Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio fabryczne Fiat Brava

Benito 18 Lut 2003 15:17 20255 12
  • #1 18 Lut 2003 15:17
    Benito
    Poziom 10  

Chciałbym zapytać w jaki sposób podłączyć do fabrycznego radia Fiata Bravy urządzenie zewnętrzna np. odtwarzacz CD?

0 12
  • #3 21 Lut 2003 12:36
    djlj24
    Spec od car audio

Ciachnąć przed regulacją dźwięku i przełącznik na AUX (jest dużo miejsca aby go umieścić). Potem dwa kondziolki i gniazdo mini jacek. I cała filozofia. Acha te radia były 3: low, mid i high. High miało sterowanie puszką Grundiga.

0
  • #5 24 Lut 2003 10:56
    djlj24
    Spec od car audio

W gniazdku mini jack. Wtedy z przodu pojawia się tylko dziurka na jacka.

0
  • #7 25 Lut 2003 09:19
    Benito
    Poziom 10  

Słyszałem że jest możliwość podłączenia komórki do radia , czy jest to prawda?

1
  • #8 25 Lut 2003 22:46
    djlj24
    Spec od car audio

To zależy co Ciebie interesuje. Samo wyciszenie śmiga w większości (poza Ford-em), niektóre mają wejście telefon in i można słuchać rozmowy przez przednie głośniki. Może coś ciekawego znajdziesz u mnie na www.studio24.prv.pl w dziale kablomania.

0
  • #9 26 Lut 2003 08:42
    Benito
    Poziom 10  

Dotarłem do instukcji Fiata Brava i tam w informacjach technicznych o radiu model AD182M napisano że do złącza radia C do łączówek C7 iC12
    można podłączyć telefon i odtwarzać przez radio ( C7 telefon NF C12 masa telefonu NF )Jednocześnie do złącza A do końcówki A2 jest połączenie Phone-Mute dla telefonu głośno mówiącego lub radiotelefonu.
    Może można to jakość wykorzystać do podłączenia CD, tylko jak, jakie jast sterowanie wychodzące z telfonu i przełączające radio?
    Może ktoś ma kawałek schematu tego radia?

1
  • #10 28 Lut 2003 09:28
    Benito
    Poziom 10  

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie adaptora zrobionego z zwykłej kasety i głowicy magnetofonowej oczywiście stereo.

0
  • #11 28 Lut 2003 13:24
    djlj24
    Spec od car audio

Słuchałeś takiego adaptera? I jak długo zniesiesz rzęzienie nieobciażonego mechanizmu.
    Wejście telefonu wycisza tylko przód i z tyłu może być słychać radio. Zresztą zrobiony jest jako pętla i w dodatku mono to jest nienajlepsze rozwiązanie.

0
  • #12 06 Mar 2003 10:07
    Benito
    Poziom 10  

Coś za coś. Podczas jazdy samochodem nigdy nie będzie idealnie , ingerencja w elektronikę w radiu i wyprowadzanie kabelka z gniazdkiem też nie jest rozwiązanim najlepszym,ponadto zawsze można podłączyć się dodatkowo z wykorzystaniem słuchawek i mieć HiFi - oczywiście dotyczy tylko pasażera. A na koniec słuchałem przez adaptor i jakość naprawdę jest dobra.

0
  • #13 06 Mar 2003 12:44
    djlj24
    Spec od car audio

Jak zrobisz dobrze wejście to jakość będzie naprawdę dobra. Zależy tylko od jakości przedwzmacniacza audio, końcówki i oczywiście samego zewnętrznego odtwarzacza. A kaseta adaptacyjna to będzie jakość co najwyżej przeciętnej kasety.

0