Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TNK tuner a Cyfrowa telewizja naziemna

gumijagoda997 01 Aug 2011 14:16 5774 5
    gumijagoda997
    Level 2  
    Witam wszystkich.

Potrzebuję waszej pomocy w rozwikłaniu problemu. Posiadam telewizor analogowy (bez wbudowanego tunera cyfrowego) oraz tuner cyfrowy Telewizji na Kartę w skr. TNK. Dowiedziałem się, że na moim terenie uruchomiono już naziemną telewizję cyfrową. Czytają podstawowe informacje na temat całej tej cyfracji telewicji, dowiedziałem się, że wystarczy cyfrowy dekoder + zwykła antena + tv i można odbierać cyfrowa telewizję naziemną.

1. Czy mój dekoder Technisat umożliwi mi taki odbiór wraz ze zwykłą siatkową antena?
    2. Jeśli będzie możliwość odbierania cyfrowej naziemnej telewizji, to czy będę mógł odbierać Polsat zważywszy, że TNK nie transmituje Polsatu (bo nie mają podpisanej umowy z tego co rozumiem)?
    irekr
    Moderator
    http://telewizjanakarte.pl/instalacja/digit.html
    Jeżeli to jest ten sam dekoder w tej samej wersji to w żaden sposób nie można na nim odbierać TV naziemnej.

Jak widać nie ma on nawet gniazda do anteny naziemnej. Inaczej mówiąc Twój odbiornik trzeba wyposażyć w dekoder DVB-T z MPEG4. Jest sporo tego typu sprzętu na rynku, wystarczy poszukać.
    Dekoder podłącza się jak tak samo jak dekoder TNK i działa bardzo podobnie. I jest tam darmowo w MUX2: POLSAT, TVN, TVN7, PULS, TV4, TV6, POLSAT SPORT NEWS, niebawem dojdzie PULS2.
    W MUX3 są nadawane: TVP1/2/3, TVP Kultura, TVP Historia - będzie nadawany z Cieszyńskiej od końca października.
    mrowa99
    Level 9  
    Witam! Mam ten sam problem ale ja mam jeszcze jedno pytanie. Jak kupie dekoder przystosowany do odbioru TV naziemnej i podłącze to będę mógł już odbierać? Mój telewizor jest trochę stary i nie mam w nim MPEG4. Trzeba kupować jeszcze coś do zmieniania sygnały MPEG2 na MPEG4? coś takiego ostatnio przeczytałem więc pytam :D
    egon42
    Level 37  
    Trzeba kupić tuner DVB-T i do tego dobrą antenę do telewizji naziemnej.
    mrowa99 wrote:
    Mój telewizor jest trochę stary i nie mam w nim MPEG4

Trzeba by mieć moduł CI jeżeli twój tv jest wyposażony w gniazdo na taki moduł niestety nie przestrzegasz regulaminu forum i nie podałeś jaki to model tv, z tym że taki moduł nie będzie dekodował programów HD a takie programy mają być uruchomione na EURO 2012, tak że kup zewnętrzny dekoder.