Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podpięcie modulatora do instalacji Antenowej

pyton 01 Sie 2011 14:00 6972 11
  • #1 01 Sie 2011 14:00
    pyton
    Poziom 21  

Witam

Nie jestem pewny czy trafiłem w dobry dział jak nie to proszę o przeniesienie.

Potrzebuje wpiąć modulator w instalacje Antenową w domku.

Instalacja wygląda tak:

Czy aby podpiąć modulator powinienem go wpiąć na wejście IN (pkt 1,2) rozdzielacza następnie zasilacz antenowy przenieść między modulator a Antenę (pkt 3)?

Czy trzeba między zasilaniem anteny a modulatorem zrobić jakiś filtr (kondensator na gorąca żyłę?)

Modulator z demontażu z tunera SAT - sprawny.

Pozdrawiam

0 11
  • #2 01 Sie 2011 16:57
    SP8JZ
    Poziom 33  

Sygnał z modulatora raczej na pewno będzie za słaby i jak już to wzmacniacz tuż za nim. Miejsce wpięcia modulatora jak już to za wzmacniaczem antenowym, a nie przed.

0
  • #3 01 Sie 2011 17:18
    pyton
    Poziom 21  

Jeśli odpinam Antene i Zasilacz antenowy - zamiast anteny sygnał z modulatora, to spokojnie widać obraz.

Gdy do modulatora podpinam Antenę to sygnał jest ale marnej jakości... (TV jak i z kamery) po podpięciu Zasilacza antenowego w miejsce TV1 sygnał z TV jest super a z Kamery brak...

0
  • #4 01 Sie 2011 17:33
    SP8JZ
    Poziom 33  

A ten rozgałęźnik aktywny musi tu być ? Nie bardzo rozumiem co wpinasz i wypinasz. Mam u siebie w domu coś takiego tuż za modulatorem Link jest wzmacniacz Link, bo gdy wzmacniacz jest na końcu kabla to sygnał jest za słaby (tłumienie kabla). Z kolei wzmacniacz nie może wzmacniać dwóch źródeł na raz, bo robi się kaszanka i powstają sygnały niepożądane. W kablu antenowym zamiast napięcia DC mam zrobioną komunikację TV-tuner. Sygnał z modulatora idzie na strych, gdzie jest rozgałęźnik pasywny dwa wejścia > kilka wyjść.

0
  • #5 01 Sie 2011 18:51
    pyton
    Poziom 21  

Tylko chodzi o to że mój rozdzielacz jest Aktywny z możliwością przeniesienia napięcia z OUT na IN gdyż w antenie także jest wzmacniacz potrzebujący 12V DC

http://elecena.pl/product/1160995/rozdzielacz-antenowy-aktywny-rta-140

Modulator u mnie jest taki jak tu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=594760&highlight=102e&sid=

Zasilanie Obu wzmacniaczy jest jak na razie przy TV1 (patrz rysunek)

Po wypięciu zasilania wzmacniacza Antenowego normalnie widzę obraz z kamery.

Pozdrawiam

0
  • #6 01 Sie 2011 19:23
    SP8JZ
    Poziom 33  

Wg mnie sygnał ginie w szumach które idą z anteny siatkowej albo coś się wzbudza. Dorób do zasilacza szeregowo w zasilaniu DC 12V potencjometr 1kΩ będziesz miał jako taką możliwość regulacji wzmocnienia. Spróbuj wpiąć modulator na wejście aktywne, a antenę siatkową przełóż na jedno z wyjść. Lepszego rozwiązania nie widzę tak jak jest .

Dodano po 13 [minuty]:

ile tego kabla jest od kamery do najbliższego TV ? Jaki to kabel jest ?

0
  • #7 02 Sie 2011 05:27
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

pyton napisał:
    Gdy do modulatora podpinam Antenę to sygnał jest ale marnej jakości...

Podłącz tak - a problem z sumowaniem dwóch sygnałów "zniknie" :

Wydzieliłem z rysunku Dipol-a.

Typ i zależność wzmacniacza - nieistotna - chodzi tu o pokazanie podłączenia modulatora.

Pozdrawiam.

0
  • #8 02 Sie 2011 05:46
    SP8JZ
    Poziom 33  

Ten schemat jest dobry, tylko jedna rzecz mi sie nie podoba. To jest antena siatkowa = wywalić wzmacniacz.

0
  • #9 03 Sie 2011 15:16
    Marcin91
    Poziom 23  

Bardzo proste rozwiązanie modulator ma sygnał wyjściowy na poziomie 75 dB, tak więc jest ok, co do anteny aktywnej również nie ma problemu wystarczy zastosować taki sumator do modulatora i anteny :
    http://tels.pl/rozgalezniksumatorrdz211-p-55.html
    I sygnał wpuszczasz na : http://tels.pl/rozgalezniktelewizyjnyaktywnyrta8722140dla4tv-p-74.html a zasilanie z niego idzie jedynie na antenę.

Pozdrawiam Marcin

0
  • #10 18 Paź 2011 13:02
    pyton
    Poziom 21  

Odkopuje swój temat gdyż nie miałem za wiele czasu na eksperymenty... jednak jakoż iż mam teraz chwilkę to z niej skorzystam.

1. Szukałem na forum jak zrobić taki sumator jak podał mi kolega w poprzednim poście ale nic za bardzo nie widzę... ma mieć on jeden separowany kanał... na który podam sygnał z modulatora ktoś podpowie jak coś takiego wygląda?

Z ciekawości kupiłem dwa najtańsze rozdzielacze by zobaczyć co jest w środku i rozrysowałem schemat jednego, drugi nie ma diod i kondensatorów.

2. Lewa góra przedstawia najtańsze rozwiązanie, pozostałe trzy części rysunku to całość, nie rozumie jego zasady działania... dioda i kondensator są połączone z sobą z jednaj strony i "wiszą w powietrzu"... natomiast druga cześć jest wpięta w wyjścia Out1/2 i jest jeszcze kondensator który jest jedną nogą podpięty do masy a drugą "wisi w powietrzu". Zaznaczyłem to na zdjęciu.

Wydaje mi się że cały układ działa dokładnie tak samo jak ten rozdzielacz po lewej u góry...

SP8JZ - Bez wzmacniacza to już kompletnie nic nie widać... odbiorę TVP1, TVP2, TVP Info, Brzydki Polsat... z Wzmacniaczem mam TVN, Puls, TV4.
    A brat dodatkowo kanały cyfrowe.

Pozdrawiam

0
  • #12 18 Paź 2011 16:28
    pyton
    Poziom 21  

zetdeel - dzięki za podpowiedź ale kolega: Marcin91 napisał już o tym.

Zapytam konkretnie: ma ktoś schemat rozgałęźnika z przejściem DC na jedno wyjście?
    Jeśli nikt nie ma trzeba kupić...

Ale jeśli to wygląda tak jak rozdzielacze którym zrobiłem zdjęcie (mój poprzedni post) to sam spróbował bym coś takiego sklecić.

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo