Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kociol dwufunkcyjny, kondensat ?

gaucho_na_pampie 01 Aug 2011 14:15 3754 6
Wago
    gaucho_na_pampie
    Level 2  
    Witam
    będę zakładał c.o. w swoim 75 metrowym mieszkanku. Pytanie banalne, jak na to forum ale powtórzę i liczę na opinie forumowiczów. Mieszkanie w kamienicy, w miarę ciepłe ale budynek jest nie ocieplony. Niestety możliwości finansowe mam ograniczone i szukam jak najtańszego rozwiązania. Myślałem o kotle w cenie około 2500 pln.
    W jednym ze sklepów poradzili mi kocioł Vaillant ecoTEC pro VCW 226-3 ale to jest kocioł kondensacyjny. A może rzeczywiście warto dołożyć troche grosza i doinwestować w taki piec ?
    Wiem że pytanie sie powtarza ale liczę na pomoc od Was.
    PS.
    Czy ktoś może doradzić w sprawie ogrzewania podłogowego na stropie drewnianym. Jakie są firmy i systemy. A może ktoś podpowie jaka cena czegoś takiego.
  • Wago
    Moritouri
    Level 16  
    Masz ograniczone możliwości finansowe, zatem nie słuchaj złych doradców. Polskie kotły firmy Termet nie ustępują zagranicznym kotłom w niczym, jedynie w cenie!!! Są tańsze! łatwiejszy dostęp do części zamiennych, które są wielokrotnie tańsze od takich samych oferowanych przez producentów zagranicznych. Nie bądź głupi! Kup Termeta!!!!
  • Wago
    gaucho_na_pampie
    Level 2  
    a czy rzeczywiście lepiej zainwestować kocioł kondensacyjny czy koszty sie zwrócą. czytałem są różne opinie ?
    a jeżeli termet to jaki ? najlepiej ?
    elanowa
    Level 10  
    kocioł kondensacyjny -to nowoczesna technologia ,oszczędność energii,
    jeśli potrzeba ogrzewać to zdecydowanie jedno funkcyjny.
    charakterystyka to ,żę wydalanie spalin -rura zimna można ręką trzymać,wysoka sprawność,kocioł firmy którą wymieniasz napewno dobry.
    szymonjasiu
    Level 20  
    Witam

Szukaj dobrze to znajdziesz kocioł kondesacyjny ponizej 4k , a kondesujący poniżej 3,3 k. Jeżeli pozostawiasz istniejące grzejniki polecam BERETTA CONICA SYNTHESI lub FERROLI DOMIcondens F24. Przy kotle dwufunkcyjnym z zamknietą komorą spalania(również kondesującym) musisz się liczyć ze stratą wody przy każdym odkręceniu kranu z ciepłą wodą (zimna woda leci pare chwil zanim kocioł wystartuje).
    Co do systemów ogrzewania podłogowego każdy liczący sie producent ma zestawy do wykorzystania na lekkich stropach(specjalnie profilowana izolacja, czesto dedykowane rury ). Systemy te są niestety drogie-licz 0,1 k/m2. Zaletą są niska grubość, mała waga i mozliwość układania paneli podłogowych(specjalnych) bezpośrednio na tych systemach.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account