vat zapłacisz i 3 miechy za friko 512Kb kosztuje 99 zł! a twoje SDI 101zł przy prędkości 128 Kb. Co prawda od nowego roku ograniczenie jest do 5 GB na miesiąc ale to naprawde dużo.

Witam Archeologa! Jak wykopałeś ten temat? Jest już nieaktualny, dzięki za zangażowanie.

0